Dílenské zpracoávní je u modelové řada ThinkPad prověřeno časem. Tento čtrnáctipalcový notebook je ideální variantou pro ty, kdo dávají přednost přiměřeným rozměrům, mobilitě, vysokému výkonu a kvalitnímu zpracování.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T460 aktuálně v prodeji.

Model notebooku ThinkPad T450 byl pro Lenovo úspěšný, proto lze předpokládat, že Lenovo ThinkPad T460 bude ještě lepším nástupcem.

Nenápadný, ale elegantní

Lenovo ThinkPad T460

Někteří mohou při pohledu na Lenovo ThinkPad T460 konstatovat, že jde o starý design předchozích modelů, který nebudí dojem ničeho moderního a originálního. Na druhou stranu právě tento vzhled proslul u značky Lenovo, našel si spoustu příznivců a je dokonalým spojením jednoduchosti a designové neutrálnosti.

Stačí se zahledět na několik podstatných detailů tohoto notebooku a brzy změníte mínění o jeho nenápadném provedení. Povrch odolný vůči otiskům prstů se díky sametové vrstvě snadno čistí. Prvotřídní zpracování spojů mezi tělem notebooku a displejem, minimální úsilí pro otevírání a rovnoměrné zpracování každého záhybu. Ani žádných vrzavých zvukům pod tlakem vlastní ruky se nedočkáte. Tohle všechno se úměrně odráží do kvality Lenovo ThinkPad T460.

Velikost modelu 14“ je příslibem velice skladných rozměrů. Je to 339x232,5x21 mm. Hmotnost závisí na kapacitě zvolené baterie a začíná na 1,78 kg.

Nečekejte a otevřete ho!

Lenovo ThinkPad T460 doslova vybízí k tomu, aby se člověk podívat pod jeho vnější obal. Stačí jemným tlakem zvednout displej a hle, máte před sebou jednu z pověstných pracovních ploch. Máme na mysli pochopitelně klávesnici, která je v této modelové řadě využívána delší dobu a je ověřenou zárukou kvality.

Klávesnice bez numerické části umožnila situování vypínacího tlačítka a čtečky otisků prstů na pravé straně. Dostatečný okraj působí příjemným dojmem. Ten se navyšuje po stisknutí kláves majících velice tichý zdvih. Jediné, s čím byste měli počítat je klávesa Fn zcela vpravo místo klávesy Ctrl. To však lze změnit v BIOSu. Součástí této dokonalé pracovní plochy je také červený TrackPoint a TouchPad s ovládacími tlačítky. I v tomto směru vsadila společnost Lenovo na osvědčenou kvalitu.

Zobrazovací prostředí Lenovo ThinkPad T460

Lenovo ThinkPad T460 klávesnice

Hned nad pohodlnou klávesnicí se nachází displej, v jehož horním rámečku je 720p HD webová kamera. V případě typu displeje máte na výběr už z výroby. Jednu variantu představuje HD displej s rozlišením 1366x768 pixelů a tu druhou FHD displej s rozlišením 1920x1080 pixelů s antireflexní vrstvou, popřípadě s dotykovou obrazovkou. V tomto směru si na své přijde asi každý.

Pokud jde o samotné parametry displeje Lenovo ThinkPad T460, jas lze označit za průměrný, podsvícení za rovnoměrné a pozorovací úhly za dobré. Pro běžnou kancelářskou práci se jedná o naprosto dostačující hodnoty.

Vzhledem k tomu, že se právě věnujeme informacím o displeji notebooku, je vhodné zmínit i jeho grafický výkon. Model Lenovo ThinkPad T460 si oproti svému předchůdci polepšil. Kromě integrované grafické karty je k dispozici varianta s NVIDA GeForce 940MX.

Výkon vás určitě nadchne

Tou stěžejní částí notebooku Lenovo ThinkPad T460 je samozřejmě výkon skrývající se pod kvalitním šasi. S tím se setkáte v okamžiku, kdy si notebook zapnete a pustíte se do práce. Výkonu je na rozdávání. Dokazují to procesory Intel Core i3-6100U až po nejvyšší řadu Intel Core i7-6600U. Oproti předchozí generaci tedy došlo k přínosnému nárůstu.

Spolehnout se můžete na rozšíření operační paměti do kapacity až 32 GB či volbu z různých variant pevných disků – 500 GB při 7 200 ot./min., 1TB při 5 400 ot./min. nebo SSD disk do kapacity až 512 GB.

S modelem Lenovo ThinkPad T460 nebudete strádat

Lenovo ThinkPad T460 zleva

Jak můžete správně tušit, tento čtrnáctipalcový notebook naplní vaše potřeby z pohledu výkonu do sytosti. K tomu je ale třeba ještě připočíst poměrně slušnou konektorovou výbavu, která i díky velikosti Lenovo ThinkPad T460 bude představovat zlatou střední třídu.

Vlevo máte k dispozici konektor pro napájení, dva porty USB 3.0, Mini Display-Port a SmartCard. Naproti tomu získáte kombinovaný konektor audio, slot pro SIM kartu, jeden port USB 3.0, čtečku karet SD, LAN, HDMI a všudypřítomný zámek Kensington. Nechybí pochopitelně dokovací konektor nebo bezdrátové technologie Wifi a Bluetooth.

O zvukový zážitek se postará Dolby Home Theater v4.

Nový standard pro obchodní třídu

Tento závěrečný titulek tak trochu vystihuje model Lenovo ThinkPad T460. Tenký a lehký design, dlouhá výdrž baterie, řada bezpečnostních prvků a preciznost zpracování. Pro kancelářské, ale i domácí použití jako stvořený.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T460 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T460
Lenovo ThinkPad T460 klávesnice