Notebook Lenovo ThinkPad T470 spadá do obchodní třídy výpočetní techniky tohoto výrobce. Nabízí kvalitní šasi a velice zajímavé technické parametry.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T470 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T470 je 14" notebook s důrazem především na mobilitu a dobré zpracování. Tato řada je zaměřená na obchodní segment, oblíbí si jí ale také uživatelé pro domácí použití. Kvality notebooku jsou čitelné už z fyzické schránky, kterou vám trochu podrobněji přiblížíme.

Pevnost a záruka kvality

Lenovo ThinkPad T470

Model T470 dělá z konstrukčního hlediska řadě ThinkPad čest. Dokazují to výrobní materiály, mezi které patří hlavně základna vyztužená z uhlíkových vláken. Propracovanost jednotlivých částí je pozorovatelná i na omak. Když budete notebook otevírat jenom stěží si všimnete jakéhokoliv nepříjemného povrzávání, prohýbání nebo něčeho podobného. Lenovo ThinkPad T470 je v tomto ohledu určeno pro každodenní práci. O celkové bytelnosti mimochodem svědčí dva kovové panty.

Velikost 14" odpovídá roli mobilní výpočetní techniky. Rozměry jsou 336,6 x 235,5 x 19,95 mm. Pokud použijete tříčlánkovou baterii, bude se hmotnost pohybovat mezi 1,58 kg až 1,65 kg. Když budete používat baterii s větší kapacitou, hmotnost povyroste na 1,78 kg až 1,85 kg. A to při každodenním používání a cestování s notebookem není vůbec špatné.

K notebooku připojíte bohaté příslušenství

Lenovo ThinkPad T470 lze kladně hodnotit nejenom z pohledu tmavého a líbivého vzhledu. Jako první jistě oceníte konektorovou výbavu. Podívjeme se na notebook z jednotlivých stran. Přední a zadní strana jsou holé, což přispívá k lepší estetice a k čistému designu.

Vpravo je umístěn kombinovaný konektor pro audio, tedy jednotný jack pro mikrofon a sluchátka. Dále je k dispozici port USB 3.0, HDMI 1.4, další port USB 3.0, RJ45 a čtečka karet SD Tuto řadu uzavírá zámek Kensington. Na protilehlé straně najdete o něco chudší výbavu, kterou tvoří napájení, USB 3.0, USB-C druhé generace a čtečka karet SmartCard. Zde je umístěn i průduch pro větrání. Lenovo ThinkPad T470 pochopitelně nabízí bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi.

Jak si stojí klávesnice notebooku?

Lenovo ThinkPad T470 klávesnice

Pokud patříte mezi notorické pisálky, první, co uděláte bude otevření notebooku a hned poté se zaměříte na klávesnici. Černá klávesnice typu chiclet je velice tichá a její zpětnou vazbu lze hodnotit na výbornou. Zároveň se můžete spolehnout na dvouúrovňové podsvícení, takže ani zhoršené světelné podmínky vás nepřipraví o přehledné psaní.

Jak už to bývá zvykem u této řady Lenovo, nechybí červený trackpoint uprostřed klávesnice a touchpad s hladkým povrchem, po kterém se příjemně pohybuje prstem a je dostatečně citlivý. Velikost touchpadu je 10 x 7 cm, což je pro běžné ovládání naprosto dostačující.

Vzhledem k tomu, že Lenovo ThinkPad T470 je 14" velký notebook, musíte oželet numerickou část klávesnice. S tím ale u zařízení tohoto typu počítá jistě každý. Klávesnice a samotné ovládací prostředí určitě spadá do vyšší úrovně.

Displej notebooku představuje průměr

Stejně jako u předchůdců modelu T470, také u tohoto lze očekávat průměrný displej s běžnými parametry a vlastnostmi. To může vůči ostatním dokonalým věcem působit špatně, subjektivně však nejde o žádné zklamání. Notebook nabízí 14" displej, který je dostupný ve dvou rozlišeních. To menší je HD 1 366 x 768 pixelů. Vyšší je pak Full HD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Lze najít i varianty s IPS displejem.

Lenovo ThinkPad T470 je určeno pro standardní práci, čemuž odpovídá i aplikovaná grafická karta. Základem je model Intel HD Graphics 520 a Intel HD Graphics 620. Ti náročnější mohou dokonce sáhnout po řešení s vylepšenou grafickou kartou NVIDIA GeForce 940MX s pamětí 2 GB.

Doplnit můžeme ještě to, že T470 disponuje klasickým HDD nebo rychlejšími SSD disky, které mohou dosahovat kapacity až 512 GB.

Výkon Lenovo ThinkPad T470

Lenovo ThinkPad T470 zezadu

Nyní se dostáváme k další podstatně věci, která určitě zajímá všechny potenciální zájemce o notebook Lenovo ThinkPad T470. Je to výkon. O ten se starají procesory šesté a sedmé generace. Jde o procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Právě pro šestou generaci je určena grafika 520 a pro sedmou generaci grafika 620.

Výpočetní výkon v notebooku Lenovo ThinkPad T470 podporují také operační paměti. Dva sloty pro DDR4 moduly pracují na frekvenci 2 400 MHz a předkládají maximální kapacitu až 32 GB. Podle typu notebooku lze pro diskové uložiště využít klasický HDD slot nebo M.2. To znamená, že upotřebit lze i rychlejších SSD disků.

Notebook s řadou superlativů

Z výše uvedených řádků si můžete udělat reálnější představu o tom, v čem notebook Lenovo ThinkPad T470 vyniká a v čem naopak ztrácí. Ve výsledku zjistíte, že kromě průměrného displeje převažují pouze samé klady na všech frontách. A to včetně efektní spotřeby energie, dobrého chlazení a bezpečnostních funkcí. Tento notebook se zkrátka povedl.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T470 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T470

Lenovo ThinkPad T470 klávesnice

Lenovo ThinkPad T470 zezadu