Opravdu kvalitních a cenově dostupných notebooků ve velikosti 15,6“ je na trhu omezený výběr. Jedním z nich je však i model Lenovo ThinkPad T520, který je schopen přinést dostatečný výkon při zachování tradičního vzhledu.

Všechny modely Lenovo Thinkpad T520 aktuálně v prodeji

Lenovo ThinkPad T520

Jak asi každý na první pohled pozná, je model Lenovo ThinkPad T520 typickým výrobkem této značky, který přináší naprosto tradiční plastový vzhled s ostrými hranami. Ač jde na první pohledu o plast, je vidět, že jeho dílenské zpracování je skutečně kvalitní a na vysoké úrovni.

Jakékoliv tlaky na černé pouzdro notebooku nejsou doprovázeny žádnými skřípavými zvuky, natož výrazným průhybem, především v oblasti displeje. Ten je mimochodem stabilní i při otevírání za rohy, které se nikterak neohýbají. Součástí této oblasti jsou dva kovové panty, jež sice působí zbytečně malým dojmem, svoji roli zvládají na výbornou.

Matné provedení je vhodné z pohledu častého ohmatávání a zanechání minimálního počtu stop.

K notebooku připojíte téměř cokoliv

Pokud zrovna nevlastníte dokovací stanici, kterou lze připojit k modelu Lenovo ThinkPad T520, můžete využít některý z primárních portů. Těch je bezpochyby více, než dost. Jsou to čtyři USB 2.0, eSATA, FireWire, ExpressCard34, čtečka paměťových karet 4v1, VGA, DisplayPort nebo modem, napájení či optická mechanika.

Po stránce typické výbavy nelze notebooku cokoliv vytknout. Opomenout nesmíme ani na zmínku o mechanických tlačítkách, která slouží pro vypínání Wifi nebo otevírání horního krytu.

Komunikační část Lenovo ThinkPad T520

Díky tomu, že jde o všestranné mobilní zařízení, můžete samozřejmě počítat s bohatou možností nejrůznějšího připojení. Kromě kabelového typu LAN nebo RJ11, je to také vestavěná bezdrátová technologie Intel Wifi Link 1000 BGN nebo Bluetooth. Využity jsou tak maximální možné komunikační kanály.

Dobré mechanické vlastnosti klávesnice

Lenovo ThinkPad T520 zezadu

Otevřete-li model Lenovo ThinkPad T520, zaměříte se jistě na jednu z nejvyužívanějších částí, kterou tvoří klávesnice. Ta se pyšní velice znamenitými vlastnostmi, pokud jde o standardní rozložení, citlivost protiskluzového TouchPadu nebo praktický TrackPoint. Toto polohovací zařízení je již nedílnou součástí těchto modelových řad, včetně ovládacích tlačítek.

Zobrazovací předpoklady

Notebook Lenovo ThinkPad T520 se pyšní displejem o velikosti 15,6“. V závislosti na zakoupeném modelu se můžete setkat jak s provedením HD, tak HD+ nebo Full HD. Tedy s maximálním rozlišením až 1920x1080 pixel. Nejtypičtějším a pro běžnou práci nejvhodnějším typem bude bezpochyby HD+, tedy rozlišení 1600x900 pixel.

Co se týče grafického výkonu, je podpořen dvěma nejčastějšími variantami. Buď integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 3000 nebo výkonnější grafickou kartou nVIDIA NVS 4200M, která dosahuje maximální kapacity 1GB.

Využijte rychlosti moderních procesorů

Vaše pozornost by měla samozřejmě směřovat k procesorové výbavě modelu Lenovo ThinkPad T520. Ten se pyšní čipovou sadou QM57 a pokročilejšími procesory střední třídy, kterými jsou Intel Core i5 až Intel Core i7. Čtyř jádrová síla, jíž sekundují operační paměti DD3 pracující na frekvenci 1066 MHz nebo 1333 MHz o maximální kapacitě až 8 GB.

Shrnutí na závěr…

Vsadíte-li na model Lenovo ThinkPad T520 máte záruku prověřené kvality a výkonu, jež se stanou vašimi věrnými společníky na dlouhých cestách. Při devíti-článkové baterii navíc nemusíte řešit napájení v průběhu celého dne. Ideální kompromis mezi výslednou cenou a předkládanými možnostmi využití.

Všechny modely Lenovo Thinkpad T520 aktuálně v prodeji