Univerzální, všestranný a výkonově dostatečný. To je stručná charakteristika notebooku Lenovo ThinkPad T560, který se hodí všem nenáročným uživatelům.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad T560 aktuálně v prodeji.

Od uvedení notebooku Lenovo ThinkPad T560 na světové trhy uběhl nějaký ten čas, přesto je tento model věrným pomocníkem nejenom v domácnosti, ale klidně také v kanceláři při nenáročné práci. I přes svůj možná trochu usedlejší design typický pro notebooky Lenovo toho nabízí více než dost. Přesvědčit se o tom můžete v následujících řádcích.

Konzervativní, avšak kvalitní šasi

Lenovo ThinkPad T560

Pojďme se nejprve věnovat provedení notebooku Lenovo ThinkPad T560. Základní konstrukce je v podstatě nezměněná oproti předchozím modelům. Provedení je tedy v tmavě šedé barvě. Plastové šasi se skelnými vlákny přispívá k celkové odolnosti. Povrch je navíc celkem odolný proti otiskům prstů a poškrábání.

Lenovo ThinkPad T560 má dva pevné kovové závěsy displeje, které se při tlaku na středovou část při otevírání nikterak nedeformují. Pokud chcete otevřít notebook jednou rukou, pak to dělejte pomalu, jinak silná vůle pantů při rychlém pohybu nadzvedne také samotnou základnu. O kvalitách plastového šasi se lze přesvědčit i kolem klávesnice nebo vnitřního rámečku displeje.

Notebook Lenovo ThinkPad T560 má standardní úhlopříčku 15,6“, čemuž mimochodem odpovídají rozměry. Velikost je 380,6 x 258,2 x 22,45 mm. Hmotnost se pohybuje od 2,22 kg a výše podle toho, kolika článková baterie je použita.

Uživatelský komfort nadevše

Při práci s notebookem Lenovo ThinkPad T560 budete nejčastěji využívat vstupní zařízení v podobě klávesnice a TouchPadu. Obojí je prověřenou kvalitou značky Lenovo. Klávesnice má vynikající mechanický tah, je tichá a dobře se na ní píše. Je pravdou, že klávesnici z řady ThinkPad by některé dražší konkurenční modely mohly rozhodně závidět. Jak už to bývá zvykem, pod klávesnicí je dvoustupňové podsvícení.

Velikost TouchPadu je tak akorát. Plocha 10 x 5,6 cm je více než dostačující pro ovládání bez myši. Tento prostor se pyšní dostatečnou citlivostí, takže můžete směle využívat i nejrůznější více dotyková gesta. Nechybí ani TrackPoint zasazený do klávesnice a ovládací tlačítka. Vše spolu velice dobře koresponduje.

Tlačítko pro zapnutí notebooku Lenovo ThinkPad T560 je umístěno vpravo nahoře a přesně pod kurzorovými šipkami se nachází čtečka otisku prstů.

Nezbytná konektorová výbava

Lenovo ThinkPad T560 otevřený

Používání notebooku samozřejmě není spojeno jen s klávesnicí. Velice často je zapotřebí připojit flashdisk, externí disk, tiskárnu a jiná zařízení. Právě k tomu slouží porty a konektory, jichž má Lenovo ThinkPad T560 vzhledem ke své velikosti poměrně dost.

V přední části rozhodně neočekávejte žádné rušivé prvky. To samé platí také o zadní straně. Vše je logicky rozmístěno po bocích. Vlevo najdete kromě hranatého napájecího konektoru jeden port USB 3.0, HDMI, audio konektor, čtečku karet, LAN a čtečku karet SmartCard. Vpravo to budou dva porty USB 3.0, Mini DisplayPort a zámek Kensington. Na této straně je umístěn také průduch ventilátoru.

V rámci bezdrátových technologií jsou využívány Wi-Fi a Bluetooth.

Displej s průměrnou svítivostí

Notebook Lenovo ThinkPad T560 se pyšní displejem s úhlopříčkou 15,6“. Do výroby šel ve třech variantách provedení. Základní rozlišení je 1 366 x 768 pixelů. Dále je to rozlišení FHD 1 920 x 1 080 pixelů a 3K rozlišení 2 880 x 1 620 pixelů. Lepší displeje se pyšní technologií IPS. S přihlédnutím k cílové skupině uživatelů se tento model nikdy nevyráběl s dotykovou obrazovkou.

Primární využití notebooku Lenovo ThinkPad T560 je v nenáročné domácí a komerční sféře. Právě slovíčko „nenáročný“ zde hraje zásadní roli. Alespoň z pohledu použité grafické karty, která je integrovaná. Pro tyto účely je aplikována varianta Intel HD Graphics 520, ti náročnější však měli možnost získat i řešení s grafickou kartou NVIDIA GeForce 940 MX a pamětí až 2 GB.

Výkonová výbava Lenovo ThinkPad T560

Lenovo ThinkPad T560 klávesnice

I když lze notebook Lenovo ThinkPad T560 označit na produkt vhodný pro běžné uživatele, rozhodně se není třeba obávat nízkého výkonu. V tomto modelu je použita čipová sada Intel SoC neboli System on Chip s šestou generací procesorů Intel Core. Využity byly výkonnější procesory Intel Core i5 a Intel Core i7, u nichž frekvence dosahuje 3,4 GHz a velikost cache paměti je 4 MB.

Výkonností stránku notebooku Lenovo ThinkPad T560 podporují také dva sloty pro operační paměť DD3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální možná podporovaná kapacita je 32 GB. I to se promítne do rychlejšího zpracování výpočetních operací. Po tomto výčtu musí každý uznat, že Lenovo ThinkPad T560 má zkrátka co nabídnout, a to v mnoha segmentech.

Klady a zápory notebooku Lenovo ThinkPad T560

Na závěr se jistě hodí krátké shrnutí přednostní a zároveň nedostatků pojících se s modelem Lenovo ThinkPad T560. Mezi klady lze zahrnout pevné závěsy displeje, dobrý výkon, bytelnou a robustní konstrukci, řadu bezpečnostní funkcí a menší zahřívání při vyšší zátěži, včetně tiššího provozu. Naopak někomu může vadit menší svítivost displeje, což je ale o prioritách každého uživatele.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad T560 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T560
Lenovo ThinkPad T560 otevřený
Lenovo ThinkPad T560 klávesnice