Potřebujete notebook pro práci, který má optimální velikost 15,6"? Hledáte mobilní výpočetní techniku s odpovídajícím výkonem a kvalitním zpracováním? Lenovo ThinkPad T580 je tou správnou volbou.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad T580 aktuálně v prodeji.

Notebook pro každodenní používání, ani velký, ani malý a zároveň dostatečně reprezentativní. To jsou požadavky mnohých uživatelů výpočetní techniky, ať už jde o domácí používání nebo komerční segment. Přesně pro takové účely se vyplatí sáhnout po notebook razícím zlatou střední cestu. A tím je právě model Lenovo ThinkPad T580. O tom se ostatně můžete přesvědčit prostřednictvím následujících řádků.

Kvalitní a dobře vyhlížející zpracování

Lenovo ThinkPad T580 otevřený

I když je spousta uživatelů notebooků lačná po patřičném výkonu, design hraje přece jenom také důležitou roli. Ruku na srdce, každý z nás chce mít reprezentativní notebook, který si může vzít na pracovní schůzku nebo ho pyšně prezentovat na stole. Model Lenovo ThinkPad T580 vás v tomto ohledu jistě nezklame. To platí dvojnásob, pokud patříte k milovníkům neotřelého designu notebooků Lenovo. Přesně v tomto duchu se totiž linou proporce této výpočetní techniky.

Začít bychom možná mohli velikostí tohoto modelu. Ta je 365,8 x 252,8 x 19,95 až 20,2 mm. Na 15,6" velký notebook jde víceméně o standardní rozměry. Oproti menším a tenčím ultrabookům se připravte na trochu vyšší váhu 1,95 kg, která však ničím neomezuje. Podstatný je benefit v podání dostatečně velkého displeje pro práci, zábavu i běžné procházení internetu.

Výrobce Lenovo v tomto případě vsadil na matný plast. Šasi je pochopitelně doplněno o skelná vlákna přispívající k celkové odolnosti. Matný povrch sice může zanechávat otisky prstů, na druhou stranu působí originálním a reprezentativním dojmem. Celkové zpracování je na profesionální úrovni, takže vše podstatné dokonale lícuje. Základna je s displejem spojena prostřednictvím dvou robustních ocelových pantů, což přináší dobrý pocit při otevírání.

I když notebook Lenovo ThinkPad T580 nebude svým šasi konkurovat hliníkovým nástupcům, jeho celkové zpracování lze označit za prvotřídní a dostatečně odolné pro běžné uživatelské používání. Rozhodně s takovou výpočetní technikou ostudu neuděláte.

Výkon notebooku Lenovo ThinkPad T580

Pojďme ale přeskočit od líbivého vzhledu přímo k samotnému srdci notebooku Lenovo ThinkPad T580. Zaměřme se na výkon, který je pro spoustu uživatelů velice důležitým parametrem. Tento model je bezpochyby nějaký ten pátek na trhu, a přesto dokáže konkurovat současným notebookům. Teď nemáme na mysli jen stránku designovou, ale tu výkonnostní. Domoci se můžete procesorů Intel Core sedmé a osmé generace.

  • Intel Core i5-7200U a 7300U
  • Intel Core i5-8250U a 8350U
  • Intel Core i7-8550U a 8650U

Jde o dvoujádrové a čtyřjádrové procesory, které disponují cache pamětí 3 MB až 8 MB. Ty nejvýkonnější procesory běží na frekvenci 1,9 GHz a v režimu Max Turbo až 4,2 GHz. Výkon notebooku Lenovo ThinkPad T580 je podpořen také operačními paměťmi. V závislosti na použitém procesoru jsou využívány paměti DDR4-2 133 MHz a DDR4-2 400 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB, což je pro kancelářskou práci více než dost.

Lenovo ThinkPad T580 není typickým notebookem pro zpracování multimédií, takže od něj neočekávejte nadstandardní grafický výkon. Pro běžné účely použití si vystačíte s integrovanými grafickými kartami Intel HD Graphics 620 a Intel UHD Graphics 620. Pokud přece jenom toužíte po grafickém výkonu, na trh se dostal také model s dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce MX150 s kapacitou 2 GB. Výkon notebooku Lenovo ThinkPad T580 lze celkově shrnout jako dostatečně výkonný.

Základ pro pohodlnou práci

Lenovo ThinkPad T580 přiotevřený

Práce a každodenní používání, to jsou činnosti, ke kterým si Lenovo ThinkPad T580 pravděpodobně pořídíte. A právě v tomto ohledu vás tento model rozhodně nezklame. Nabízí totiž velice příjemné uživatelské prostředí. Teď máme na mysli primárně klávesnici a ovládací prvky. Ostatně na tuto část notebooku zaměříte svůj zrak po jeho otevření.

Klávesnice Lenovo jsou dlouhá léta vyhlášená pro své vynikající zpracování. Lenovo ThinkPad T580 v žádném případě nevybočuje. Drží si vysoký standard, který je dán příjemným povrchem kláves, jejich zakulaceným tvarem, tichým zvukem a dostatečnou hmatovou odezvou. Zdvih kláves je 1,7 milimetrů. Rozložení je standardní a chybět vám nebude ani červený trackpoint mezi klávesami G, H, B. Ten si mnozí majitelé notebooků Lenovo jistě zamilovali.

Nad klávesnicí se nachází pouze zapínací tlačítko s diodou, takže víte, že je notebook v provozu. Naopak pod zapuštěnou klávesnicí se vyjímá dostatečně velký touchpad o velikosti cca 10 x 6,6 cm. Jeho plocha je patřičně kluzká a příjemná na omak, takže ovládání kurzoru myši je pohodlné. Nad ním se nachází ovládací tlačítka trackpointu. Ta od touchpadu jsou zakomponována přímo v něm. Napravo od něj si můžete všimnout pouze čtečky otisku prstů. Celkové shrnutí bude v této oblasti jednoznačné – čistý vzhled a přehledné pracovní prostředí.

Displej nabízí běžný standard

Není to samozřejmě jen klávesnice, kterou budete při každodenní práci využívat. Další zásadní součástí notebooku je displej. Jak už bylo zmíněno, nabývá úhlopříčky 15,6", což je z pohledu velikosti asi nejpoužívanější řešení. Kolem displeje jsou trochu větší rámečky, žádným způsobem však nenarušují tuto designovou část. Nad displejem nechybí integrovaná webová kamera.

Pokud jde kvalitu displeje, můžete se setkat s ostrým, barevně rovnoměrným a vyváženým obrazem. Obecně lze displej označit za průměr, který nepřekvapí, ani neurazí. Pro běžné používání bude naprosto dostatečný, jak z pohledu pozorovacích úhlů, tak ostatních parametrů. Z výroby se můžete setkat hned se dvěma variantami displeje.

Lenovo ThinkPad T580 zepředu
  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 250 nitů a kontrast 700:1
  • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů, 300 nitů a kontrast 1 000:1

Zmínit lze ještě technologii LED podsvícení, WVA provedení, poměr stran 16:9 a v neposlední řadě i pozorovací úhly 170°. Optimální výbava, navíc s možností výběru vhodného rozlišení právě pro vaše účely a potřeby.

Konektorovou výbavu nikdo nepodcenil

Zapomínat bychom neměli na zmínku o další důležité věci. A tou je konektorová výbava. Přece jenom, k notebooku budete na pracovním stole připojovat nejrůznější zařízení a periferie. To samé platí také při cestování. Ochuzeni rozhodně nebudete o porty USB 3.1, přičemž jeden je Always On, následující je Power Delivery a nechybí ani Thunderbolt 3. Vhod vám přijde čtečka paměťových karet, HDMI, LAN nebo slot pro nano SIM. S takovou výbavou si rozhodně vystačíte. Porty jsou navíc prakticky rozděleny na pravé a levé straně.

Co dalšího by mělo zaznít?

Lenovo ThinkPad T580 zepředu

Představení notebooku Lenovo ThinkPad T580 se pomalu ale jistě blíží ke konci. Proto se zmíníme ještě o pár detailech, které mohou být pro někoho rozhodujícím údajem. Je to například zvukový projev. Ten rozhodně neudělá ostudu a lze ho označit za zlatou střední cestu. Při vyšším výkonu se připravte na to, že notebook trochu více topí zespodu, na druhou stranu prostředí klávesnice se tolik nezahřívá. Spolehnout se můžete také na dostatečné úložiště, dnes už v provedení SSD/SATA a M.2 SSD. Nechybí samozřejmě bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Pakliže bychom měli shrnout klady a zápory tohoto modelu, bude to vypadat následovně. Mezi výhody patří určitě vyšší výkon, velice pohodlná klávesnice, dostatečný počet portů, zvukový projev reproduktorů a optimální výdrž baterie s vyšší kapacitou. Naopak někomu mohou vadit trochu širší rámečky displeje, což je na druhou stranu otázka vkusu.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad T580 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T580 otevřený

Lenovo ThinkPad T580 přiotevřený

Lenovo ThinkPad T580 zepředu

Lenovo ThinkPad T580 zepředu