Grafická práce na notebooku si žádá určité technické a výkonnostní předpoklady. Ty může v tomto ohledu naplnit i postarší model Lenovo ThinkPad W500, jehož vzhled představuje naprostou klasiku. Výkon je však o poznání dále…

Všechny lenovo ThinkPad aktuálně v prodeji

Před několika lety patřilo uvedení notebooku Lenovo ThinkPad W500 k výjimečným událostem. Na svět totiž přišel nástupce výkonné techniky, od něhož se očekávaly naprosté zázraky. Ty samozřejmě k dané době přišly. Inovace se ale týkala pouze vnitřního vybavení, nikoliv zásadních změn v designu. Ten je vlastní staré dobré klasice.

Každý, kdo preferoval jednoduchost notebooků IBM, může být jistě spokojen. Tento moderní nástupce si zachovává své pevné linie, hranatý tvar, matné zabarvení a kovové panty. Kombinace, která je prověřená léty, o čemž hovoří i vyztužené šasi. To do určité míry dovoluje hrubší zacházení s notebookem.

15,4“ palcový král pro práci

Nežli se přesuneme k těm nejpoužívanějším částem Lenovo ThinkPad W500, je třeba alespoň v rychlosti proběhnout konektorovou výbavu zařízení, jež vlastně vypovídá a využitelnost tohoto modelu.

Lenovo ThinkPad W500

Velikost 15,4“ umožňuje zakomponování toho nejdůležitějšího pro každodenní práci, včetně nezbytné optické mechaniky. Vedle ní se mimochodem nachází konektor RJ-11.

Opačná strana přísluší LAN, třem portům USB nebo ExpressCard, VGA a DisplayPortu. Na rozdíl od některých jiných značek je osazena také přední část – Firewire, audio, Wifi a čtečka paměťových karet.

Displej je dominantou notebooku

Vzhledem k tomu, že výkon notebooku Lenovo ThinkPad W500 naznačuje, že je určen i pro práci s grafickými aplikacemi, lze pochopitelně očekávat odpovídající kvalitu displeje. Obrazovka o velikosti 15,4“ je produkována ve dvou nejčastějších variantách. Je to rozlišení 1680 x 1050 px a to vyšší 1920 x 1200 px. Prostřednictvím něho si dopřejete skutečný komfort, k čemuž přispívá matný povrch nebo příjemné zobrazovací úhly.

Pište dlouze a bez přestání

Lenovo ThinkPad W500 vás oslní i z pohledu zajímavého zpracování klávesnice, která je zasazena do černého hrubšího plastu. Ten působí i přes některé minimální průhyby velice bytelně. Kromě levého umístění klávesy Fn nelze této oblasti snad cokoliv vytknout. Lehký stisk, nenásilná zvuková odezva a tlačítka pro ovládání hlasitosti v levném horním rohu.

Lenovo ThinkPad W500 z boku

Naprostou samozřejmostí pracovního nástroje je také TrackPoint, TouchPad nebo snímač otisků prstů, na jehož používání se můžete stát doslova závislí.

Ve vnitřním prostoru notebooku nechybí bezpochyby ani webová kamera. Tento multimediální doplněk je obvykle spojen s patřičnou konektivou, jíž tvoří zmiňovaný konektor RJ-45, modem nebo Wifi a/g/n. Některé modely jsou vybaveny také Bluetooth.

Výkon pro práci i zábavu

Notebook Lenovo ThinkPad W500 je osazen procesorem Intel Core 2 Duo s 6 MB Cache a frekvencí v rozsahu od 2,53 GHz do 2,8 GHz. V momentě, kdy máte k dispozici 4 GB nebo 8 GB operační paměti DDR3, nelze tomuto modelu cokoliv vytknout.

Opomenout nesmíme ani na zmínku o grafické kartě, kterou tvoří ATI FireGL V5700 o kapacitě 512 MB. Hlučnost ventilátoru není nikterak výrazná.

To nejlepší z Lenovo ThinkPad W500

Tento model je typickým představitelem klasického rčení – hodně muziky za málo peněz. Získat totiž můžete dostatečně výkonný multimediální nástroj s odpovídajícím zvukovým projevem a příjemnou ovladatelností. Notebook, jehož bezkonkurenční rozlišení a spousta bezpečnostních prvků potěší i ty nejnáročnější.

Všechny lenovo ThinkPad aktuálně v prodeji