Mobilní pracovní stanice s pořádným výkonem. Tak lze charakterizovat notebook Lenovo ThinkPad W510 s propracovanějším konzervativním designem. Je to kvalitně zpracovaný pomocník pro každodenní cesty.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad W510 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad W510, to je pracovní stanice, neboli Workstation, jak naznačuje „W“ v názvu této modelové řady. Toto označení je předzvěstí výbavy, která naplní potřeby daleko za hranice kancelářských činností.

Co je na tamto notebooku tak výjimečného a čím se odlišuje od svých předchůdců nebo levnějších modelových řad s označením „T“?

Uhlazený design vycházející z konceptu IBM

Základem všeho je bezpochyby slitinový rám, který je odolný proti jakémukoliv kroucení. Prvek zakomponovaný do hliníkového těla, jehož součástí je plastové černé šasi. Tmavý a matný povrch se postará o to, že nebudou vidět žádné výrazné stopy od prstů.

Lenovo ThinkPad W510

S přihlédnutím k označení ThinkPad W510 lze očekávat vysokou kvalitu zpracování, včetně kovových pantů, nulového vrzání nebo „oslích“ rohů, jak se stává u displejů některých jiných výrobců. Preciznost zpracování ve spojení s RollCage rámem je vynikající.

Bohatá výbava portů

Lenovo ThinkPad W510 představuje velikostní variantu 15,6“. To samo o sobě vypovídá o dostatečném prostoru pro klávesnici, mechaniku a samotné porty. Těmi jsou ověnčeny především obě boční strany, včetně té přední. V celkovém výčtu této výbavy lze nalézt naprosto vše – od VGA, DisplayPortu, eSATA/USB, Firewire, čtečky paměťových karet, přes ExpressCard, audio, LAN, až po porty USB 3.0.

Nic vám proto nebrání chytit notebook do podpaží a vyrazit za prací. I když jde o velikost 15,6“, je hmotnost 2,76 Kg přijatelná, včetně rozměrů 373 x 245 x 35 mm.

Příjemná práce s klávesnicí

Největší podíl práce provedete pravděpodobně na klávesnici, k níž patří dostatečně veliký TouchPad. Snadný pohyb myši si lze ulehčit také za přispění TrackPointu, k němuž přísluší odpovídající funkční tlačítka.

Lenovo ThinkPad W510 s baterii

Co se týče klávesnice, je tvořena po vzoru starých modelů IBM, jen se dočkala spousty inovativních prvků, od samotného zdvihu kláves, po jejich praktické rozmístění, až po decentní zvukovou odezvu. Na první pohled vás může zarazit klávesa Fn v levém dolním rohu, tu lze však přepnout v nastavení BIOSu.

Užívejte výkonné grafické výbavy

Pohlédne-li kousek nad klávesnici, spatříte velký displej o velikosti 15,6“, který může nabývat rozlišení HD nebo HD+. Příslibem pohodlné a přehledné práce vám tak bude plocha předkládající 1366 x 768 px nebo 1600 x 900 px. Vynikající pozorovací úhly za jasného světla mohou být zpříjemněny i v noci, kdy si lze rozsvítit praktickou zabudovanou lampičku.

Onen zmiňovaný výkon v úvodu této recenze spočívá také v aplikování grafické karty NVIDIA Quadro FX880M, která je jako stvořená pro náročné operace s kreslícími a modelovacími softwary.

Výkon ničím nenahradíš

Lenovo ThinkPad W510 je Workstation, jehož provozní možnosti jsou skutečně bohaté. Ujistit vás v tom může chipset Intel QM57 s použitým procesorem Intel Core i7 720QM. Připočtete-li k tomu možnost užití operační paměti do kapacity až 16 GB, máte jistotu, že vás v kancelářské práci, náročných operacích a při zpracování multimediálního obsahu nic nezastaví.

Standardně jsou notebooky vybaveny buď pevnými disky SATA, nebo SSD, jež přináší tišší a rychlejší provoz.

Tenká konstrukce s výborným displejem

Lenovo ThinkPad W510 je výkonný odolný, a zároveň snadno ovladatelný notebook. S využitím v dockovací stanici získáte výborný pracovní nástroj.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad W510 aktuálně v prodeji.