Lenovo ThinkPad X201 přichází v rozměrově přijatelné variantě 12,1“. Mobilní zařízení určené na cesty, ale i pro ty, jež se z pohledu pohodlného psaní nechtějí omezovat.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad X201 aktuálně v prodeji.

Dnešní recenzovaný notebook samozřejmě vychází ze svého předchůdce X200, oproti němu však dostal mnoho vylepšení, která potěší pravděpodobně každého potenciálního uživatele. I v tomto případě jde o malý mobilní nástroj. Ten sebou díky nízké hmotnosti a miniaturním rozměrům můžete brát kamkoliv a kdykoliv.

Lenovo ThinkPad X201 dosahuje velikosti 12,1“, což odpovídá rozměrům 295 x 210 x 28 mm. Ultratenké vyhotovení, jež v pracovní tašce nebo batohu téměř nezpozorujete, navíc, když váží jenom 1,5 Kg. To je prvopočátek výčtu zajímavých parametrů tohoto notebooku.

ThinkPad design se vším všudy

Při letmém pohledu na tento notebook zjistíte, že model X201 je zmenšeninou velkých produktů tohoto výrobce. Malé vyhotovení jej však neokradlo o kvalitu zpracování. Těšit se tak můžete na bytelný černý plast matné barvy. Slitinový rám přispívá ke snadnému přenášení notebooku jednou rukou, a to v otevřeném stavu.

Lenovo ThinkPad X201

Menší rozměry těchto typů mobilních zařízení vždy souvisí s omezenějším počtem portů. Rozhlédnete-li se pořádně, zjistíte, že vám zde toho nebude ani moc chybět. Lenovo ThinkPad X201 má port eSATA, VGA, LAN, USB, audio, modem nebo čtečku paměťových karet.

Je-li vám to málo, stačí jej připojit k dokovací stanici, která vám použití notebooku rozšíří například o další bateriový zdroj a optickou mechaniku.

Z bezdrátové konektivity nechybí Wifi ani Bluetooth.

Výkonný společník

Jednou z předností modelu ThinkPad X201 je výkon. Ten rozšiřuje možnosti použití tohoto mobilního nástroje. Hlavní pohonnou jednotkou je procesor Intel Core i5. Ten má 3 MB Cache a jeho frekvence dosahuje 2,4 GHz.

Operační paměť bývá v základu 4 GB DD3. Bude-li vám to málo, lze ji rozšířit na maximální kapacitu 8 GB.

Displej

Kromě předkládaného výkonu se můžete těšit také na displej s průměrným zobrazením, jež je v rámci této velikosti notebooku naprosto dostačující. Lenovo ThinkPad X201 disponuje poměrem stran 16:10. Rozlišení je 1280 x 800 px ve spojení s LED podsvícením, které si nastavíte dle vlastních potřeb.

Lenovo ThinkPad X201 otevreny

Displeji sekunduje integrovaná grafická karta Intel HD Graphics, s níž se můžete pustit i do základních multimediálních činností.

Klávesnice s TouchPadem

Na rozdíl od staršího předchůdce, jímž je model X200, dočkala se varianta X201 malého TouchPadu, s nímž je používání notebooku daleko rychlejší. Ostatně ne každý si zvykl na TrackPoint, který ale u X201 samozřejmě nechybí.

V rámci této časti mobilního zařízení, je vhodné zmínit velice přívětivou klávesnici, jíž někteří dlouhodobí uživatelé dokonce povznášejí nad klasické a standardní klávesnice velkých notebooků. Může za to především rozložení dostatečně velikých kláves a jejich příjemný stisk.

Typické ovládání hlasitosti lze nalézt v levém horním rohu.

Co byste měli vědět…

Před nákupem produktu Lenovo ThinkPad X201 vám přijde vhod také informace o celkové výdrži baterie. S novou šesti článkovou variantou se dostanete na pět hodin provozu, což v omezené míře může pokrýt celý den na cestách. Počítat byste měli s trochu hlučnějším větrákem, nejde však o nic zásadního.

Výkon, malé rozměry a nadstandardní klávesnice předčí jakékoliv miniaturní nedostatky.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad X201 aktuálně v prodeji.