Vyžaduje-li vaše pracovní nasazení spoustu cestování, určitě oceníte malé mobilní zařízení. Notebook, který vás svými rozměry neomezí a prezentovaným výkonem naopak potěší. Tím může být model Lenovo ThinkPad X220.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad X220 aktuálně v prodeji.

Zájem o malé notebooky neustále roste. Je to způsobeno hlavně tím, že lidé často cestují, ať už v rámci pracovního nasazení nebo soukromých záležitostí. Při vyšší frekvenci takových cest je proto vhodné dbát na malé rozměry zařízení, jeho prvotřídní konstrukční zpracování a odpovídající využitelnost.

Hledáte-li takový produkt k práci, určitě vám bude nápomocno Lenovo ThinkPad X220, které je nástupcem X201. Variabilní řešení pro náročné, jež umožňuje připojení k dokovací stanici a předkládá náležitý počet potřebných portů.

Malý pomocník do kapsy

Podtitulek této kapitoly samozřejmě nelze brát doslovně. Rozměry tohoto notebooku se mu však přibližují. ThinkPad X220 dosahuje velikosti 12,5“, což je ideální rozměr, do něhož lze zakomponovat přiměřený displej a klávesnici. O snadné přenositelnosti vypovídají rozměry 305 x 207 x 27 mm. Společně s hmotností 1,38 Kg jde tak o neodolatelnou kombinaci, jejíž součástí je šesti-článková baterie.

Lenovo ThinkPad X220

O několik řádků výše jsme nakousli také příjemnou výbavu portů, která vás nezradí na žádné pracovní cestě. Základem všeho je bezpochyby USB 2.0 a eSATA, LAN, VGA, ExpressCard, čtečka paměťových karet, DisplayPort, audio a napájení.

Vzhledem k malým rozměrům již nezbylo místo pro optickou mechaniku, což se od notebooku této kategorie vlastně ani neočekává. Dopřát si ji každopádně můžete a to prostřednictvím dalších rozšiřujících komponent.

Celý koncept malého zařízení doplňují i přední reproduktory s průměrnou kvalitou projevu.

Údiv po otevření notebooku

Abyste se dostali do útrob modelu Lenovo ThinkPad X220, musíte k tomu použít obě ruce, protože jednotlivé části plastového šasi jsou doplněny poměrně silným magnetem. Díky slitinovému rámu však nepostřehnete žádné prohýbání displeje nebo kroucení spodní části těla.

Pakliže bychom započali výčtem důležitých prvků od vrchu, bude to určitě integrovaná webová kamera, jíž oceníte při komunikaci s blízkými nebo obchodními partnery.

Hned pod ní se nachází displej o velikosti 12,5“, jehož HD rozlišení 1366 x 768 px je v podání poměru stran 16:9 naprosto dostačující. Získat můžete nadprůměrné zpracování, které vás nezklame za žádného počasí, co se týče pozorovacích úhlů. Intenzitu LED osvětlení můžete plynule regulovat.

V rámci displeje nesmíme opomenout ani na integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 3000, jež je pro toto zařízení naprosto dostačující.

Praktické rozložení klávesnice

Pokud jde o tento prostor Lenova ThinkPad X220, nelze zapomenout ani na to příjemnou klávesnici. Na ní si dal výrobce skutečně záležet, ať už je to velikost jednotlivých kláves nebo vrchní podpůrná tlačítka. Vše ve spojení s tichým projevem při stisku.

Lenovo ThinkPad X220 zezadu

Vzhledem k tomu, že jde o značku Lenovo, je naprostou samozřejmostí také TrackPoint. Spodní část doplňuje TouchPad s absencí potvrzovacích tlačítek. O řádnou bezpečnost se stará snímač otisku prstů.

Hardwarové možnosti Lenovo ThinkPad X220

Mnozí si jistě myslí, že od takto malého přenosného zařízení nelze očekávat žádné zázraky. Opak je však pravdou. Model lze využít nejenom pro kancelářskou práci, ale i náročnější operace. Postarat se o to může procesor Intel Core i5 2520 M, který je schopen s TurboBoostem pracovat na frekvenci až 3,2 GHz.

Jako pamět jsou použity DDR3 moduly operační paměti. U pevného disku je možné volit mezi klasikou SATA a rychlejším, ale menším SSD.

Malý výkonný cestovatel

Lenovo ThinkPad X220 si pořídí především ti, kdo vyžadují malou velikost notebooku a vysoký výkon. Uživatelé ocení kvalitu zpracování a plnohodnotnou výbavu rozšiřitelnou o dokovací stanici a další komponenty.

Přehled repasovaných notebooků Lenovo ThinkPad X220 aktuálně v prodeji.