Patříte mezi uživatele notebooku, kteří často cestují a vyžadují své mobilní zařízení stále u sebe? Pak okuste přednosti kapesního nástroje, kterým je Lenovo ThikPad X60s. Malý, ale vybavený bojovník.

Lenovo ThinkPad X60s

Vyznavači naprosto mobilních zařízení si při pořízení notebooku Lenovo ThinkPad X60s přijdou jistě na své. Jde o velice flexibilní a minimalistické řešení, které je produkováno ve velikosti 12,1“ palců. Nejen rozměry hovoří o jeho hlavním účelu využití, kterým je především mobilnost a cestovní vybavenost. Své o tom totiž ví i samotná hmotnost přístroje, která se pohybuje kolem hranice 1,4 Kg, což je opravdu úctyhodný údaj.

Při bližším prozkoumání velice rychle zjistíte, že jde o klasický model Lenovo ThinPad, jehož vnější vzhled je v podstatě neměnný oproti ostatním typům. Vše je pouze o něco menší, než obvykle. Typické ostré hrany korespondují s černým kabátem, který je doplněn o patřičné logo dané značky. Velikostně minimalistické řešení je velice úspěšně přeneseno i na pozici jednotlivých konektorů a portů. Vzhledem k minimálnímu prostoru pro jakékoliv rozmísťování těchto prvků, můžete počítat pouze s třemi porty USB, FireWire, VGA, Audio, LAN a PCMCIA slotem. Tím další výčet neomylně končí. Na první pohled se tyto parametry nezdají být natolik omezené, avšak celý tento výčet vstupů je na úkor chybějící optické mechaniky, kterou již nebylo kam vložit. Tento problém je ale povětšinou řešen prostřednictvím externího zařízení nebo dokovací stanice, která mechaniku obsahuje a navíc přislibuje i zásobu dalších portů.

Lenovo ThinkPad X60s zevnitř

Dokovací stanice k modelu X60s

Pomocí obou rukou lze otevřít lehký a poměrně bytelný notebook, který je z vnějších částí doplněn nezaměnitelnou magnéziovou složkou. Ta funguje jako kvalitní a profesionální obrana před případným poškozením. Uvnitř Lenova ThinPad X60s pravděpodobně nenaleznete nic neobvyklého nebo jiného. To však platí pouze pro první a letmý pohled. Při bližším průzkumu klávesnice si bezpochyby všimnete, že došlo k jemnému přeházení a přeorganizování tlačítek. Tento proces se samozřejmě týkal pouze klávesy Fn a tlačítek F1 až F12, které se tyčí ve dvou řadách. To vše je způsobeno právě udávanou velikostí a rozměrem displeje 12,1“ palců. Obvyklou výbavou je malý TouchPad a praktický TrackPoint.

Lenovo ThinkPad X60s a dokovací stanice

O něco výše se tyčí onen zmiňovaný zobrazovací prvek, který se chlubí maximálním rozlišením XGA, které činí 1024 x 768 bodů. Vzhledem k velikosti displeje je to až nadmíru dostatečné zobrazení. Samotný povrch je matný, jak již to bývá u většiny produktů řady Lenovo ThinkPad zvykem. Ať si notebook posadíte do jakékoliv části klína a jeho displej natočíte do různých stran, vždy se Vám dostane poměrně výtečného a kvalitního zobrazení, bez zbytečně pod-světlených částí nebo jiných neduhů. S touto oblastí může souviset ještě grafická karta, která je v tomto případě zcela logicky integrovaná. I to není žádný nedostatek z pohledu využitelnosti a hlavního smyslu užití tohoto notebooku.

Čím také oslní Lenovo ThinkPad X60s

Kromě dostatečné hardwarové vybavenosti to je bezpochyby adekvátní nabídka komunikačních kanálů s okolním světem, kterou tvoří nejen LAN, Bluetooth a Wifi, ale také modem a IrDa. Hlavní dominantou je však úctyhodné zabezpečení, které spočívá nejen v za-heslování BIOSu nebo operačního systému, ale také v možnosti využití vlastních otisků prstů. K tomu je pod klávesnicí Lenovo ThinkPad X60s doplněn snímač otisků prstů. Kromě jiného je zde umístěn i TPM čip.

Poznejte kouzlo lehkého a velice obratného notebooku, který v žádném případě neucítíte ve své tašce. Nadčasové a malé řešení lze upotřebit v širokém spektru potřeb, mezi které se řadí jak business třída, tak školní vyučovací lavice. Ostatně, o tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.