Malý a velice praktický mobilní nástroj Lenovo ThindPad X61s vychází z konceptu svého předchůdce X60s, avšak se silnějším procesorem a odstraněním některých malých a zanedbatelných nedostatků.

Lenovo ThinkPad X61s

Model Lenovo ThinkPad X61s přišel na trh jako nástupce modelu X60s. Jeho hlavním posláním byl stejný úkol jako v předchozím starším vydání. Mělo jít o malý a velice bytelný produkt, který slouží převážné k častému cestování a přenášení. Vzhledem k rozměrovým parametrům, kterými se X61s pyšní, bylo tohoto cíle jistě dosaženo. Parametry 265 x 211 x 20 mm a hmotnost kolem 1,5 kg zkrátka mluví za vše. Pokud k těmto jedinečným údajům připočteme ještě precizní zpracování, které je výrobkům Lenovo zcela blízké, není o čem pochybovat. Svoji odolnost získal tento malý unikát i prostřednictvím vyztužených a zpevněných plastů, které drží magnéziový rám.

Lenovo ThinkPad X61s

Ten kdo by se zalekl jakékoliv modelové změny v podání samotné konstrukce a designu, může být klidný. I v případě Lenova ThinkPad X61s pokračoval výrobce ve stále stejných šlépějích, které prezentují hranatý tvar s černým tělem, ocejchovaný výrazným logem této společnosti. I v tomto případě musíte vzhledem k minimálním rozměrům oželet optickou mechaniku, která se však skrývá ve velice funkční a praktické dokovací stanici. Ta zároveň navyšuje potřebný počet USB portů nebo paralelní a sériové porty, kterými notebook standardně není vybaven. To však vzhledem k praktickým cestovním potřebám není vůbec na škodu.

Kvalitní displej a příjemná klávesnice

Lenovo ThinkPad X61s otevřený

Mezi veliké dominanty každého mobilního zařízení má patřit vhodný a kvalitní displej, který si v tomto případě nalezl své místo. Rozměr 12,1“ palců se prezentuje XGA rozlišením v hodnotě 1024 x 768 bodů. Úměrně k velikosti tohoto prvku jde o zcela ideální a dostatečný parametr. Za žádných světelných ani jiných podmínek se nemusíte obávat nečitelnosti nebo špatného zobrazení. K výtečnému pohledu do jasného displeje přispívá jistě i několika stupňové nastavení pod-světlení.

Klávesnice Lenova ThinkPad X61s pokračuje ve stále stejných vodách, které nastolil model X60s, pouze s minimálními změnami. Své čestné místo si tu vydobyl TrackPoint a TouchPad se třemi funkčními tlačítky. V žádném případě nechybí ani praktický snímač otisků prstů, který je jednou ze zásadních zabezpečovacích složek tohoto notebooku. Ač došlo k nepatrnému zmenšení jednotlivých kláves oproti klasickým verzím zařízení, nikterak se tento neduh neprojevil na samotném psaní. Pro prsty je stále dostatek prostoru a intuitivní umístění tlačítek rychlému práci pouze nahrává.

Lenovo ThinkPad X61s je jednoznačně pro práci

Vzhledem ke svým malým rozměrům displeje a hardwarové vybavenosti nelze od tohoto notebooku očekávat jakékoliv multimediální zázraky. Možná i proto je grafická karta integrovaná, avšak v dostatečné kapacitě. Jediným multimediálním článkem ThinkPad X61s je pouze zvuková karta. Ostatní předpoklady zařízení směřují tento výrobek spíše do business a pracovní třídy. Tomu také napomáhají vynikající softwarová zabezpečení a dostatečné nástroje pro komunikaci s okolním světem, které jsou v případě Lenovo ThinkPad X61s velice podstatné.

Na mysli samozřejmě máme výkonný Wifi modul, Bluetooth, LAN a modem. Zkrátka vše, nač si může člověk při svých cestách vzpomenout. Obávat se nemusíte ani nízké výdrže nové baterie, která Vám umožní minimálně tři hodiny vytrvalé práce. Dopřejte si luxus v podobě minimalistického 12,1“ palců velikého pracovního nástroje, který se může stát Vaším neza měnitelným spolupracovníkem především v oblasti kancelářských aplikací.