Pracovní notebook o velikosti 15,6" nabízí oproti předchůdci drobná vylepšení. Lenovo ThinkPad L570 je zároveň skvělým konkurentem vyšší business třídy s označením T570.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad L570 aktuálně v prodeji.

Společnost Lenovo má v označování svých notebooků celkem jasno. Pracovní notebooky jsou předkládány pod písmenem „L“. Pokud chcete vsadit na high-end technologie, zvolíte označení „T“. Právě model Lenovo ThinkPad L570 patří mezi hodně oblíbené ve firemním prostředí a my vám jej dnes představíme v porovnání s vyšší modelovou řadou T570. Obecně platí, že řada L570 je díky určitým kompromisům levnější. Jak bude znít ale vaše rozhodnutí?

Rozdíly v designu jsou postřehnutelné

Lenovo ThinkPad L570

I když vzhled obou notebooků je na první pohled hodně podobný, při bližším prozkoumání jistě naleznete dostatek rozdílů. Už jenom z logicky věci musí být jasné, že třídy „L“ a „T“ se musí v něčem lišit.

Hranaté provedení, černý plast a pevné kovové panty. To je základní charakteristika L570. Model Lenovo ThinkPad T570 k tomu přidává ještě trochu bytelnější materiál a konstrukci, která se nehne v žádném místě. U Lenovo ThinkPad L570 lze v některých částech šasi cítit trochu ostřejší hrany, nejde však o nic tragického. Notebook je zkrátka povedený, i když drobná deformace displeje při jeho otevírání přece jenom je. U modelu T570 to asi nebude tak hrozné. U vyšší třídy je to ovšem samozřejmost.

Vzhled Lenovo ThinkPad L570 v každém případě působí celistvým a propracovaným dojmem. Matnější vnější kryt displeje může být spojen s náchylností k otiskům prstů. U těchto materiálů to není ničím neobvyklým. Naopak lze vypíchnout jednoduchost a určitou tradici korespondující s typickým designem notebooků značky Lenovo. Ve výsledku vše lícuje a sedí, jak má. Vždyť jde o model určený pro firemní prostředí.

Porovnání designu obou modelů souvisí také se samotnou velikostí. Notebook Lenovo ThinkPad L570 bude trochu větším cvalíkem, což na jeho mobilitě nikterak neubírá.

  • Lenovo ThinkPad L570 má rozměry 377 x 255 x 27,6 mm a hmotnost 2,38 kg.
  • Lenovo ThinkPad T570 má velikost 365,8 x 252,8 x 19,95 mm a hmotnost 2,04 kg.

V rámci shrnutí obou notebooků lze Lenovo ThinkPad L570 označit za starou dobrou klasiku. Lenovo ThinkPad T570 za zmodernizovanou verzi se štíhlým pasem a designem směřujícím k novodobější výpočetní technice

Displej – Hlavní odlišnosti L570 a T570

Lenovo ThinkPad L570 detaily

Pojďme se nejprve zaměřit na ty největší rozdíly obou tříd. Jedním z takových segmentů je například displej. Jeho velikost je 15,6", což je pro pracovní prostředí v kombinaci v mobilitou naprosto ideální volba. Lenovo ThinkPad L570 můžete pořídit ve dvou variantách vyhotovení.

  • TN displej s rozlišením HD 1 366 x 768 pixelů, 220 nitů.
  • IPS displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, 250 nitů.

Vyšší modelová řada Lenovo ThinkPad T570 kromě těchto verzí nabízí ještě notebook s dotykovou obrazovkou. Popřípadě IPS displej s UHD rozlišením a 300 nity. Je nepochybné, že matné IPS displeje budou vykazovat lepší zobrazovací parametry. Jak z hlediska viditelnosti při silnějších světelných podmínkách, tak z pohledu pozorovacích úhlů a kontrastu.

Lenovo ThinkPad L570 je stejně jako T570 plnohodnotným pracovním nástrojem. To znamená, že v horním rámečku displeje naleznete webovou kameru a dva mikrofony. Díky redukci okolního zvuku lze konferenční hovory realizovat i v rušnějším prostředí.

Konektorová výbava rozhodně neomezí

Lenovo ThinkPad L570 klávesnice

Při práci s notebookem Lenovo ThinkPad L570 se určitě nemusíte omezovat. Teď máme na mysli konektorovou výbavu. V kanceláři nebo kdekoliv na cestách a při pracovních schůzkách budete schopni připojit jakákoliv externí zařízení. Pokud se rozmýšlíte mezi modelem Lenovo ThinkPad L570 a Lenovo ThinkPad T570, odlišnosti tu pochopitelně jsou. A to primárně s přihlédnutím k celkové tloušťce notebooků.

Jedno mají obě modelové řady společné. V přední části nedisponují žádným konektorem. Zbytek už je spíše odlišný. Notebook Lenovo ThinkPad L570 má většinu konektorů situovanou vlevo. Je to napájecí konektor, Mini DisplayPort, VGA, USB 3.1 Gen1 typu A, ExpressCard slot a čtečka paměťových karet SD. Vpravo najdete univerzální audio konektor, dva porty USB 3.1 Gen1 typu A, čtečku čipových karet a zámek Kensington. Oproti modelu T570 je Lenovo ThinkPad L570 vybaveno také optickou mechanikou. Opomíjet nesmíme ani na zádní stranu, kde je další port USB 3.1 Gen1 typu A a konektor RJ-45.

Co se týče konektorové výbavy vyšší modelové řady Lenovo ThinkPad T570 je hodně obdobná. Nenajdete však optickou mechaniku a žádné porty nejsou umístěny vzadu. Situovány jsou po stranách. Navíc se nabízí HDMI, USB-C a jeden port USB 3.0 s Always-On.

V obou případech je naprostou samozřejmostí bezdrátová konektivita Wi-Fi a Bluetooth.

Výkon udělal krok vpřed

Notebook Lenovo ThinkPad L570 si oproti předchůdci L560 polepšil. A to především z hlediska výkonu. Ten je pro firemní notebook naprosto nezbytný. Zároveň má něco společného s vyšší řadou T570. A to je použití výkonného procesoru. V tomto případě to může být až sedmá generace Intel Core i7. To je výkon vhodný nejenom pro běžnou kancelářskou práci, ale také pro náročnější výpočetní operace.

Mnoho společného mají Lenovo ThinkPad L570 a Lenovo ThinkPad T570 i z pohledu operační paměti. Dva DIMM sloty pro paměti DDR4 jsou toho jasným důkazem. To podstatné je ovšem maximální podporovaná kapacita. Ta dosahuje u obou až 32 GB. To je například u Lenovo ThinkPad L570 dvojnásobný pokrok oproti předchůdci L560.

Zmínka musí padnout také o grafickém výkonu. Ten je jako obvykle u notebooků pro běžnou business třídu řešen prostřednictvím integrovaných grafických karet Intel HD Graphics. Domoci se ovšem můžete i výkonnějších variant.

  • Lenovo ThinkPad L570 – AMD Radeon R5 M430 s kapacitou 2 GB.
  • Lenovo ThinkPad T570 – GeForce 940MX s kapacitou 2 GB.

Osvědčená chiclet klávesnice Lenovo

Lenovo ThinkPad L570 otevřený

Od největších rozdílů mezi modely L570 a T570 se postupně dostáváme k těm nejmenším. A tím je jsou vstupní zařízení v podobě klávesnice a touchpadu. Důvod je jednoduchý. Společnost Lenovo do obou notebooků použila osvědčenou klávesnici typu chiclet. Ty jsou v podstatě totožné. Klávesy příjemné na omak, tichá zpětná vazba a standardní rozložení včetně numerické části. Dokonce ani z pohledu vzhledu není možné cokoliv vytknout. Černá klávesnice na černém podkladu vypadá zkrátka dobře. Někomu možná může vadit červený trackpoint uprostřed klávesnici, jiný je na jeho přítomnost naopak zvyklí.

V čem se oba modely trochu liší je touchpad. A to nikoliv z pohledu funkce, která je totožná. Je to velikost. Notebook Lenovo ThinkPad L570 má touchpad velký 100 x 57 mm, kdežto notebook Lenovo ThinkPad T570 má touchpad velký 100 x 70 mm. V obou případech nechybí funkční tlačítka pro touchpad a trackpoint.

Pracovní notebook pro každého

Lenovo ThinkPad L570 je právoplatnou součástí produktového segmentu označovaného jako business. U L570 oceníte tichý chod, variantu s IPS displejem a pestrou konektorovou výbavu. Lenovo ThinkPad L570 splní svoji roli v komerční oblasti, doma, ve škole, zkrátka kdekoliv, kde je zapotřebí univerzální notebook o velikosti 15,6".

Přehled modelů Lenovo ThinkPad L570 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad L570

Lenovo ThinkPad L570 klávesnice

Lenovo ThinkPad L570 otevřený