Věžový server Lenovo ThinkServer TS140 je určen pro podnikové prostředí. Svoji roli dokáže perfektně plnit v malých i velkých firmách.

Přehled modelů ThinkServer od Lenova aktuálně v prodeji.

Server Lenovo ThinkServer TS140 je již letitým modelem, který má však stále co nabídnout. V jeho prospěch hovoří škálovatelnost, výkon, bezpečnost, dostupnost a energetická účinnost. Zajímavou volbou se může stát nejenom v komerčním, ale také domácím prostředí v závislosti na tom, co od takového serveru očekáváte. Pojďme Lenovo ThinkServer TS140 rozebrat pěkně pod drobnohledem.

Typický serverový design

Lenovo ThinkServer T140

Stačí se jen podívat na Lenovo ThinkServer TS140 a každému bude hned jasné, že nejde o klasický stolní počítač, ale server. Hrubé rysy prozrazují uschovaný výkon a pracovní zaměření. Na vyvýšených nožkách před vámi stojí server s rozměry 431 x 375 x 175 mm s hmotností 13 kg. Jeho design je moderní a dostatečně nadčasový.

Základ přední nepřehlédnutelné plochy tvoří děrovaná mřížka, která se ve spodní části stáčí směrem dovnitř serveru. To působí elegantním dojmem a tento prvek je viditelný i na spoustě pracovních stanic od výrobce Lenovo. Vrchní polovina Lenovo ThinkServer TS140 je tvořena mechanikami a porty.

Z boku asi není možné očekávat nic světoborného. Kvalitní šasi z ocele má snadno odnímatelnou část pro rychlý přístup dovnitř. Zadní strana je vyhrazena nepostradatelným konektorům. A co konkrétního Lenovo ThinkServer TS140 nabízí?

Optimální výbava pro každého

Lenovo ThinkServer T140 detail

Nejprve si pojďme představit přední stranu serveru. Přímo z výroby je Lenovo ThinkServer TS140 vybaveno Slim optickou mechanikou, pod níž se nachází pozice 5,25“. Ta má ve výchozím stavu originální žebrování a přispívá k podobě profesionálního serveru. Do této pozice lze vložit další mechaniku, vyjímatelný disk a podobné komponenty.

Pod mechanikami se nachází plastový panel, ve kterém je jedna volná pozice 3,5“. Nechybí ani dva porty USB 3.0. Těsně nad zapínacím tlačítkem jsou situovány dvě LED diody prozrazující chod serveru a jeho práci.

Zadní strana Lenovo ThinkServer TS140 je o mnoho bohatší, co se týče konektorové výbavy. Vždyť právě sem budete připojovat většinu příslušenství a ostatních periferií. V horní části je uložen zdroj 280 W nebo 450 W, což prozrazuje i napájecí konektor.

Hned pod ním se nachází jednotlivé konektory – sériový port, VGA, dvakrát DisplayPort, čtyři porty USB 3.0, LAN, dva porty USB 2.0 a tři audio konektory. Ve spodní části je umístěn prostor pro vložené karty, ať už jde o ty grafické či jiné.

Rozšiřitelnost serveru Lenovo ThinkServer TS140

Stejně jako kterékoliv jiné serverové řešení, také Lenovo ThinkServer TS140 je možné rozšířit o nové komponenty. Přístup k nim je velice snadný. Stačí stisk jediného tlačítka a můžete pohodlně odejmout boční víko. Uvnitř je relativně dostatečný prostor pro přidávání dalších prvků.

V levé části základní desky je několik slotů – PCIe 3,0 x16, PCIe 2,0 x1, PCIe 2,0 x16 a PCI 32 bit / 33 MHz. Vpravo od procesoru chlazeného dostatečně účinným větrákem jsou čtyři DIMM sloty pro operační paměti. Na desce je pět SATA portů. Celkem jsou uvnitř čtyři pozice 3,5“ pro pevné disky, které však neumožňují výměnu za provozu.

Výkonové parametry Lenovo ThinkServer TS140

Lenovo ThinkServer T140 otevřený

I když patří Lenovo ThinkServer TS140 mezi postarší kousky výpočetní techniky, přesto se pyšní dostatečným výkonem pro řadu účelů. Uvnitř se nachází čipová sada Intel C226. Ideální volbou jsou procesory vyšší řady, které byly u tohoto serveru použity. Je to například Intel Core i3. V lepším případě sáhněte po nejvýkonnější variantě Intel Xeon E3-1200 se čtyřmi jádry, frekvencí až 3,7 GHz a cache pamětí 8 MB.

Do zmiňovaných DIMM modulů je vkládána operační paměť pracující na frekvenci 1 600 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 32 GB. Pokud jde o diskovou kapacitu, největší vnitřní uložiště podporuje až 24 TB s 3,5“ disky, až 4 TB s 2,5“ disky a až 2,4 TB s 2,5“ SSD disky. Podporovány jsou technologie RAID 0, 1, 10 a 5 s ThinkServer RAID 100.

Standardně byl server Lenovo ThinkServer TS140 dodáván s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics. Vybrané modely obsahovaly také lepší grafiku v podání grafické karty NVIDIA NVS 315.

Návrat k Lenovo ThinkServer TS140

Zájem o server Lenovo ThinkServer TS140 může být i s odstupem času celkem zajímavou volbou. A to třeba kvůli dostatečné výkonové síle pro vybrané operace, vysoké spolehlivosti a tichému provozu. Ideální řešení pro monitorování, správu a jiné práce. Věžový server Lenovo ThinkServer TS140 je jistě zajímavou stolní variantou.

Přehled modelů ThinkServer od Lenova aktuálně v prodeji.Lenovo ThinkServer T140


Lenovo ThinkServer T140 detail


Lenovo ThinkServer T140 otevřený