Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P310 Workstation je stvořena pro práci. Navíc široká variabilita je dána také možností zvolit si nejenom provedení Tower, ale i menší verzi Small Form Factor.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation aktuálně v prodeji.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation P310 Workstation lze charakterizovat jako pracovní stanici s vynikající spolehlivostí. Počítač s bezkonkurenční použitelností, inovativní flexibilitou a energeticky úsporné řešení pro náročné. O všech těchto vlastnostech a mnohých dalších vás nyní přesvědčíme prostřednictvím následujících řádků.

Výkonná pracovní stanice

Lenovo ThinkStation P310

Pojďme se nejprve zaměřit na to, proč je Lenovo ThinkStation P310 označováno jako Workstation neboli pracovní stanice. Vliv na má primárně dostupný výkon, který může nabývat různých hodnot. Použita je čipová sada Intel C236 Chipset. Aplikovány jsou procesory od Intel Core i3, přes Intel Core i5, Intel Core i7 až po výkonné procesory Intel Xeon-1280 v5. V jejich případě se bavíme o pracovní frekvenci 3,7 GHz a cache paměti 8 MB.

V pracovní stanici Lenovo ThinkStation P310 Workstation se nachází čtyři sloty určené pro operační paměti DIMM. Vhodné jsou pro paměťové moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. Maximální podporovaná kapacita je až 64 GB.

Lenovo ThinkStation P310 není pouze o výpočetním výkonu, ale i o tom grafickém. Ten se může lišit v závislosti na tom, jak moc nároční uživatelé jste. Začínat můžete na grafice NVIDIA NVS 310 a končit budete na výkonné grafické kartě NVIDIA Quadro M4000.

Dvě verze provedení

Lenovo ThinkStation P310 SFF

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P310 Workstation je dostupná ve dvou velikostních variantách. Za primární lze označit verzi Tower, která nabízí dostatečné rozšíření. Její zmenšenou variantou je Small Form Factor známý pod zkratkou SFF. Odlišnosti lze spatřit na první pohled.

  • Lenovo ThinkStation P310 Tower má velikost 426 x 376 x 175 mm a hmotnost 13 kg.
  • Lenovo ThinkStation P310 SFF má rozměry 394,5 x 338 x 102 mm a hmotnost 7,9 kg.

Co se týče vzhledu, je hodně obdobný. Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P310 vypadá obecně jako typická Workstation. To znamená, jednoduchý a profesionální design. Hrany, černé šasi, spojení plastu a kovu, včetně elegantního mřížkování na předním panelu. V obou případech nechybí nepřehlédnuté logo ThinkStation prozrazující, s jakou výpočetní technikou máte tu čest. Samozřejmostí je také červený prvek typický pro výpočetní techniku Lenovo.

Konektorová výbava Lenovo ThinkStation P310 Tower

Oblíbená pracovní stanice Lenovo ThinkStation P310 v provedení Tower nabízí dostatek portů a konektorů. Základem jsou ty umístěné vpředu, které máte ihned po ruce. Porty i mechaniky jsou situovány do horní poloviny počítače. Pod dvěma externími pozicemi 5,25" můžete nalézt dva porty USB 3.0, audio konektory pro mikrofon, sluchátka a čtečku paměťových karet. Nechybí ani zapínací tlačítko.

Zadní část počítače je na tom samozřejmě podstatně lépe. Tam najdete VGA, dvakrát DisplayPort, dva porty USB 2.0, čtyři porty USB 3.0, RJ-45, sériový port a tři audio konektory. Jsou to Mic-in, Line-in a Line-out.

Z pohledu rozšiřitelnosti na Vás čekají dvě interní pozice 3,5" a čtyři PCIe sloty – dvakrát PCIe 3.0 x16 a dvakrát PCIe 3.0 x1. Zapomínat bychom neměli na M.2 NVMe SSD nebo dva interní USB porty. V tomto směru dostálo Lenovo ThinkStation P310 označení „rozšiřitelná pracovní stanice“.

Lenovo ThinkStation P310 SFF

Lenovo ThinkStation P310 Tower

V rámci komplexnosti prezentovaných informací by měla padnout zmínka také o druhé velikostní verzi Lenovo ThinkStation P310 SFF. Ta se oproti variantě Tower liší kromě rozměrů ještě v několika malých detailech. Díky kompaktnějším rozměrům nabízí pouze jednu externí 5,25" pozici. Uvnitř pak nenajdete dvě 3,5" pozice, ale pouze jednu. Ta druhá má rozměr 2,5". V případě slotů pro rozšíření lze zmínit jejich provedení Low Profile. Použit je zdroj napájení 210 W.

Výpočetní dělník se vším všudy

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P310 Workstation je skutečným pomocníkem pro náročnější uživatele. Nabízený výkon nekončí pouze u kancelářské práce, ale sahá mnohem dál. A to v závislosti na zvolené konfiguraci. Ať už verze Tower nebo SFF, obě mají rozhodně co nabídnout.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation aktuálně v prodeji.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation P310

Lenovo ThinkStation P310 SFF

Lenovo ThinkStation P310 Tower