Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P500 je zaměřena na maximální použitelnost v mnoha oblastech. Vynikající spolehlivost propojená s patřičným výkonem a zároveň originálním designovým pojetím.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation P500 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation P500. Ta nabízí dostatek slotů, velkou vnitřní kapacitu a značnou přizpůsobitelnost. Tento stolní počítač má silné zastoupení ve 3D světě a je velkým pomocníkem při náročných výpočetních operacích. Jeho přednosti si představíme krok za krokem.

Lenovo sází na originální design

Lenovo ThinkStation P500

Už dávno nejsou pracovní stanice jen omšelými robustními počítači s přemírou výkonu. Lenovo ThinkStation P500 okouzlí nejenom po stránce výkonnostní, ale také vzhledem. Tuto Workstation lze charakterizovat jednoznačně: elegantní masivnost. Tento fakt podporují i dva integrované držáky s červeným lemem v přední části.

Právě přední panel působí velice originálně, protože je víceméně zapuštěn dovnitř počítače. Zkosené černé hrany obepínají žebrovanou plochu, v níž je umístěno nepřehlédnutelné pole s pozicemi pro mechaniky a základní výbavou portů.

Ocelové stěny Lenovo ThinkStation P500 přispívají k celkové bytelnosti. Vlevo si lze povšimnout speciálního integrovaného madla pro otevírání bočnice, pod níž se skrývá srdce pracovní stanice. Její rozměry do jisté míry vypovídají o celkové masivnosti – 470 x 440 x 175 mm. V řeči čísel je to objem 36 litrů. Při nejvyšší konfiguraci Workstation se hmotnost pohybuje na hranici 22,2 kg.

Co nabízí přední a zadní strana pracovní stanice?

V jednolitém celku přední části jsou k dispozici dvě pozice 5,25“, kde může být optická mechanika či jiný typ periferie. Hned pod nimi se nachází základní výbava portů, které budete mí vždy po ruce. Jsou to čtyři porty USB 3.0, z nichž jeden je AlwaysOn. Praktický je také kombinovaný audio konektor. Volitelná je čtečka paměťových karet. Nechybí samozřejmě zapínací tlačítko. V porovnání s jinými modely pracovních stanic jde jistě o bohatou výbavu.

V tomto směru nezklame ani zadní část Lenovo ThinkStation P500. I tento prostor je velice pestrý z pohledu konektorů. Dokazují to čtyři porty USB 3.0 a čtyři porty USB 2.0. Dále je to PS/2 pro klávesnici a myš, tři audio konektory, sériový port a LAN. Grafické porty se odvíjí od toho, jakou zvolíte kartu. Právě pod konektory je vyhrazen prostor pro několik vnitřních slotů. Spodní část patří napájecímu konektoru. Celá zadní strana je žebrovaná, což přispívá k lepšímu proudění vzduchu a chlazení.

Maximální rozšiřitelnost Workstation

Lenovo ThinkStation P500 detail

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P500 nabízí dostatek prostoru pro rozšíření. Stačí jen uchopit ovládací prvek na boku počítače a jste uvnitř. Uvnitř je vše dostupné bez jakýchkoliv nástrojů, ať už za přispění nejrůznějších šuplíků, jistících prvků a podobných doplňků. Velice snadno a rychle se dostanete ke všem pamětem, diskům, vloženým kartám a podobně. Lenovo ThinkStation P500 je zkrátka profesionální Workstation se vším všudy.

Jako první jistě nelze přehlédnout čtyři interní pozice 3,5“, které slouží primárně pro uložení pevných disků. Dále je to osm DIMM slotů a dva sloty pro grafiku PCIe 3,0 x16. Kromě nich máte k dispozici i ostatní sloty – dva PCIe 3,0 x4, jeden PCIe 2,0 x1 a jeden PCI. Nechybí flex konektor a podpora pro RAID řadič 0, 1, 5, 6 a 10. Zkrátka vše potřebné, co lze od pracovní stanice očekávat.

Výkon lze hodnotit na výbornou

Spoustu čtenářů tohoto článku bude jistě zajímat, jak je na tom Lenovo ThinkStation P500 z pohledu výkonu, který je pro Workstation naprosto nezbytný. V tomto směru má počítač hodně co nabídnout. Je to například procesor Intel Xeon řady E5-1600 v3 a řady E5-2600 v3. Výpočetnímu výkonu sekundují operační paměti pracující na frekvenci 2 133 MHz. Jejich maximální kapacita může být v případě RDIMM až 256 GB a u LRDIMM až 512 GB.

Důraz je kladen také na grafický výkon, o který se starají vybrané grafické karty. Je to například NVIDIA® NVS315 s pamětí 1 GB, NVIDIA Quadro® K420 s pamětí 1 GB, NVIDIA Quadro K620 s pamětí 2 GB, NVIDIA Quadro K2200 s pamětí 4 GB a NVIDIA Quadro M4000 s pamětí 8 GB.

Co byste měli ještě vědět?

Lenovo ThinkStation P500 otevřený

Pro úplnost je zapotřebí zmínit několik doplňujících informací týkajících se pracovní stanice Lenovo ThinkStation P500. Pokud jde o napájení, je to zdroj 490 W. Podpora zvuku je zajištěna prostřednictvím integrované karty HD Audio.

Podporováno je několik uložišť od SATA, přes SAS, SAS SSD, SATA SSD až po M.2 SSD. Kapacity pevných disků se pohybují od 256 GB do 3 TB, takže místa pro data je více než dost.

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation P500 je zkrátka vynikající ať už z pohledu rozšiřitelnosti či obsluhy. Profesionální vzhled, relativně snadná přenositelnost díky praktickým madlům, výkon pro 3D grafiku i náročné výpočetní operace a vůbec celková flexibilita. Lenovo ThinkStation P500 si právoplatně zaslouží patřičnou pozornost v kategorii zvané Workstation.

Přehled počítačů Lenovo ThinkStation P500 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkStation P500


Lenovo ThinkStation P500 detail


Lenovo ThinkStation P500 otevřený