Lenovo ThinkStation S30 je typickým představitelem pracovní stanice, která oslovuje především svým výkonem. Nejinak tomu je i z pohledu designu, rozšiřitelnosti a kvality celkového zpracování. Profesionální řešení pro ty, kdo vyžadují výkon pro zpracování výpočetních operací, ale také multimediálního obsahu a grafiky. Provedení Lenovo ThinkStation S30 je rychlejší než předchozí modely, spolehlivější, s lepším chlazením a přijatelnou spotřebou.

Přehled modelů ThinkStation S30 aktuálně v prodeji.

Vzhled pracovního stroje

Lenovo ThinkStation S30

Pracovní stanice Lenovo ThinkStation S30 na první pohled prozrazuje, co můžete od takového počítače očekávat. Robustní tělo o velikosti 483x478x175 mm a hmotnost 17,5 kg dávají na vědomí, že nejde o žádné přenositelné zařízení, ale těžký výkonný stroj.

Výrobce Lenovo si na zpracování tohoto modelu dal opravdu záležet, což dokazuje dokonalé lícování jednotlivých částí. I když budete mít Lenovo ThinkStation S30 postavené někde vedle stolu, rozhodně vám svým vzhledem neudělá žádnou ostudu, ba naopak. Nápaditá kombinace mřížky a vsazeného ovládacího panelu s mechanikami působí velice kreativním dojmem. Zajímavý je detail v podobě nepřehlédnutelného madla v horní části počítače, které vám umožní jednoduší manipulaci.

Ocelové šasi je základem, jako u všech ostatních pracovních stanic této kategorie. Jak už bývá v dnešní době zvykem, nechybí snadno otevíratelný prvek, s pomocí něhož se ihned dostanete do vnitřní části počítače a můžete zde cokoliv měnit či upravovat.

Vnější výbava Lenovo ThinkStation S30

Při každodenní práci určitě přijdete do kontaktu s konektorovou výbavou. A ta není rozhodně chudá, ba naopak. Ihned po ruce máte na předním panelu dva porty USB 3.0, konektor pro sluchátka a mikrofon, IEEE 1394a a část vyhrazenou pro čtečky nejrůznějších paměťových karet. Nechybí ani dvě šachty pro umístění mechanik, popřípadě vyjímatelného disku a podobných komponent. Vše dokresluje vypínací tlačítko.

Opomínat bychom neměli ani na zadní část počítače Lenovo ThinkStation S30, i když tuto konektorovou výbavu budete využívat spíše jednou za delší čas. Na trvalo si v těchto místech totiž připojíte poměrně velké množství periferií. Je to třeba osm portů USB 2.0, audio konektory, dva porty USB 3.0, LAN, ale také DisplayPort a DVI. To vše pochopitelně můžete rozšířit prostřednictvím integrovaných karet.

Vnitřní výbava Lenovo ThinkStation S30

Lenovo ThinkStation S30 s monitorem

Když otevřete boční kryt pracovní stanice Lenovo ThinkStation S30, neunikne vašemu pohledu dokonale organizovaný prostor s řadou volných slotů pro vložení dalších grafických karet, televizních karet a ostatních. K dispozici je prostor pro usazení několika pevných disků. Vzadu se vyjímá napájecí zdroj o výkonu 610 W, uprostřed tepe procesor a je k dispozici pár volných paměťových slotů.

Výkon pracovní stanice

U modelu Lenovo ThinkStation S30 oceníte především jeho výkon. Ten je zajištěn prostřednictvím procesorů Intel Xeon. V tomto případě je to řada E5-1600 a E5-2600. K dispozici je celkové množství osmi paměťových slotů. Dohromady tak můžete získat operační paměť o celkové kapacitě až 256 GB. A to už je pořádná porce výkonu.

Pro zpracování multimédií přijde vhod správná volba grafické karty. Někdo Lenovo ThinkStation S30 využije pro 2D grafiku, jiný bude cílit na náročnější 3D grafiku. To znamená, že výběr grafických karet může započít u varianty NVIDIA NVS300 a bude pokračovat přes řešení NVIDIA Quadro K600, NVIDIA Quadro K6000 a skončí třeba variantou NVIDIA Tesla K20.

Díky několika volným slotům lze do počítače vsadit více pevných disků naráz, ať už je to 3,5“ SATA s kapacitou 4 TB nebo 2,5“ SSD disk s kapacitou 256 GB. Možností je v tomto směru více než dost.

Výkon a rychlost pro každého

Workstation Lenovo ThinkStation S30 lze shrnout jako kvalitně zpracovaný výpočetní nástroj, s nímž udržíte svá data v bezpečí a domůžete se maximální variability a flexibility. Dokonale uspořádané vnitřní komponenty a samotný výkon jsou vidinou jednoduchého rozšíření do budoucna.


Lenovo ThinkStation S30
Lenovo ThinkStation S30 s monitorem

Přehled modelů ThinkStation S30 aktuálně v prodeji.