Notebook o velikosti 12,1“, který byl svého času určen pro business třídu jako pracovní nástroj s maximální výbavou. Dnes představuje cenově dostupný model pro uživatele nejen doma, ale také v kanceláři. Praktický pomocník na cesty.

Všechny modely Fujitsu Lifebook aktuálně v prodeji.

Leské a elegantní šasi

Fujitsu Lifebook P771

První, co vás na modelu Fujitsu Lifebook P771 zaujme bude určitě vzhled. Použitý materiál má lesklý povrch, což vzbuzuje dojem luxusu a jisté elegance. Ne nadarmo byl tento notebook po svém uvedení na trhu prezentován primárně pro business třídu. Černá lesklá barva se mimo jiné nachází také na samotném rámu. Tento originální designový prvek je samozřejmě spojen se zanecháváním otisků prstů, takže na to si musíte při přenášení dávat trochu větší pozor.

Při používání se však není čeho obávat, protože vnitřní útroby Fujitsu Lifebook P771 kolem klávesnice jsou zhotoveny s matným povrchem, který je přece jenom trochu praktičtější.

Pokud jde o samotnou stavbu notebooku, očekávejte lepší průměr. Vše lícuje, jak má. Jediným neduhem může být drobnější průhyb displeje při otevírání. Ostatní části šasi jsou pevné a bytelné. Každodenní užívání Fujitsu Lifebook P771, respektive jeho opakované otevírání a zavírání na sobě nezanechá žádné viditelné stopy. K tomu mimochodem přispívají i celkem pevné panty pod displejem. Maximální otevření displeje je pod úhlem 135°.

Rozměry notebooku jsou 282 x 215 x 29,9 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,5 kg.

Praktické rozmístění konektorů

Fujitsu Lifebook P771 bude svým potenciálním uživatelům přinášet radost také z pohledu konektorové výbavy. I když jde o notebook o velikosti 12,1“, můžete se spolehnout na poměrně pestrou a bohatou výbavu. Ta dokonce v některých věcech předčí daleko větší ultrabooky současné doby.

K dispozici budete mít čtečku paměťových karet, čtečku karet ExpressCard, HDMI, dva porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, LAN a VGA. Nechybí dokonce ani vyměnitelná optická mechanika, a to díky trochu větší výšce Fujitsu Lifebook P771.

V tomto směru není možné tomuto modelu cokoliv vytknout. Pokud bychom šli úplně do detailu, nepřijdete o napájecí konektor, zámek Kensington, ani bezdrátové technologie Bluetooth a Wifi. Zkrátka kompletní a poměrně bohatá výbava pro práci na cestách.

Pracovní prostředí Fujitsu Lifebook P771

Fujitsu Lifebook P771 otevřený

Vzhled a možnosti připojení nejsou pochopitelně tím jediným, co vás bude u tohoto malého notebooku zajímat. Po odklopení displeje se těžištěm vašeh zájmu stane klávesnice. Prvek, na němž budete pracovat.

V jeho případě si užijete tradiční klávesnice Fujitsu odpovídající době uvedení tohoto modelu na trh. Rozložení kláves je celkem přijatelné. Horní klávesy musíte kvůli omezenějšímu prostoru ovládat za pomoci klávesy Fn. Pokud jde o dojem ze samotného používání, je celkem dobrý. Kromě malého průhybu uprostřed nelze této zásadní části Fujitsu Lifebook P771 vytknout pravděpodobně nic.

V matném šasi je pod klávesami uložen ještě drobný TouchPad pro snadné ovládání, k němuž náleží dvě funkční tlačítka. Mezi ně výrobce umístil praktickou čtečku otisku prstů.

Pokud se zahledíte do lesklé části těsně pod displejem, spatříte pět informačních diod a stejný počet funkční tlačítek. S pomocí nich se budete moci snáze a rychleji dostat k požadovaným funkcím. V pravém rohu je umístěno spouštěcí tlačítko notebooku s příslušnou diodou.

Optimální zobrazovací plocha

Velikost displeje Fujitsu Lifebook P771 je 12,1“. Toto cestovní provedení se pyšní patřičným rozlišením 1 280 x 800 pixelů označovaným jako WXGA. Díky rozměrům notebooku se můžete těšit na poměr stran 16:10. Základem je LED podsvícení regulovatelné ve dvanácti krocích. Se zobrazením nebudete mít žádné problémy jak v interiéru, tak v exteriéru. A to ani na prudším slunci. V tomto směru může tento model konkurovat mnohem lepším notebookům na trhu.

Součástí Fujitsu Lifebook P771 je pouze integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 3000, která je vzhledem k primárnímu účelu použití naprosto dostačující. S tímto notebookem nebudete zpracovávat žádné náročné grafické operace, ale provádět běžnou kancelářskou práci.

V rámci multimédií získáte ještě dva stereofonní reproduktory a webovou kameru na horním rámečku displeje. Ta poskytuje přenos obrazu v rozlišení 1 600 x 1200 pixelů.

Prověřené procesory Intel Core

Fujitsu Lifebook P771 příslušenství

Fujitsu Lifebook P771 přináší ideální výkon na cesty. Vše začíná u čipové sady Intel QM67. Na výběr máte ze dvou aplikovaných procesorů. Je to Intel Core i5-2520M nebo výkonnější verze Intel Core i7-2617M, která má dokonce 4 MB cache paměti oproti 3 MB slabší verze. V tomto směru je pouze na vás, k čemu budete notebook primárně využívat a jak vysoký výkon potřebujete.

Ten bude mimochodem podpořen také operačními paměťmi. Ty mohou dosahovat maximální kapacity 8 GB. K tomu vám poslouží dva sloty DIMM DDR3.

Nakonec ještě zmíníme kapacity pevných disků, které se různí model od modelu. Jisti si však můžete být tím, že u klasických HDD to bude až 500 GB a u SSD disků je to 128 GB z výroby.

Klady a zápory Fujitsu Lifebook P771

Pokud bychom měli tento model shrnout do jediného odstavce, pak ve prospěch Fujitsu Lifebook P771 bude hovořit velice elegantní a moderní vzhled s nízkou hmotností. Dále to bude praktický poměr stran displeje 16:10 a výbava včetně optické mechaniky. Na druhou stranu počítejte s drobnějším povrzáváním některých platových částí a s horším zvukem reproduktorů.

Všechny modely Fujitsu Lifebook aktuálně v prodeji.


Fujitsu Lifebook P771 otevřený
Fujitsu Lifebook P771 příslušenství