Fujitsu Lifebook P772 je výkonným pomocníkem na cestách. To dokazuje nejenom jeho hardware, ale také velikost provedení 12,1". Fujitsu Lifebook P772 okupuje současný trh už nějakou tu dobu. Přesto si stále zachovává patřičnou konkurenceschopnost oproti novodobým notebookům. Jeho nadčasovost a provedení jsou zárukou toho, že do domácnosti či komerční sféry získáte spolehlivého pomocníka na cesty.

Všechny modely Fujitsu Lifebook aktuálně v prodeji.

Černý elegán

Fujitsu Lifebook P772

Fujitsu Lifebook P772 vychází ze svého předchůdce modelu P771. I v tomto případě hraje důležitou roli lesklé černé šasi z vnější strany. Pouze vnitřek je vybaven matným plastem pod klávesnicí, což je z praktických důvodů. Právě tato oblast slouží jako opěrka pro ruce při psaní, takže se nemusíte strachovat z jejího ohmatání a otisků prstů.

Oproti konkurenčním výrobcům notebooků sází společnost Fujitsu na kvalitní plast, nikoliv hliník, jako tomu bývá zvykem u business tříd. Je však třeba podotknout, že kvalita zpracování je opravdu na vyšší úrovni a vy se nemusíte obávat každodenního přenášení.

Patřičná torzní tuhost, pevné panty a minimální průhyby na těle notebooku. To je obecná charakteristika vzhledu Fujitsu Lifebook P772, jehož lze právoplatně označit za elegána.

Jediné, čeho si povšimnete oproti současným modelům je trochu větší výška, s níž jsou však spojeny další klady, o kterých si řekneme v následující kapitole. Rozměry notebooku jsou 282 x 215 x 31 mm. Hmotnost je 1,5 kg.

Bohaté možnosti připojení

Vyšší notebook je předzvěstí, že v něm najdete také optickou mechaniku, na rozdíl od současných ultrabooků. A tomu tak v podání Fujitsu Lifebook P772 opravdu je, a to i přesto, že jde pouze o 12,1" velký model. Na stejné straně objevíte ještě jeden port USB 2.0 a VGA.

Pokud se zahledíte na levou část, přijde vám vhod LAN konektor, napájení, DisplayPort a dva rychlé porty USB 3.0. Nechybí pochopitelně ani zámek Kensington. Na této straně se také nachází výdech pro ventilátor.

Zbývající konektory jsou v přední části Fujitsu Lifebook P772. Jmenovat lze čtečku paměťových karet SD a zdířku pro mikrofon a sluchátka. Zadní část je z praktických důvodů naprosto holá.

Když se nad takovou konektorovou výbavou zamyslíte, zjistíte, že je totožná i s některými většími notebooky, což lze brát jako klad.

První dojem z klávesnice

Fujitsu Lifebook P772 otevřený

Notebooky Fujitsu této generace měly velice obdobnou klávesnici. A v případě modelu Fujitsu Lifebook P772 ji lze označit za zdařilou. Už na první pohled působí kvalitním dojmem. Tvar kláves napomáhá lepší orientaci při psaní oběma rukama. Vždy ale půjde o určitý zvyk, protože klávesnice tohoto modelu se snaží využít maximální volný prostor díky malému tělu 12,1“.

Kontakt s klávesami je příjemný díky lehce hrubému povrchu. Při psaní budete muset vyvinout trochu větší tlak, který je spojen s optimální zpětnou vazbou a zdvihem. Nemusíte se dokonce obávat žádného výraznějšího hluku při psaní v tichých prostorách.

Součástí ovládací části Fujitsu Lifebook P772 je pochopitelně i TouchPad, jehož velikost je 4 x 6,8 cm. V jeho prospěch hovoří citlivá plocha, kterou si oblíbíte díky její vysoké přesnosti. Nechybí ani dvě funkční tlačítka náležící k TouchPadu. Součástí notebooku i tzv. ScrollWheel připomínající další TouchPad. Ten vám umožní rychlejší scrollování.

Displej s rozlišením 1 280 x 800 pixelů

Vzhledem k velikosti notebooku 12,1“ a jeho přesným rozměrům počítejte s tím, že poměr stran displeje bude 16:10. Rozlišení je 1 280 x 800 pixel, což se může v rámci daného používání stát výhodou a někdy třeba i nevýhodou. Záleží na požívaných aplikacích.

Z technických parametrů lze zmínit jemnou hustotu displeje 125 dpi, jas 200 cd/m2, ale také reálný kontrast, který se pohybuje kolem 127:1. Ideální pozorovací úhel je ten přímý, protože jakékoliv naklánění displeje může malinko zhoršovat kvalitu zobrazení. Nejde však o nic výrazného. Díky tomu lze tento displej zařadit mezi průměr, což souvisí i se zobrazením na venkovním světle. Nenároční uživatelé tím ale na cestách nebudou omezováni.

Srdce notebooku Fujitsu Lifebook P772

Fujitsu Lifebook P772 zezadu

Jestliže vám vyhovuje obecný popis notebooku Fujitsu Lifebook P772, určitě vás nadchne také výkonová charakteristika. Spolehnout se v tomto směru můžete na celkem slušnou výbavu. Tento model je k dostání hned se třemi výkonově odlišnými procesory. Je to Intel Core i3-2370M, Intel Core i5-3320M a Intel Core i7-3667U. Použitá čipová sada je u všech tří variant Intel QM77.

Pokud jde o operační paměti, můžete počítat s maximální kapacitou až 16 GB. Dopomohou vám k tomu dva paměťové sloty DDR3 fungující na frekvenci 1 600 MHz.

Z výroby jsou aplikovány jak klasické pevné disky v kapacitách 250 GB, 320 GB a 500 GB, tak SSD verze pevných disků o velikosti 128 GB a 256 GB.

V rámci ostatních technických parametrů můžete počítat také se stereofonními reproduktory, s webovou kamerou a bateriemi 63 Wh nebo 72 Wh. Ty v novém stavu dokáží nabídnout výdrž až 5 hodin při náročnějších pracovních aktivitách.

Závěrečné hodnocení

V případě Fujitsu Lifebook P772 si buďte jisti, že získáte malý a skladný notebook s rychlým procesorem, příjemnou klávesnicí a elegantním vzhledem. Je pouze na vás samotných, zda vám bude vadit lesklý povrch, na němž čas od času mohou ulpět otisky prstů.

Všechny modely Fujitsu Lifebook aktuálně v prodeji.


Fujitsu Lifebook P772