Společnost Fujitsu se kromě jiného zaměřuje na výrobu notebooků. Poznejte jednotlivé série a modelová označení, která při výběru této mobilní výpočetní techniky hodně napoví.

Notebooky Fujitsu lze s naprostou jistotou označit za všestranné. Dokazuje to pestrá série modelů Lifebook odlišujících se od sebe prostřednictvím písmenného označení. V následujících řádcích vás seznámíme se všemi, které společnost prodávala, popřípadě se stále prodávají dál jen v novějších modelových řadách. Z hlediska historie se ale nemusíte setkat pouze s nejpopulárnějším označením Fujitsu Lifebook.

  • Fujitsu Stylistic – Zařízení kombinující dotykový displej s ovládacím perem.
  • Fujitsu Celsius – Notebooky v podání výkonných pracovních stanic.
  • Fujitsu Esprimo Mobile – Obchodní řada za přijatelnou cenu.
  • Fujitsu Amilo – Řada připravená pro počítačové hráče.

Řady Fujitsu Lifebook

Fujitsu Lifebook řady A

Historie označení Lifebook sahá do října roku 2003, kdy byl představ model Fujitsu Lifebook T3000, který se stal takovým pomyslným odrazovým můstkem pro současné PC tablety a notebooky této řady. Od té doby společnost Fujitsu přišla se třemi kategoriemi, do nichž zapadají jednotlivé modely.

  • Notebooky All-round
  • Notebooky Advanced
  • Notebooky Superior

V následujících řádcích se podrobněji zaměříte na jednotlivé řady notebooků Fujitsu Lifebook, jimiž budou modely s označením A, B, C, E, NH, P, Q, S, T a U.

Fujitsu Lifebook A

Modelovou řadu Lifebook A lze označit, jako všestrannou, a to už od jejího uvedení na trh v roce 2010. Obvykle jde o notebooky s velikostí 15,6", které jsou nabízeny pro domácí a soukromé použití. Důraz je kladen na spojení patřičného výkonu a přijatelné ceny. Během let přišly na trh také modely označované jako Lifebook AH.

Fujitsu Lifebook B

Řada notebooků Lifebook B je v dnešní době minulostí, přesto sehrála v historii těchto modelů celkem zásadní roli. Ve své době šlo o menší notebooky s velikostí displeje 8,4" až 10,4", jejichž součástí bylo ovládací pero. Postupem času byla tato řada ukončena a nahrazena řadami Lifebook P a T.

Fujitsu Lifebook C a Lifebook E

Fujitsu Lifebook řady E

Modely s označením "C" byly v podstatě takovým pomyslným prvopočátkem profesionálních notebooků určených pro náročnější uživatele. Větší výpočetní i grafický výkon se ve své době promítal také do robustnějšího těla notebooků.

Na to navazující řada "E" do jisté míry vychází ze stolních počítačů. Oproti řadě Lifebook "C" přichází na přetřes aplikování výkonnějších komponent, kvalitní zpracování, absence reflexních displejů a podobně. Modelová řada Lifebook E má speciální využití v kancelářském prostředí.

Fujitsu Lifebook NH

Do kategorie všestranných notebooků, tedy skupiny produktů All-round patřily také modely značené zkratkou "NH". Jejich hlavní odlišností od ostatních modelů v téže doby byl především širokoúhlý displej. Tyto modely tak našly primární využití v rámci multimédií a hraní her.

Fujitsu Lifebook P

Notebooky Fujitsu Lifebook P cílí na maximální mobilitu. To znamená, spojení kompaktnosti s nízkou hmotností a snadnou přenositelností. Modely jsou vhodné pro každodenní kancelářské použití, nabízí bohaté možnosti připojení a jejich velikost se pohybuje kolem 12,1", přičemž hmotnost je do 1,5 kg.

Fujitsu Lifebook Q

Fujitsu Lifebook řady Q

Notebooky zaměřené na náročnější klientelu, a to především z pohledu výsledného vzhledu. Většina modelů ve své době disponovala kovovým šasi a kvalitní povrchovou úpravou. Šlo o ryze reprezentativní notebooky, u nichž byl zároveň kladen důraz na mobilitu a dlouhou výdrž. Proto se používaly nízkonapěťové procesory zajišťující celodenní provoz na baterii.

Fujitsu Lifebook S

Modelová řada Lifebook S vychází z modelové řady Lifebook E jen s tím rozdílem, že je přihlíženo k větší kompaktnosti a mobilitě. Výsledkem spojení nízké hmotnosti a snadné přenositelnosti jsou notebooky s úhlopříčkou kolem 13,3". Jednotlivé modely mají obecně delší výdrž a lze je doplnit o sekundární baterii. Výsledkem je patřičný výkon a mobilita v jednom.

Fujitsu Lifebook T

Fujitsu Lifebook řady T

Za písmenem "T" se ukrývají konvertibilní notebooky vyznačující se otočným displejem s dotykovým ovládáním. Takové modely lze využít jako klasický tablet. Tato řada cílí na profesionální uživatele. Představena byla v roce 2003. Důraz je kladen na menší velikost displeje 12,1" až 13,3", kvalitní zobrazovací plochu a možnost použití multifunkčního pera. Notebooky Fujitsu Lifebook T vynikají i svou univerzálností.

Fujitsu Lifebook U

Také modely s označením "U" jsou zaměřeny na nízkou hmotnost a malou velikost pohybující se mezi 13,3" až 14". Řada notebooků byla představena v roce 2007 a jejím cílem je vysoký výkon. Výjimkou dokonce nejsou ani konvertibilní notebooky a precizním zpracováním šasi.