Stolní počítače Fujitsu nachází uplatnění v komerčním i domácím segmentu. Stejně, jako každý výrobce výpočetní techniky, také společnost Fujitsu přináší několik modelových řad. Prozradíme vám, jak se v nich vyznat.

Fujitsu je dlouhodobě prověřenou značkou výpočetní techniky, která pokrývá segment notebooků, serverů a stolních počítačů. Právě při jejich výběru je dobré vědět, o jakou řadu máte vlastně zájem. Existují totiž tři základní modelové řady. Ty mohou zajímat nejenom firemní, ale také domácí uživatele.

  • Fujitsu Esprimo
  • Fujitsu Celsius
  • Fujitsu Futro

Kromě nich se lze setkat ještě se serverovým řešením označovaným Primergy a Primequest, sálovými počítači BS2000 a GlobalServer nebo se superpočítači VP Series a K Computer. My se však zaměříme na rozdělení nejpoužívanějších modelových řad.

Fujitsu Esprimo

Fujitsu Esprimo řady P

Jednou z takových řad stolních počítačů Fujitsu je ta označovaná výrazem Esprimo. Výpočetní technika tohoto typu cílí primárně na flexibilitu, výkon a kvalitu zpracování. Modely Fujitsu Esprimo nachází své využití napříč nejrůznějšími segmenty, a to i díky dalšímu dělení této řady.

  • Esprimo P
  • Esprimo D
  • Esprimo Q
  • Esprimo G
  • Esprimo K

Fujitsu Esprimo P

Jedna z oblíbených řad Fujitsu Esprimo nese označení "P". Jde o stolní počítače ve velikostní variantě MicroTower. Toto řešení se ideálně hodí do jakékoliv kanceláře. Nabízí čtyři sloty PCIe a možnost vložení grafické karty v plné délce. Modelová řada se hodí do veřejného segmentu i nejrůznějších provozů.

Fujitsu Esprimo D

Fujitsu Esprimo řady D

Řada Fujitsu Esprimo D cílí primárně na kompaktnost. Nabízí menší rozměry šasi pro provozy, kde je omezený prostor. Mohou to být školicí místnosti, vzdělávací zařízení, ale i přepážkové provozy. Přes malé rozměry si Esprimo D zachovává alespoň minimální možnost rozšíření a flexibility.

Fujitsu Esprimo Q

Stolní počítače Fujitsu Esprimo Q přináší něco mezi malým a velkým šasi. Právě z těchto důvodů jsou označovány jako Mini PC. Jde v podstatě o plnohodnotný počítač s optickou mechanikou, dostatečným počtem portů a konektorů, avšak v menším obalu na úkor výsledného rozšíření. Řada Fujitsu Esprimo Q je ideální do kanceláře, ale také pro maloobchodní využití, včetně domácností.

Fujitsu Esprimo G

Fujitsu Esprimo řady G

Provedení Ultra Small, tak lze prezentovat modelovou řadu stolních počítačů Fujitsu Esprimo G, které najdou upotřebení v malých a středních podnicích. Výpočetní technika tohoto typu sází na naprostý základ. Tichý chod ventilátoru, základní konektorová výbava, důraz kladený na ergonomii a výkon. Tyto počítače jsou jako stvořené pro moderní pracoviště, vzdělávací učebny a podobně.

Fujitsu Esprimo K

Modely All-In-One přinášející vše v jednom. Tzn., spojení monitoru a počítače v jeden celek. Součástí monitoru o velikosti 24" je stolní počítač. Řešení, které na pracovním stole zabírá minimum místa a zároveň přináší obvyklou konektivitu. Možnosti rozšíření jsou v tomto případě omezené. Ve prospěch této modelové řady hovoří výšková nastavitelnost, ergonomie a výsledný vzhled.

Fujitsu Celsius

Fujitsu Celsius

Klasické stolní počítače společnosti Fujitsu mají také své odnože. Jednou z nich je modelová řada označovaná jako Fujitsu Celsius. Jedná se o pracovní stanice, které jsou vybaveny výkonnějšími procesory, obvykle řady Intel Xeon. Na výkon je kladen důraz i z pohledu grafiky. Pracovní stanice nabývají větších rozměrů, což je způsobeno jejich bohatou rozšiřitelností a konektorovou výbavou.

Pracovní stanice Fujitsu Celsius nachází své uplatnění u zpracování digitálního a multimediálního obsahu, při tvorbě grafických návrhů, 3D modelování, ale také v rámci náročných výpočetních úloh.

Fujitsu Futro

Speciální řadu stolních počítačů představují modely Fujitsu Futro. V tomto případě jde o flexibilního tenkého klienta, který je ideálním řešením především pro podnikový sektor. Počítače zaměřené na výkon, bezpečnost a možnost vzdálené správy v rámci Cloud Client Computing. Fujitsu Futro je ideální volbou pro centrální správu výpočetní techniky.