Chcete vědět jak si na tom stojí vaše instalace Windows? Případně jste začali mít potíže s Windows a nedokážete dobře zjistit po které aktualizaci to bylo? S tím vším vám může pomoci vestavěný nástroj Sledování spolehlivosti, který loguje pády aplikací, instalace aktualizací, neúspěšné instalace aktualizací a ke každé takové události máte možnost si zobrazit modrobnosti, kde je vysvětleno co se stalo a vidíte i případný kód chyby.

Jak spustit nástroj Sledování spolehlivosti?

K aplikaci Sledování spolehlivosti, ostatně jako i k jiným ve vašem systému Windows, se nejrychleji dostanete tak, že vyhledáte na klávesnici logo "Windows" po jehož stisku se otevře nabídka start. Pokud ihned začnete psát na klávesnici začnou se objevovat výsledky hledání. Pokud napíšete výraz "spoleh" objeví se logo aplikace a po kliknutí se spustí.

Hledat Spoleh

Proč je nástroj Sledování spolehlivosti, tak užitečný?

Na grafu indexu stability systému přehledně vidíte dny, kdy začalo docházet k problémům. Každá zaznamenaná událost ukazuje podrobnosti a příčinu potíží. Díky tomu, že jsou vedle sebe zobrazeny změny provedené v systému (instalace či odebrání aplikací, aktualizace operačního systému, přidání nebo úprava ovladačů) a následné chyby (chyby aplikací, zhroucení operačního systému nebo chyby hardwaru), můžete rychle určit co by asi mohlo být příčinou nestability systému a jakou aktualizaci nebo ovladač, případně program odstranit, či vyhledat aktualizaci s opravou.

Sledovani spolehlivosti