V rozsáhlém sortimentu internetového ochodu Levná PC.cz se objevují také notebooky z výprodeje, které jsou do České republiky dováženy přímo z centrálních skladů výrobce v zahraničí. Cenové zvýhodnění těchto notebooků je až 15000 Kč (podle modelu). Jaký je jejich původ? Jsou nové, nebo použité? Jak je to s reklamací? Těmto otázkám se krátce věnujeme v následujícím článku.

Původ notebooků z výprodeje - přímý dovoz

V současné době prodáváme výprodejové notebooky tří značek HP, Sony Vaio a Dell. Jedná se o notebooky, které zůstali v centrálních skladech výrobce, jako neprodané kusy. Tyto notebooky byly určeny pro různé země v rámci Evropy, nejen pro ČR, a tak často obsahují operační systém v cizím jazyce. Konkrétní jazykovou lokalizaci lze zjistit před koupí. Vzhledem k cenovému zvýhodnění notebooků, které činí až 15000 Kč, jsou tyto notebooky velmi výhodné, i kdyby bylo zapotřebý dokoupit český operační systém za cenu v řádu tísícikorun. Pokud máte svůj operační systém, můžete původní přeinstalovat. Dodávky notebooků obsahují CD s ovladači, která lze při reinstalaci použít.

Jsou nové nebo použité?

Žádný z výprodejových notebooků nebyl používaný koncovým zákazníkem. Notebooky jsou zabalené v originálních krabicích s kompletní dokumentací, CD disky a příslušenstvím. Pokud máme být konkrétnější je potřeba se zaměřit na jednotlivé výrobce.

Sony

Notebooky Sony Vaio nebyly nikdy použity koncovým spotřebitelem. Přesto se nejedná o nové zboží v pravém slova smyslu. Technici formy Sony totiž každý takto prodávaný notebook vyndají z krabice, otestují, popřípadě nainstalují a pak opět orignálně zabalí. Takto otestovaný notebook je označen firmou Sony jako Factory Refurbished  aby se odlišily notebooky prodané standardní cestou přes obchodní zastoupení v konkrétní zemi a přes přímý dovoz. Nákup těchto notebooků je velmi výhodný, jelikož jsou de-facto nové, ale sleva činí až 50%. Zde je k nahlédnutí nabídka notebooků SONY ve výprodeji

HP

Jedná se o luxusní modely HP, které nebyly nikdy používány koncovým uživatelem. Přesto se nejedná o nové zboží v pravém slova smyslu. Technici formy HP totiž každý takto prodávaný notebook vyndají z krabice, otestují, popřípadě nainstalují a pak opět orignálně zabalí. Takto otestovaný notebook je označen firmou HP jako HP Resale Program aby se odlišily notebooky prodané standardní cestou přes obchodní zastoupení v konkrétní zemi a přes přímý dovoz. Nákup těchto notebooků je velmi výhodný, jelikož jsou de-facto nové, ale sleva činí až 50%. Zde je k nahlédnutí nabídka notebooků HP ve výprodeji

Dell

Nově jsou v nabídce i notebooky Dell. I zde se jedná o notebooky, které nebyly nikdy používány koncovým uživatelem. Notebooky jsou ve většině případů v originálních krabicích. Zde je k nahlédnutí nabídka notebooků Dell ve výprodeji.

Záruční doba a reklamace

Pokud není uvedeno jinak, notebooky Sony, Dell i HP mají výrobcem danou záruku 1 rok, kterou je zapotřebí uplatnit přes prodejce (tedy přes nás).