Speciální notebook s vyšším stupněm odolnosti ve všech směrech. Takový je Panasonic Toughbook CF-53, který přijde vhod na cestách a v prostředí, kde byste s běžným notebookem neobstáli.

Všechny modely Panasonic Toughbook aktuálně v prodeji

Existuje řada míst a procesů, které si žádají atypický model výpočetní techniky. V tomto směru nabízí profesionální řešení notebook Panasonic Toughbook CF-53, v jehož případě se řeší zvýšená odolnost, bytelnost a zároveň jednoduchá přenositelnost.

Notebook v podobě hliníkového kufříku

Panasonic Toughbook CF 73 otevřený

Hned na první pohled je zřejmé, že Panasonic Toughbook CF-53 se vymyká běžnému standardu. Šasi notebooku má podobu kufříku, k čemu přispívá i madlo připevněné z přední části. Když notebook zaklapnete, vypadá prostě jako kufřík.

Stříbrný hliník na displeji a tmavá základna tvořená slitinou hořčíku a hladkého plastu. To je velice nápaditá kombinace, jejíž odolnost podtrhují ještě zadní široké a silné panty. Tento model si jistě poradí s nežádoucími vibracemi, záseky a hrubým zacházením. Také mu nebude dělat problém přílišná vlhkost ani extrémně vysoké teploty.

Jeho obrněnost dostává díky několika výřezům na celkové eleganci. Spolehnout se mimo jiné můžete také na uzamykatelné otevírání. K celkové pevnosti přispívají i viditelné šrouby, které tak trochu naznačují, že tento model je předurčen spíše pro průmyslové prostředí.

Panasonic Toughbook CF-53 má sice velikost 14“, výše uvedený popis se však úměrně promítá i do jeho výsledných rozměrů. Ty jsou 341 x 281 x 44-55 mm. Ani hmotnost není zanedbatelná. Činí rovných 2,95 kg. Na oplátku se vám dostane maximální bytelnosti.

Ukrytá konektorová výbava

Panasonic Toughbook CF 73 zavřený

Je pravdou, že Panasonic Toughbook CF-53 dbá na maximální krytí všech důležitých komponent, takže jakékoliv konektory a porty je třeba hledat pod speciálními kryty. Kromě napájecího konektoru a optické mechaniky můžete využít například dva porty USB 2.0, dva porty USB 3.0, Firewire, konektory RJ45 a RJ11, HDMI, sériový port, konektory pro mikrofon a sluchátka, včetně VGA.

Tím ovšem výbava Panasonic Toughbook CF-53 ekončí. K dispozici je čtečka paměťových karet, včetně ExpressCard. Nechybí ani Wi-Fi a Bluetooth.

Příjemné uživatelské prostředí

I když může notebook Panasonic Toughbook CF-53 působit jako odpalovací zbraň v kufříku, dokáže svým uživatelům přes svůj dominantní hrubý vzhled nabídnout celkem komfortní uživatelské prostředí. A to se týká například 14“ displeje Active Matrix. Jde o TFT obrazovku s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů. To je pro práci, k níž je notebook určen dostačující, což mimochodem dokazuje i vyšší svítivost a čitelnost na přímém slunci. Tento notebook je stavěný také na stavby. Jediné, co vám může chybět je integrovaná webkamera.

Příjemná je i samotná klávesnice. Ta sice nepůsobí příliš moderním dojmem, na druhou stranu zvládne hrubší zacházení, stisk kláves má dostatečnou odezvu a jejich rozložení, výška a rozměry vás při psaní nebudou nikterak omezovat. Nechybí malý TouchPad se dvěma funkčními tlačítky. V pravé dolní části při otevřeném notebooku můžete nalézt celkem šest informačních LED diod.

Bytelný a zároveň dostatečně výkonný

Od speciálního notebooku Panasonic Toughbook CF-53 bude spousta uživatelů v terénu očekávat i adekvátní výkon, který mu rozhodně nechybí. Použit je procesor Intel Core i5 čtvrté generace. Výkon zároveň podporují operační paměti DDR3. Jejich maximální kapacita může být až 16 GB. Vzhledem k tomu, že tento model nesloží k ryze multimediální práci, bohatě si vystačíte s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4400.

Panasonic Toughbook CF 73 z boku

Bezpečný přístup k datům v náročném prostředí

Tak přesně tento podtitulek jasně charakterizuje notebook Panasonic Toughbook CF-53. Výkon, konektivita, dlouhá výdrž, a hlavně odolnost v náročnějším prostředí. To je ideální volba pro mobilní pracovníky, techniky a lidi pohybující se po stavbách. Všude tam a na mnoha dalších extrémních místech najde tento specifický model uplatnění.

Všechny modely Panasonic Toughbook aktuálně v prodeji

Panasonic Toughbook CF 73 otevřený
Panasonic Toughbook CF 73 zavřený
Panasonic Toughbook CF 73 z boku