Notebook s vysokou odolností, výkonem stolního počítače, avšak maximálně mobilní. Takový je Panasonic Toughbook CF-LX3, který cílí na jasnou skupinu uživatelů.

Když se řekne Panasonic Toughbook, znamená to několik jasně charakteristických vlastností. Odolnost, přiměřená velikost, flexibilita a pestrá konfigurace. Takové jsou notebooky značky Panasonic s tímto označením. Modely splňující požadavky v tom nejnáročnějším pracovním prostředí. Odolná zařízení, která se sebou můžete vzít ven z kanceláře do podstatně rušnějšího oblasti, než je běžné. Takový je i Panasonic Toughbook CF-LX3. Ten vám nyní představíme do nejmenšího detailu.

Odolnost viditelná na první pohled

Stačí letmý záběr na notebook Panasonic Toughbook CF-LX3 a hned vám bude jasné, že s touto výpočetní technikou rozhodně nemusíte zacházet v rukavičkách. Ostatně, model patří do třídy Business Ruggedized, což je celkem vypovídající informace. Notebook nemusíte ještě ani otevřít a bude zřejmé, že nejde o klasickou mobilní výpočetní techniku.

Do značné míry to dokazuje zadní kryt displeje, který se pyšní speciálními zvlněnými žebry. Magnéziová slitina jako součást šasi je důkazem toho, že Panasonic Toughbook CF-LX3 může spadnout ze stolu a nic by se mu nemělo stát. Vnější povrch může mít tmavou nebo stříbrnou barvu. Stříbrné je také vnitřní šasi kolem klávesnice a displeje, včetně základny. Vše působí až nadstandardně bytelně. Někdy můžete nabývat dojmu, že neotevíráte notebook, ale nějaké speciální armádní zařízení.

Panasonic Toughbook CF-LX3 je nejenom odolným pomocníkem. Je i dostatečně kompaktním notebookem. Aby mohla robustnost a odolnost korespondovat s mobilitou, vznikl logicky model s úhlopříčkou 14". To se pochopitelně pozitivním způsobem promítá do celkové velikosti. Rozměry notebooku jsou 333 x 225,6 x 24,5 mm. Parametry hodny „cvalíka“. Na druhou stranu štíhlé tělo obrněného notebooku. Na první pohled robustní vzhled do značné míry kompenzuje samotná hmotnost. Záleží na tom, jaký typ akumulátoru zvolíte.

  • Menší typ baterie – hmotnost 1,2 kg.
  • Vetší typ baterie – hmotnost 1,43 kg.

Celkové zpracování Panasonic Toughbook CF-LX3 lze hodnotit na výbornou. Notebook rozhodně snese méně šetrné zacházení a zároveň mu nich nechybí z hlediska elegantního a profesionálního vzhledu.

Odolná konstrukce plná konektorů

Panasonic Toughbook CF-LX3

Jestliže si myslíte, že Panasonic Toughbook CF-LX3 skrze svoji jasně viditelnou odolnost nějak zanedbává konektorovou výbavu, jste na omylu. Vždyť právě potřeba připojit na cestách externí zařízení patří k těm nejčastějším.

I samotné rozmístění konektorů a některých ovládacích prvků je pro notebook atypické a přispívá k celkové unikátnosti Panasonic Toughbook CF-LX3. Ať už jde o zapínací tlačítko, přepínač Wi-Fi a řadu informačních diod, které naleznete v přední části. Tam mimochodem nechybí ani audio konektory pro sluchátka a mikrofon. Zbývající konektorová výbava je rozmístěna po obou stranách.

Panasonic Toughbook CF-LX3 se pyšní například třemi porty USB, z nichž jeden je USB 2.0 a dva jsou rychlejší USB 3.0. Dále je to konektor RJ-45, HDMI, ale také externí DisplayPort (VGA), včetně konektoru pro napájení. Na cestách vám dokonce nebude chybět ani optická mechanika, čtečka paměťových karet a bezdrátová technologie Bluetooth.

Vyrazte za prací do terénu

Práce na cestách a v náročnějších podmínkách si žádá nejenom patřičnou odolnost, ale také dostatečný výkon. A ten se speciálnímu notebooku Panasonic Toughbook CF-LX3 dostává plnými doušky. K dispozici je procesor Intel Core i5 řady 4300U. Podpora technologie vPro, 3 MB cache paměť, frekvence až 2,9 GHz a Intel Turbo Boost Technology. S takovou výbavou byste neměli mít problém v rámci běžných kancelářských činností.

Výkon je samozřejmě podpořen i operační pamětí. Vzhledem k menším rozměrům Panasonic Toughbook CF-LX3 je dostupný pouze jeden slot pro paměti DDR3. Maximální podporovaná kapacita je 8 GB. V případě grafického výkonu je třeba počítat s tím, že použitá grafika odpovídá využití notebooku. A tím rozhodně nebude zpracování multimédií a podobné úkony. Volba tedy padla na integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4400.

Displej – Zlatá střední cesta

Uživatelské prostředí je tvořeno dvěma hlavními prvky. Tím prvním je bezpochyby displej. Jak už jsme prozradili v úvodu článku, jeho úhlopříčka činí 14". Jedná se o TFT displej s HD rozlišením 1 600 x 900 pixelů. Nejde sice o nic zázračného, ale pro práci v náročnějších venkovních podmínkách je to dostatečné.

V horní části rámečku displeje je zasazena webová kamera. Ta nabízí FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, takže můžete bez sebemenšího problému komunikovat s dalšími lidmi. Součástí kamery jsou i mikrofony. Ve vnitřním rámečku jsou zabudovány také gumové prvky, které při zavření displeje zabraňují dotyku se základnou notebooku.

Displej se vyznačuje průměrnými hodnotami. Jak z hlediska svítivosti, pozorovacích úhlů a barevného podání. Těšit vás ovšem může to, že co bylo podceněno v rámci technických parametrů displeje se mu dostalo v případě vnější ochrany. To ostatně dokazují i bytelné panty jako součást těla notebooku.

Klávesnice pro pohodlnou práci

Prostředí klávesnice a samotné uspořádání kláves odpovídá notebookům o velikosti 14". Panasonic Toughbook CF-LX3 je vybaven standardním rozložením kláves o velikosti 19 x 19 mm. Ty se vyjímají určitým prolisem ve tvaru listu. To vám při psaní dodá určitý pocit jistoty. Menší rozměry notebooku se postaraly o to, že numerická klávesnice bohužel není dostupná. O to více budete mít prostoru pro ostatní klávesy. Ty jsou primárně bílé barvy, což může být z hlediska praktičnosti trochu na škodu. Ve výsledku však působí ve stříbrném těle velice elegantním dojmem.

Pracovní prostředí klávesnice zahrnuje také malý touchpad, jehož součástí jsou dvě funkční klávesy. Těsně pod displejem si pak můžete povšimnout dvou malých mřížek, které prozrazují umístění reproduktorů.

Panasonic Toughbook CF-LX3 má jasný cíl

Je jasné, že Panasonic Toughbook CF-LX3 se vymyká běžné produktové nabídce notebooků. Jeho portfolio uživatelů je zřejmé. Budou to manažeři pohybující se často v terénu. Lidé, kteří od své mobilní výpočetní techniky očekávají podstatně vyšší odolnost v kombinaci s reprezentativním vzhledem. Panasonic Toughbook CF-LX3 se navíc pyšní i dlouhou výdrží, pokud je baterie v dobré kondici. Jeden z nejlehčích a zároveň nejbytelnějších notebooků na trhu vás ve štychu rozhodně nenechá.