Jste automechanik, nebo zdatný kutil? Pokud rozumíte automobilům, pak v dnešní moderní době se bez počítače na diagnostiku závad a konfiguraci systému neobejdete. V tomto článku vám poradíme, jaký počítač vybrat.

Co je potřeba pro diagnostiku vozů VW, Audi, Seat, Škoda a jiných značek?

  1. Počítač nebo notebook s USB portem nebo pro starší adaptéry s COM portem
  2. Operační systém Windows 7 Profesional ve verzi 32bit
  3. VAG diagnostický komunikační kabel s podporou OBD a software, nejčastěji VAG-COM
Oblíbený Lenovo Thinkpad X230

Stolní počítač, nebo notebook?

Notebook se jeví jako nejlepši volba, protože s ním můžete provádět i jízdní diagnostiku. Jaký notebook vybrat? Nejčastěji lze doporučit menší úhlopříčku od 12" do 14", kvůli lepší manipulaci v interiéru automobilu. Vyšší rozlišení může být výhodou, protože na obrazovce vidíte více ovládacích prvků diagnostického softwaru. Hodně oblíbené jsou modely od Lenova z legendární řady ThinkPad, která se vyznačuje vysokou odolností. Popřípadě řada EliteBook od HP, která má kovové provedení a odolné plasty. Lze také doporučit osazení počítače SSD diskem z důvodu jeho odolnosti proti otřesům ale také vysoké rychlosti čtení dat.

Diagnostický SW VAG COM

Kde hledat správný počítač k nákupu?

Z výše uvedených informací je vidět, že sehnat podobný počítač za rozumnou cenu není jednoduché. Naštěstí existuje varianta v podobě repasované techniky, kde není problém sehnat starší verze operčního systému Windows a také v nižší verzi 32bit, která je pro komunikační kabely nutností. Také zde sežene top odolné modely, které se výrazně odlišují od dnešních levných notebooků. Potěší také ceny, které se pohybují od 4.000 do 8.000 Kč vč DPH podle vybavenosti konkrétního modelu.

USB kabel s OBD zásuvkou

Rádi vám s výběrem pomůžeme, podívejte se na širokou nabídku z které si vybere opravdu každý.