Monitory Dell jsou dlouhodobě vyhledávanou součástí výpočetní techniky. A to nejenom v komerčním prostředí, jak by si mohl, kdo myslet. Spoustu spokojených zákazníků nachází také v domácím sektoru.

Všechny monitory Dell s úhlopříčkou 24" aktuálně v prodeji

Na trhu je hodně monitorů Dell lišících se například velikostí úhlopříčky, podle níž si lze zvolit výsledný produkt. Pokud vám jde o běžnou kancelářskou práci, hraní her, zobrazování multimediálního obsahu nebo grafické práce, ideální zlatý střed představují 24“ monitory. Ty dobývají kanceláře a domácnosti svou přijatelnou velikostí, zobrazovací plochou a cenou.

Pusťme se tedy do srovnání oblíbených monitorů Dell s úhlopříčkou 24“.

Základní rozdíly v označení monitorů Dell

Dell U2413

Hned v úvodu je třeba vysvětlit hlavní odlišnosti v typech jednotlivých monitorů. Setkat se můžete například s monitorem Dell P2417H či Dell U2415b. Nosným vodítkem pro typ monitoru ani tak nebude číslo v názvu, jako spíše písmeno před ním. U monitorů Dell existují hned čtyři kategorie, s nimiž vás seznámíme podrobněji.

Pokud typ monitoru od Dellu začíná písmenem „E“, buďte si jisti, že si pořizujete základní model. Ten bude bezpochyby cenově nejdostupnější, na druhou stranu nemůžete počítat s žádnými rozšířenými funkcemi nebo jiným než analogovým připojením.

Další kategorií jsou monitory značené písmenem „S“. Vylepšené verze základních variant, od nichž lze očekávat lepší kalibraci barev, IPS provedení a propracovanější vzhled. Primárně jsou určeny pro zábavu a hraní her.

Písmeno „P“ prezentuje profesionální modely monitorů Dell, což dokazují třeba modely Dell P2414Hb nebo Dell P2417H. Tyto monitory nachází své uplatnění hlavně v kancelářské oblasti, pyšní se IPS displejem a jsou zaměřeny na produktivitu.

Prémiovou skupinu monitorů zastupují ty s označením „U“. Typickými příklady jsou Dell U2412M, Dell U2413 a Dell U2415b. Tyto monitory značky Dell jsou UltraSharp, mají skvělou kalibraci barev a v neposlední řadě asi nejbohatší konektivitu.

Pro běžnou práci si vystačíte s FullHD displejem

Všechny doposud zmiňované monitory Dell mají jedno společné. Jejich rozlišení je 1920x1080 pixelů, což je z pohledu běžné kancelářské práce i grafických prací naprosto dostačující. Zobrazovací plocha bude pochopitelně lepší u modelů „U“. Kromě poměru stran 16:9 vs. 16:10 nehledejte výraznější odlišnosti. S lepším barevným provedením se lze setkat u modelů Dell U2413 a Dell U2415b.

Konektivita hraje poměrně významnou roli

Dell U2415b

Při volbě monitoru myslete na to, co k němu budete připojovat a přes jaký konektor. Jestliže si vystačíte se základním DVI-D nebo DisplayPortem, je model Dell P2414Hb naprosto dostačující. O konektor VGA je na tom lépe Dell P2417H a Dell U2412M. Jestliže je pro vás konektorová výbava zásadním faktorem a neobejdete se bez HDMI a Mini DisplayPortu, potom jednoznačně vedou modely Dell U2413 a Dell U2415b.

S monitory typu „U“ pochopitelně roste i výbava USB portů, jak z hlediska počtů, tak rychlosti viz. USB 3.0. K některým monitorům je dokonce možné připojit reproduktory, což dokazuje Dell U2413 se svým audio konektorem. Občas se můžete dostat do situace, kdy dáváte přednost uhlazenějšímu designu Dell U2415b před ostatními, u nichž naopak najdete vždy dva porty z boku. A to je další rychlá a snadno přístupná cesta pro připojení ostatních periferií.

Nepodceňujte nastavitelnost a provedení monitorů Dell

Pokud zrovna nepatříte mezi ty, komu svými rozměry a parametry vyhovuje fixní stojan monitoru, musíte se poohlédnout po tom stavitelném. A to jsou v podstatě všechny z výše uvedených modelů. Výšková stavitelnost 115 mm určitě přijde vhod. Když to bude málo, monitor Dell P2417H se prezentuje dokonce 130 mm.

U všech monitorů lze počítat s VESA rozhraním 100 mm. Výjimkou není ani nastavení náklonu, natáčení a otoční monitoru o 90°. Ve směru nebo proti směru hodinových ručiček to umí například Dell U2415b.

Všechny monitory mají vesměs stejné parametry, co se týče fyzického vyhotovení a velikosti. Pokud ale budete monitor zavěšovat či vkládat na nějaké specifického místo, hodí se vám určitě povědomí o dalších parametrech. Například to, že nejlehčí monitor bez stojanu je Dell P2417H s hmotností 3,33 kg. Naopak tím nejtěžším je Dell U2413 s hmotností 5,01 kg. Z pohledu elegance nabízí nejtenčí rámeček 6,9 mm Dell U2415b.

Volbou ani jednoho z těchto monitorů Dell rozhodně nešlápnete vedle. Důležité je si pouze uvědomit, co od takového zařízení očekáváte a poté zvolit ten správný model.

Všechny monitory Dell s úhlopříčkou 24" aktuálně v prodeji

Dell U2413
Dell U2415b