Jeho velikost 15,6“ poskytuje pohodlné a komfortní zázemí pro každodenní práci. Jeho primárním segmentem jsou střední a velké podniky. Jeho dominantou je profesionální zpracování a široké užití. Řeč je o notebooku Dell Latitude E6510, který vám přiblížíme trochu více.

Přehled modelů Dell e6510 aktuálně v prodeji.

Elegance, nadčasovost a kovové prvky. To jsou pravděpodobně první slova, jež vás napadnou při pohledu na notebook Dell Latitude E6510. Matný povrch v kombinaci s černým plastem působí celistvě a luxusně. Stejného dojmu nabudete také při doteku a větším zatlačení. Na jakékoliv prohýbání můžete rovnou zapomenout. V tomto případě jasně vede torzní tuhost.

Součástí bytelného šasi jsou i kovové závěsy spojující dolní část s displejem. Ten mimochodem otevřete pod 170 stupni, takže žádné výraznější omezování. Rozměry 374,3x33x253,3 mm a hmotnost 2,5 Kg sice prozrazují, že se nejedná o žádný ultrabook, jde však o zcela průměrné parametry odpovídající notebooku o velikosti 15,6“.

Výkon vystavěný na čipové sadě Intel QM57 Express Chipset

Dell Latitude E6510

Pojďme se hned vrhnout na představení toho nejzásadnějšího, což od notebooku této kategorie očekáváte. Je to samozřejmě potřebný výkon, s nímž zdoláte jakékoliv pracovní úkony. Model Dell Latitude E6510 je nejčastěji osazován procesory Intel Core i5 a Intel Core i7. Na výkon má pozitivní vliv i velikost operační paměti. K dispozici jsou dva sloty DDR3, jež podporují maximálně 4GB.

Jestliže se kromě kancelářských činností zaměřujete také na základní multimediální operace, jistě vám přijde vhod grafická karta NVIDIA NVS 3100M.

Komfortní uživatelské rozhraní

Aby bylo každodenní užívání notebooku Dell Latitude E6510 skutečně příjemné, potřebujete k tomu pohodlnou klávesnici. A tu toto zařízení má. Matný povrch tlačítek s jemně kluzkým povrchem vám umožní rychlé posouvání prstů po jednotlivých klávesách. Ty jsou mimo jiné velice dobře rozloženy a mají dostatečnou zpětnou vazbu. Díky širším okrajům notebooku zapomeňte na plnohodnotnou numerickou klávesnici.

Trackstick je umístěn uprostřed, TouchPad hned pod ním. Obou prvkům nelze z pohledu užívání cokoliv vytnout. Zmínka snad padne ještě na oblé hrany notebooku, které jsou příjemné, když položíte ruce na klávesnici. Zkrátka zařízení stvořené pro pisálky.

HD rozlišení je naprosto dostačující

Matný, 15,6“ veliký displej odklopíte bez vyvinutí větší síly. Přesto získáte pocit určité pevnosti a bytelnosti. Dell Latitude E6510 vstoupil na trh hned ve třech variantách rozlišení. Od základní verze HD, přes HD+, až po Full HD. Po otestování musíme zmínit, že rozlišení 1366x768 px je v kombinaci s touto úhlopříčkou optimální.

Notebook je vybaven senzorem jasu, což je velice praktické. Vynikající kontrast je v tomto směru doprovázen průměrným jasem, avšak celkově dobrými hodnotami. Ať už jde o barvy nebo pozorovací úhly.

Dell Latitude E6510 vás neochudí skutečně o nic

Dell Latitude E6510 klávesnice

Podíváme-li se na notebook ze širšího pohledu, jde o velice kompaktní a všestranné mobilní zařízení, které je na cesty, jako stvořené. Přesvědčí vás o tom nejenom nadstandardní konstrukční provedení a elegantní design. Důkazem je také dostatečný počet portů pro připojení nejrůznějších externích zařízení.

Jakékoliv porty hledejte na všech stranách, kromě té přední. Vzadu je vedle napájecího konektoru ještě RJ-11, RJ-45 a VGA. Levý bok je osazen USB 2.0, eSATA, čtečkou paměťových karet a ExpressCard. Vpravo naleznete Slim DVD mechaniku, SmartCard, FireWire, dva USB 2.0 porty a audio.

Z pohledu komunikačních technologií vám nebude chybět Wifi nebo Bluetooth.

Vynikající model za špičkovou cenu

Hledáte-li ekonomicky dostupný notebooku pro každodenní nenáročnou práci, pak bude Dell Latitude E6510 ideální volbou. Špičkový model s širokým uplatněním, kvalitním displejem, pohodlnou klávesnicí a patřičným výkonem. To je kombinace, jíž se jenom stěží odolává.

Přehled modelů Dell e6510 aktuálně v prodeji.