Dell Latitude E6540 je hrdým nástupcem modelu E6530. Výkonově nadstandardní mobilní zařízení vystavěné na architektuře Ivy Bridge. Notebook, s nímž si užijete pohodlné každodenní práce i náročnějších multimediálních operací.

Přehled modelů Dell E6540 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E6540 je považován za prvotřídní pracovní nástroj, jemuž lze jenom stěží cokoliv vytknout. O tom vás ostatně přesvědčí níže uvedené řádky, v rámci nichž vás seznámíme nejenom s vnějším vzhledem, ale také s vnitřními útrobami tohoto populárního modelu.

Pevná konstrukce v duchu elegance

Dell Latitude E6540

Notebook Dell Latitude E6540 zaznamenal oproti svému předchůdci E6530 několik drobných změn a zachoval si stejně kvalitní zpracování. Matný hliníkový kryt je pravděpodobně tím prvním, co spatříte. Pogumované plastové části působí velice zajímavým dojmem. O pevnou a bytelnou konstrukci se stará hořčíková přísada. Šasi díky ní vykazuje bezkonkurenční stabilitu. Tuhost, pevnost a celková odolnost. To jsou zásady pro každodenní používání na cestách.

K tomu si připočtěte i celkově kvalitní sestavení displeje. Ten je připevněn s pomocí kovových závěsů.

Důkladná prohlídka Dell Latitude E6540

Uchopíte-li notebook o rozměrech 379x33,4x250,5 mm a hmotnosti 2,56 Kg do ruky, ihned poznáte, že výše uvedená slova jsou pravdivá. Také vás bude nutit, zahledět se na konektorovou výbavu Dell Latitude E6540. Tu lze označit za standardní.

Přední část je vybavena čtečkou SD karet. Zadní oblast narušuje pouze LAN, VGA, napájecí konektor a USB 3.0. Daleko více toho čeká po stranách notebooku. Vpravo je to DVD mechanika, dva porty USB 3.0 a audio, Vlevo je to HDMI a USB 3.0. Nechybí ani fyzický zámek Kensington.

Investujte do Full HD rozlišení

Dell Latitude E6540 disponuje úhlopříčkou 15,6“. Na trhu jsou k dostání dvě verze rozlišení. Tou nižší je HD nebo plnohodnotné Full HD. A právě 1920x1080 px v kombinaci s LED posvícením a matným provedení displeje přináší opravdu komfortní optický zážitek. Rovnoměrné rozložení jasu, který je poměrně velký, koresponduje s vynikajícím barevným podáním a antireflexním povrchem. Velice příjemným se vám stane i pohled z boku.

Klávesnice s numerickou částí

Dell Latitude E6540 otevřený

Notebook Dell Latitude E6540 má dobře vyřešenou pracovní oblast v podobě klávesnice. Ta obsahuje numerické klávesy, je podsvícená a z hlediska povrchu a rozložení jednotlivých tlačítek doslova nadprůměrná. Součástí tohoto prostoru je ještě několik funkčních prvků nacházejících se pod displejem.

Do levé střední části je zasazen TrackPoint a pod ním TouhPad, jehož plocha 80x43 mm je dostatečné velká pro pohodlný posun myši.

Užívejte si nadstandardního výkonu

Nyní se přesouváme k jádru věci, respektive k výkonu Dell Latitude E6540. Čtvrtá generace procesoru Intel Core i7 vás o tom velice rychle přesvědčí. Vzhledem k tomu, že jsme se zmínili o kvalitní a velké pracovní ploše, odpovídá tomu i výbava z pohledu grafické. Je jí HD Graphics 4600, což je naprosto dostačující.

K dalším zajímavým parametrům patří kupříkladu operační paměť DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz. Dva sloty jsou schopny pojmout až 16 GB. Z hlediska kapacity je důležité také diskové uložiště. V případě HDD existují varianty o maximální velikosti 1 TB, u SSD je to 256 GB.

O dlouhodobou výdrž se primárně starají šesti-článkové nebo devíti-článkové baterie.

Business notebook s bezpečnostními prvky

Objevte přednosti modelu Dell Latitude E6540, v jehož prospěch hovoří kvalita zpracování, nadstandardní displej a několik bezpečnostních prvků, mezi nimiž nechybí ani čtečka otisku prstů. Vsaďte na prvotřídní architekturu Haswell. Užívejte si velkého výkonu a komfortní vstupní části - klávesnice.

Přehled modelů Dell E6540 aktuálně v prodeji.