Pracovní stanice patří stále častěji do běžné výbavy domácích či firemních kanceláří. Některé úkony si jednoduše žádají více výkonu, než který je dopřáván klasickým sestavám. Potřebujete-li optimální výkon, je jednou z možných alternativ počítač Dell Precision T3600.

Přehled modelů Dell Precision T3600 aktuálně v prodeji.

Workstation s unikátním a velice moderním vzhledem. Přesně takový stroj se může vyjímat vedle vašeho pracovního stolu, popřípadě na něm. Nežli se dostaneme k samotnému výkonu, potěšíme určitě milovníky nadčasového designu, na němž společnost Dell rozhodně nešetřila.

Model Dell Precision T3600 je v přední a zadní části opatřen nepřehlédnutelným šedivým madlem, s pomocí něhož lze počítač bez problému přenášet. Předek je rozdělen na dvě zóny, z nichž jedna vystupuje před druhou. Polovinu tvoří mřížkované šasi, za nímž jsou průduchy vzduchu. Ve zbytku panelu se nachází sloty pro mechaniky, včetně čtyř portů USB (3 porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0) a konektory pro mikrofon a sluchátka.

Tomuto dokonalému ladění nelze v žádném případě cokoliv vytknout.

Snadno odnímatelný boční panel

Dell Precision T3600

Skříň počítače má rozměry 471x414x172,6 mm, na boku je ovládáním pro rychlé a pohodlné odejmutí krytu skříně. Do vnitřku počítače nahlédnete během pár vteřin a můžete provádět jakékoliv úkony, ať už jde o čištění, opravy či výměnu komponent. I k těmto činnostem nebudete potřebovat jakékoliv nástroje.

V útrobách Dell Precision T3600 na vás čekají dva sloty PCIe x16 generace 3, jeden slot PCIe 4x, PCIe x2 a PCI. Narazit můžete zároveň na prostor pro dvě mechaniky 3,5“, jednu externí 5,25“ a jednu externí SLIM, kterou primárně tvoří DVD mechanika.

Jak je na tom Dell Precision T3600 z pohledu portů?

Více, než dobře. Přední část jsme si již popsali v úvodu této recenze. Ani na zadní straně nebudete trpět nedostatkem.

Čeká na vás dalších šest portů USB, z toho jeden je USB 3.0, dva PS/2 a po jednom portu – sériový, RJ45, FireWire a paralelní.

To je výbava, jež právoplatně nese označení Workstation, což ostatně dokazuje i prezentovaný výkon.

Výkonný pomocník pro všechno

Dell Precision T3600 otevřený

Pokud budeme v popisu Dell Precision T3600 pokračovat, stojí za zmínku čipová sada – Intel C600. Z pohledu procesoru se lze setkat se dvěma obdobnými variantami. Je to procesor Intel Xeon E5-1600 a E5-2600. Oba jsou ověnčeny spoustou moderních technologií. Jmenovat lze určitě Intel vPro, Intel Advanced Vector Extensions nebo Intel Trusted Execution Technology.

Vzhledem k tomu, že pracovní stanice má skutečně široké použití, není šizena ani grafická výkonová část. Tam jednoznačně vítězí grafické karty NVIDIA. Narazit lze také na alternativy v podání ATI. Nejlepším řešením v klasické nabídce je NVIDIA Quadro 6000.

Na plynulý chod výpočetních procesů má vliv velikost operační paměti, která může v tomto případě dosahovat své maximální kapacity až 64 GB. Čtyři sloty se pojí s frekvencí 1 600 MHz a 1 333 MHz.

Pakliže použijete klasické disky se 7 200 ot./min., bude úložný prostor dosahovat hodnot až 3 TB. Aplikovat lze také SSD disky s kapacitou 256 GB.

Bezpečnostní prvky Dell

Workstation Dell Precision T3600 samozřejmě neopomíjí ani na patřičnou bezpečnost, jež je pro tohoto výrobce naprosto vlastní. Je to například Trusted Platform Module 1.2, Dell Data Protection nebo Setup/BIOS Password.

Užívejte si pohodlnou, rychlou a všestrannou práci na počítači s pomocí této výkonné pracovní stanice.

Dell Precision T3600

Přehled modelů Dell Precision T3600 aktuálně v prodeji.