Sníte o pracovní stanici, která bude vzhledově moderní a výkonově nadstandardní? Dáváte přednost řešení, jež je podpořeno prověřenými technologiemi? Potom se zaměřte na počítač Dell Precision T5600, kde možná naleznete to, co hledáte.

Přehled modelů Dell Precision T5600 aktuálně v prodeji.

Společnost Dell se specializuje na nejrůznější výpočetní zařízení, mezi něž spadají nejenom notebooky a stolní počítače. Ty jsou ostatně nedílnou součástí našich pravidelných recenzí. Nyní vám přinášíme něco jiného, unikátního a výkonného. Je to pracovní stanice Dell Precision T5600, s jejímiž přednostmi vás seznámíme trochu blíže.

Dell Precision T5600

Kompaktnost, estetika, preciznost i těch nejmenších detailů. Tak nějak lze ve zkratce charakterizovat počítač, který postavíte naležato i nastojato. Velikostně nenáročný model, jenž si díky jeho parametrům 414x172,6x471 mm můžete umístit v podstatě kamkoliv.

Základem všeho je kombinace ocelového šasi s plastovými doplňky. To vše obohaceno dominantní mřížkou v přední části a speciálními madly. Ty kopírují tvar počítače. I takto výkonné stolní zařízení je určeno ke snadnějšímu a pohodlnějšímu přesouvání. Integrované rukojeti jsou šedivé barvy.

Vše má své místo, což staví Dell Precision T5600 do vyšších kruhů v této specifické oblasti zvané Workstation.

Začněme pěkně od čelní strany

Ať už se rozhodnete postavit si pracovní stanici na stůl pod monitor nebo vedle sebe na zem, vždy váš prvotní pohled utkví na předním panelu. Ten je samozřejmě majestátní a podléhá příjemným novodobým trendům z pohledu počítačové architektury.

Vedle „slim“ optické mechaniky je nabízen jeden 5,25“ slot, včetně čtyř portů USB. V dnešní době pravděpodobně nejpoužívanější konektor, jež máte okamžitě po ruce a ještě v dostatečném množství. To samé lze říci i o audio.

Rozhodnete-li se nahlédnout do útrob Dell Precision T5600, vězte, že to bude snazší, než se na první pohled zdá.

Výkonem a výbavou se zde rozhodně nešetřilo

Dell Precision T5600 bok

Jak již to bývá zvykem, nepotřebujete k otevření stolního počítače v podstatě žádných nástrojů. Stačí využít otevíracího mechanismu na jedné straně, což zapříčiní odhalení celého vnitřního prostoru. První pohled na vás jistě udělá dojem.

Dell Precision T5600 se pyšní patřičným místem pro vkládání dalších komponent. Originální a důmyslné provedení jednotlivých částí. Tomu sekunduje také výjimečný chladicí systém, který dokonale a stabilně chladí vše potřebné.

Díky přemíře různě modifikovaných slotů PCI nebudete mít problém se zapojením skutečné žádné komponenty. To vše navíc velice dobře uspořádáno tak, aby byl ke všemu jednoduchý a rychlý přístup.

Konektorová výbava zadní strany

Je nejvyšší čas, nahlédnout také dozadu počítače Dell Precision T5600, kde na vás nečeká nic překvapujícího, respektive pořádná dávka portů. Vedle pěti portů USB 3.0 je to jeden USB 2.0, dva PS2, sériový port, LAN a samozřejmě 1394e.

Odhalte kouzlo Dell Precision T5600

Dell Precision T5600 s monitorem

Jak asi můžete správně tušit, revoluční provedení této pracovní stanice nespočívá pouze ve výše popisovaném. Základem všeho je procesorová výbava vystavěná na čipové sadě Intel C600 series. Do všech zařízení Dell Precision T5600 jsou aplikovány procesory Intel Xeon s technologií vPro.

V závislosti na tom, k čemu budete primárně počítač využívat, lze volit i mezi čtyřmi kategoriemi grafických karet. Základní profesionální výbava započíná na AMD FirePro nebo NVIDIA Quadro NVS. Dopracovat se můžete až k řešení pro náročné, jež nabízí karty NVIDIA Quadro 6000, NVIDIA Quadro K5000 a jim podobné.

O vaší následné práci bude rozhodovat SATA, SAS či SSD uložiště a operační paměť. Do osmi slotů vložíte až 128 GB kapacity.

Dell Precision T5600 – vítěz mnoha náročných testů

Podlehněte pro jednou kouzlu moderní pracovní stanice, jíž Dell Precision T5600 právoplatně je. Volte počítač nenáročný na provoz, u něho oceníte také několik bezpečnostních prvků, integrovanou zvukovou kartu a možnosti širokého rozšíření.

Dell Precision T5600

Přehled modelů Dell Precision T5600 aktuálně v prodeji.