Grafika, multimédia, náročné výpočetní operace a další. To jsou činnosti, kterými se zabývá velká spousta lidí. A právě ti vyžadují ke své každodenní práci výkonný a flexibilní nástroj. Tím je pracovní stanice Dell Precision T7500.

Model Dell Precision T7500 patří do kategorie výpočetních zařízení označovaných, jako Workstation. Pracovní stanice každým coulem. V tomto případě spojená ještě s osobitou elegancí a smyslem pro ten nejmenší detail.

Tower, k němuž budete vzhlížet nejenom jako k výkonnému hardwaru, ale také jako k vzhledově příjemnému doplňku kanceláře.

Dell své provedení určitě nezapře

Dell Precision T7500

Kombinace světle šedé a černé je pro Dell Precision T7500 naprosto vlastní. Ostatně i nepřehlédnutelné logo společnosti vyjímající se na čelním krytu a bocích. Z pohledu designu lze hovořit o jisté nadčasovosti. Zepředu se budete oddávat podhledu na moderní tvary, jimž dominují průduchy v dolní části a mechaniky s dalšími prvky nahoře.

Kdbychom měli být konkrétní, jde o tři 5,25“ sloty, kde samozřejmě vévodí DVD a jeden 3,5“ slot pro disketovou či jinou komponentu těchto rozměrů. Nechybí ani konektory USB a audio.

Boční část je odnímatelná prostřednictvím praktického systému, k němuž nejsou vyžadovány žádné nástroje v podobě šroubováků.

Výbava hodná označení Workstation

Nahlédnete-li do zadní části počítače Dell Precision T7500, určitě vám nebude scházet nic, čím byste se museli omezovat při vaší práci. Je to šest portů USB, sériový a paralelní port, LAN, dva porty FireWire a stejný počet Display portů.

Povšimnout si můžete hned několika volných slotů, kam lze zasadit karty příslušeného charakteru. K tomu je ale třeba odstranit boční kryt a podívat se do útrob pracovní stanice.

Systematičnost, přehlednost a dostatek volného místa. To jsou pravděpodobně první slova, jež vás napadnou. Tomu se ostatně nelze divit při celkových rozměrech Dell Precision T7500. Snadno dostupný je každý prvek, který lze pohodlně vyndat nebo upgradovat.

Z hlediska vnitřních slotů je vhodné jmenovat PCI, PCIe x16, PCIe x8 a PCIe x4.

Hnací motor v podobě Intel Xeon 5600

Dell Precision T7500 otevřený

Většina čtenářů této recenze je pravděpodobně zvědavá na to nejzásadnější, čímž je výkonnostní výbava počítače. Prvky rozhodující o plynulosti jednotlivých výpočetních úkonů a vaší celkové spokojenosti.

Vše je postaveno na čipové sadě Intel 5520, kde se vyjímá procesor Intel Xeon řady 5600. Nechybí například 12MB cache, Turbo Mode a technologie Intel VT. Velice důležitou komponentou jsou operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 333 MHz. Ke všemu přísluší ještě pevné disky se 7 200 ot./min.

Dell Precision T7500 však není zařízením pro výpočetní operace, ale také grafické a multimediální práce. A nutno podotknout, že v tomto ohledu šetřeno určitě nebylo. Počítač je dodáván s kartami NVIDIA a ATI, a to v závislosti na tom, co od něj očekáváte. Někdo vsadí na Professional 2D, jiný dá přednost High-end 3D, i proto se můžete setkat s výbavou ve formě NVIDIA Quadro FX 5800.

Investujte do výkonu

Pokud je pro vás důležitou veličinou výkon, investujte do modelu Dell Precision T7500 s prověřenou technologií 32nm u procesorů, rozšiřitelnou pamětí s DDR3 ECC a mnohými dalšími prvky.

Pořiďte si Workstation, u něhož vás překvapí dostatečná flexibilita, škálovatelnost, výkon a to vše ve velice uceleném a líbivém šasi.

Dell Precision T7500