Sháníte stolní počítač pro svoji pravidelnou práci? Máte rádi kombinaci dostatečného výkonu, prvotřídního zpracování a originálního vzhledu? Pak si přečtěte několik následujících řádků prezentujících model Lenovo ThinkCentre E73, s nímž dozajista nešlápnete vedle.

Lenovo ThinkCentre E73 pochází z modelové řady, jejímiž primárními uživateli jsou komerční i soukromí zákazníci. Je to způsobeno pár zásadními faktory, mezi něž samozřejmě patří výkon ve spojení s designem. Ten je na první pohled nepřehlédnutelný.

Pořídit si můžete menší provedení Small Form Factor s parametry 382x335x100 mm nebo dáte přednost větší verzi MiniTower s rozměry 400x397x100 mm. Obě řešení mají své zastánce a liší jen v určitých technických drobnostech.

Moderní vzhled do domácnosti i kanceláře

Lenovo ThinkCentre E73

Ať už se rozhodnete pro nákup libovolného typu, čeká na vás velice příjemné spojení kovu a plastu, které je zpozorovatelné ze všech stran stolního počítače. Vepředu tvoří velkou část dominantní mřížka, za níž jsou uschovány vzduchové průduchy vedoucí do útrob zařízení.

Oku lahodící je hlavně lesklý plast, do něhož jsou zasazeny dva porty USB, audio a tlačítko pro zapnutí, včetně diod. Ani u jedné z variant nechybí DVD mechanika. Jen provedení MiniTower je opatřeno ještě vzhledově zajímavým madlem ve své vrchní části.

Lenovo ThinkCentre E73 je synonymem preciznosti a propracovanosti, což dokazují i ty nejmenší detaily. Počítat samozřejmě můžete s pohodlným a nenáročným otevíráním bočního víka, jež vám odhalí „vnitřnosti“ stolního počítače.

Zadní výbava Lenovo ThinkCentre E73

Jsou to dva porty USB 3.0 a dva porty USB 2.0. Těšit se lze na kompletní audio výbavu s třemi konektory. Dále je to LAN, VGA, Display Port, sériový a paralelní port. Pokud se správně zamyslíte, zjistíte, že vám z pohledu připojení nebude cokoliv scházet.

Příjemné překvapení na vás čeká i po otevření počítače.

Co naleznete uvnitř Lenovo ThinkCentre E73?

Lenovo ThinkCentre E73 SFF

Poměrně slušnou výbavu, která vás nebude omezovat při jakýchkoliv pracovních povinnostech.

Abychom byli skutečně důslední, je nutné jmenovat zdroj 180 W. Vedle něj narazíte na slot PCIe x16 a dva sloty PCIe x1, jež slouží pro rozšíření.

Nyní se dostáváme k výkonnostní stránce, s níž souvisí určitě sloty pro operační paměti. Ty jsou dva a pracují na frekvenci 1 600 MHz a můžete do nich umístit moduly s maximální kapacitou 16 GB.

V rámci procesorů jsou aplikovány výkonné prvky, jako jsou Intel Core i3, Intel Core i5, až Intel Core i7.

Základní grafické operace zvládnete s integrovanou kartou Intel HD, popřípadě vsadíte na výkonnější varianty. Lenovo ThinkCentre E73 se dodává například s ATI Radeon HD8470, ATI Radeon HD8570 nebo s NVIDIA GeForce GT620 a NVIDIA Quadro 410.

Snadná komunikace a dostatek místa

Jak už bylo zmíněno o několik řádků výše, stolní počítače komunikují především prostřednictvím LAN, příjemná je však i možnost umístění Wifi karty v kombinaci s Bluetooth.

Jestliže se ptáte, jak je to s úložným prostorem pro nejrůznější dokumenty, odpověď bude velice snadná. Při použití HDD jsou podporovány až 2 TB a u SSD je to 180 GB.

Lenovo ThinkCentre E73, to je rychlý pomocník na cokoliv, u něhož oceníte řadu bezpečnostních prvků a moderní technologie.

Lenovo ThinkCentre E73 SFF
Lenovo ThinkCentre E73 Tower