Rádi navštěvujete sociální sítě, brouzdáte po internetu, sledujete filmy a vytváříte práci v různých kancelářských aplikacích? Potom se řadíte mezi nenáročné uživatele výpočetní techniky, pro něž je vhodný počítač Lenovo ThinkCentre M81, který vaše požadavky naplní ve všech ohledech.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M81 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M81 patří do specifické modelové řady, jež se pyšní svým osobitým vzhledem a liší v prezentovaném výkonu. I tento stolní počítač není žádnou výjimkou.

Zakoupit jej můžete nejčastěji ve dvou velikostních variantách, a to v provedení Desktop a v menší verzi SFF neboli Smart Form Factor. Obě dvě verze mají velice obdobné parametry, liší se jen vzhledem a počtem předkládaných portů, včetně vnitřních slotů.

Dejte přednost kvalitnímu zpracování

Lenovo ThinkCentre M81 SFF

Základem všeho je odolné, robustní a konstrukčně propracované šasi černé barvy. Mísení plastových a kovových částí je estetické. Matný povrch je dosti praktický, protože se na něm neusazují otisky prstů.

Small Form Factor disponuje poloviční velikostí, tudíž v jeho přední části naleznete jeden slot pro mechaniku. U desktopu jsou to dokonce tři, z toho dva 5,25“ a jeden 3,5“. U obou řešení nechybí to nejzákladnější.

Tím je samozřejmě konektor pro připojení sluchátek a mikrofonu. Tomu sekundují také dva porty USB, které jsou dostupné v podstatě okamžitě, ať už máte Lenovo ThinkCentre M81 umístěn na stole nebo pod ním.

Co ukrývá zadní část počítače?

Společnost Lenovo myslí na vše a v tomto případě byla dostatečně štědrá, minimálně, co se týče konektorů vhodných pro připojení dalších periférií.

Základem všeho jsou porty USB, kde převažuje varianta USB 3.0, nechybí také LAN, Display Port, VGA, sériový port a audio, k němuž kromě mikrofonu a sluchátek přibyl line in.

Pakliže byste se rozhodli rozšířit Lenovo ThinkCentre M81, určitě vám poslouží vnitřní sloty, jako jsou PCI, PCIe x1 a PCIe x16. K nim se mimochodem dostanete prostřednictvím jednoduchého a důmyslného systému otevírání. Ten nevyžaduje žádné další nástroje. Na obdobném principu funguje výměna jednotlivých komponent uvnitř.

Co je základem předkládaného výkonu?

Lenovo ThinkCentre Tower

Univerzální stolní počítač s všestranným užitím. Tak nějak lze charakterizovat tento model pyšnící se čipovou sadou Intel Q65 Chipset.

Z pohledu procesorů lze ve standardní výbavě společnosti poměrně dost vybírat. Nejslabší varianty započínají na Intel Core i3 s frekvencí 3,3 GHz, pokračují přes Intel Core i5 a končící na Intel Core i7 pracujících na frekvenci 3,4 GHz. V závislosti na volbě konkrétního typu se domůžete také odpovídající velikosti cache paměti – od 3 MB do 8 MB.

Technické parametry Lenovo ThinkCentre M81

O nákupu tohoto stolního počítače vás určitě přesvědčí i řada dalších faktorů, jako je například velikost operační paměti DDR3 – 1 333 MHz. Podporovány jsou velikosti 1 GB, 2 GB, 3 GB, 4 GB, 8 GB a 16GB.

Pakliže vám nebude stačit integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 2000, tak zvolte provedení s ATI Radeon HD5450.

Od pevných disků neočekávejte nic atypického. Nejčastěji jsou využívány komponenty se 7 200 ot./min. s maximální podporou 1 TB.

Stolní počítač nenáročný na provoz

Investujte do zařízení, s nímž se pojí zdroje 280 W a 320 W. Dejte přednost nové éře výkonu a snadné ovladatelnosti. Praktické řešení vhodné pro domácí i komerční sféru. Lenovo ThinkCentre M81 osloví hlavně svou dostupností.

Lenovo ThinkCentre M81 SFF
Lenovo ThinkCentre Tower

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M81 aktuálně v prodeji.