Velká spousta lidí prahne v dnešní době po stolním počítači, jež bude mít široké uplatnění. Zvládne surfování na internetu, komunikaci na sociálních sítích a zároveň bude efektivním pracovním nástrojem v případě nejrůznějších kancelářských činností. To vše a mnohé další splňuje Lenovo ThinkCentre M82p.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M82 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M58 nebo M81. To všechno je série „M“, která sklízela ovace na mnoha frontách. Úspěšným pokračovatelem těchto modelů je Lenovo ThinkCentre M81p, jemuž byl nadělen vyšší výkon. Zároveň nebylo nikterak ošizeno doposud prvotřídní a moderní zpracování.

Počítač v provedení Tower a Small Form Factor

Lenovo ThinkCentre M82p SFF

Společnost Lenovo se tímto modelem snažila pokrýt potřeby mnohých zákazníků, co se velikost zařízení týče. Proto vznikly dva typy, jež jsou pro linii „M“ natolik typické.

Tím větším zástupcem je Tower. U něj se nepřehlédnutelnou součástí stává především vystupující přední panel, na němž je tlačítko pro zapnutí počítače a kontrolní diody.

Opakem toho je Small Form Factor mnohdy označovaný, jako SFF. V jeho jednoznačný prospěch hovoří hlavně minimalistické pojetí, což vám umožní postavit počítač bez problému na stůl - jak na stojato, tak na ležato.

Originální vzhled a kvalita zpracování

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv verzi, vždy budete nadšeni z použitých výrobních materiálů. Těmi jsou kov a plast černé barvy. Právě s matným zbarvením se vyhnete jakýmkoliv nepříjemným otiskům prstů.

Šasi je zpracováno tak, abyste k otevření bočního panelu nepotřebovali žádné nástroje. Prostřednictvím speciálního systému je to možné během vteřiny.

Vaši pozornost mohou upoutat i takové prvky, jako je zešikmené mřížkování vpředu, lesklý plast u zapínacího tlačítka v případě SFF nebo barevně odlišné nápisy „Lenovo“ a „ThinkCentre“.

Vnější výbava Lenovo ThinkCentre M82p

Lenovo ThinkCentre M82p Tower

U obou velikostně odlišných variant jsou to určitě praktické USB porty na čelním panelu, včetně konektoru pro sluchátka a mikrofon. K nim máte ve své podstatě okamžitý přístup.

Nahnete-li se za počítač, vězte, že toho budete moci připojit více, než dost. Jsou to čtyři porty USB 3.0 a dva porty USB 2.0, VGA, Display Port, COM, PS/2, LAN a napájení.

Vnitřní výbava Lenovo ThinkCentre M82p

Pakliže prostřednictvím jednoduchého otevírání nahlédnete dovnitř počítačů, pak zjistíte, že rozšiřitelnost obou zařízení je vskutku dostatečná. Dva sloty PCI, jeden PCIe x1 a jeden PCIe x16.

Velice snadný přístup budete mít také k dalším prvkům, jež se promítají do bezproblémového a rychlého chodu stolního počítače. Jsou to například čtyři sloty operační paměti DDR3 pracující na frekvenci 1 600 MHz, u nichž lze dosáhnout maximální kapacity 32 GB.

Co se týče diskové kapacity, lze zvolit klasický disk 7 200 ot./min. s nejvyšší podporou 1 TB či 128 GB u SSD.

Grafický a výpočetní výkon

Právě v této kategorii se stolní počítač Lenovo ThinkCentre M82p posunul před své předchůdce. Postaralo se o to hned několik zásadních prvků, s nimiž vás trochu blíže seznámíme.

Vše začíná u čipové sady Intel Q75, k níž se vážou procesory Intel Core i3, až po procesory Intel Core i7 třetí generace, jež představují tu nejvýkonnější variantu.

Jestliže by pro vás byla při práci zásadní také grafika, určitě vyměňte integrované řešení Intel HD Graphics za výrobcem nabízenou alternativu. Tu nejčastěji tvoří tři grafické karty – ATI Radeon HD7450, ATI Radeon HD 7350 nebo NVIDIA NVS300.

Lenovo ThinkCentre M82p je zkrátka ideálem pro běžné i lehce náročnější operace, jež vaše požadavky pokryje v plné míře.

Lenovo ThinkCentre M82p SFF
Lenovo ThinkCentre M82p SFF

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M82 aktuálně v prodeji.