Vzhledově stejný, avšak výkonnější. To je strohá a přesná charakteristika stolního počítače Lenovo ThinkCentre M91p, který se oproti svému předchůdci M90 změnil jen v pár nepatrných, ale velice zásadních ohledech.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M91 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkCentre M91p je úspěšným modelem tohoto významného výrobce výpočetní techniky. Produkt, jenž je na trhu dostupný hned v několika verzích. Je to méně známá varianta Ultra Small Form Factor a daleko oblíbenější Small Form Factor a Tower.

Jejich zásadním rozlišovacím prvkem je samozřejmě vzhled, potažmo velikost a hmotnost, včetně příslušné nabídky jednotlivých portů. Pojďme se tedy seznámit s těmi vyhledávanějšími modely.

Lenovo ThinkCentre M91p SFF

Lenovo ThinkCentre M91p

Small Form Factor je řešením, jemuž z hlediska designu nelze cokoliv vytknout. Jednoduchý vzhled, dokonalé lícování, propracovanost i těch nejmenších detailů a hlavně menší a přijatelné rozměry, které vás nebudou omezovat při postavení počítače na stůl.

Vepředu naleznete dva USB porty, konektor pro sluchátka a pro mikrofon. Vzadu je to dalších šest portů USB, LAN, audio, VGA, Display Port a sériový port.

Lenovo ThinkCentre M91p Tower

Využijete-li řešení Tower, dostane se vám v podstatě stejného zázemí z pohledu konektorů, jako u SFF, jen s tím rozdílem, že máte větší možnosti vnitřního rozšíření stolního počítače.

Lenovo ThinkCentre M91p nabízí jednu externí mechaniku 3,5“ a 5,25“, včetně vnitřní 3,5“. V útrobách zařízení narazíte na dva plnohodnotné sloty PCI, jeden slot PCI Express x1 a PCI Express x6.

Co lze u této varianty vypíchnout je jistě prodloužený čelní panel, na jehož vršku se nachází tlačítko pro zapnutí počítače, včetně dvou kontrolních diod. Vzhledem k tomu, že je tato plocha částečně nakloněná, jde o velice praktický prvek.

Jaký výkon přináší model M91p?

Lenovo ThinkCentre M91p SFF

Lenovo ThinkCentre M91p je oproti svému předchůdci opticky totožný. Největší rozdíly však naleznete v celkové vnitřní výbavě. Ta započíná čipovou sadou Intel Q67 Chipset, k níž se váží také odlišné typy procesorů. Tím nejslabším je určitě Intel Core i3. Další variantou je Intel Core i5, až po nejvýkonnější verzi Intel Core i7 pracující na frekvenci 3,4 GHz s 8 MB cache paměti.

Abyste mohli bez jakéhokoliv problému a zádrhelu provádět libovolné výpočetní operace, potřebujete k tomu operační paměť. A té v tomto směru může být více, než dost. Používány jsou DDR3 paměti na frekvenci 1 333 MHz, jejich největší kapacita může být až 16 GB.

Z hlediska podpory docílíte i patřičného místa pro uložení svých dat, a to do hodnoty až 1 TB.

Grafika nejen pro kancelářskou práci

Kupředu šel jak výpočetní, tak grafický výkon. I v té nejslabší verzi Lenovo ThinkCentre M91p si přijdete na kvalitní integrovanou kartu Intel Graphics Media Accelerator HD. Ti náročnější, jež chtějí rozšířit možnosti tohoto stolního počítače, ocení výrobcem dodávanou ATI Radeon HD5450 nebo NVIDIA Quadro FX380.

Počítač pro komerční sféru

Přesně tak zní primární skupina zákazníků, jež Lenovo ThinkCentre M91p osloví, včetně domácího kancelářského použití. Kdybychom tento model měli shrnout několika slovy, jde o unikátní a kompaktní produkt vysoké kvality se snadno otevíratelným šasi a prvotřídním předkládaným výkonem.

Lenovo ThinkCentre M91p
Lenovo ThinkCentre M91p SFF

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M91 aktuálně v prodeji.