Lenovo ThinkCentre M92p je modelem, který v provedení Tiny Form Factor nezabírá v podstatě žádné místo. Přesto jde o zařízení, s nímž budete schopni provádět jakékoliv kancelářské práce. Pojďme se na tento výpočetní skvost podívat trochu z blízka.

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M92 aktuálně v prodeji.

Model ThinkCentre M92p je úspěšným nástupcem svých předchůdců, jako byly M90 a M91p. I zde došlo k přiměřenému nárůstu výkonu, aplikování nových technologií a zároveň k určité inovaci z pohledu výsledného vzhledu.

Vedle poměrně oblíbené desktopové verze totiž přibyla také podoba Tiny Form Factor oslovující ty, jež dávají přednost minimalismu a efektivitě. Rozměry 180x180x40 mm jsou jasně vypovídajícím technickým údajem.

Originalita na první pohled

Lenovo ThinkCentre M92p

Primární situování tohoto stolního počítače je naležato, kdy vám poslouží jako ideální a nenápadný podstavec pod monitor. Jestliže ho však umístíte kamkoliv nastojato, téměř vůbec si ho nevšimnete.

V tomto ohledu lze využít pouze samé klady. Musíte počítat s tím, že menší velikost Lenovo ThinkCentre M92p Tiny Form Factor bude spojena s jistou absencí některých konektorů. Pro mnohé uživatele to může být zcela zanedbatelné, protože vybírat je z čeho.

V přední části narazíte na dva porty USB 3.0, mikrofon a sluchátka. Nechybí tlačítko pro zapnutí počítače, včetně kontrolních diod. Jediné co musíte oželet je jakákoliv mechanika, což je s přihlédnutím k rozměrům naprosto pochopitelné.

Vzadu na vás čekají další tři porty USB, z nichž dva jsou USB 3.0, VGA, sériový port, Display Port, napájení a LAN.

Lenovo ThinkCentre M92p Desktop

Pokud byste sáhli po desktopovém řešení tohoto stolního počítače, bude výše uvedený výčet samozřejmě podstatně bohatší, včetně použité DVD mechaniky. To vše na úkor fyzických parametrů, takže si musíte ujasnit, oč máte vlastně zájem.

Nahlédnete pod pokličku TFF

Lenovo ThinkCentre M92p TFF

Tiny Form Factor se pyšní čipovou sadou Intel Q77 a zároveň procesory z řad Intel Sandy Bridge a Intel IVY Bridge. Docílit tak lze poměrně služné výbavy, kterou představuje procesor Intel Core i5.

Ten se však o celkový výkon nestará sám. Myslete na to, že k dispozici můžete mít až 8 GB DDR3 operačních pamětí pracujících na frekvenci 1 600 MHz. To vše prostřednictvím dvou slotů.

Pokud bychom zabrouzdali do kapacitních řad, je správné neopomínat ani na pevný disk. Prostřednictvím Serial SATA se domůžete maximální velikosti až 1 TB při 7 200 ot./min. A to je již služná kapacita při zpracování libovolných dat.

Grafika tak akorát

Lenovo ThinkCentre M92p je univerzálním typem výpočetní techniky. Kancelářské práce, to však nemusí být pouze textové a tabulkové dokumenty. Čas od času je zapotřebí pracovat také s multimédii, což vám v tomto případě usnadní grafické karty.

Pro Intel Sandy Bridge je to integrovaná karta Intel HD Graphics 2500 nebo 4000. Pro Intel IVY Bridge je to integrovaná karta Intel HD Graphics 2000 či 3000.

Proč zakoupit Lenovo ThinkCentre M92p?

Ať už se rozhodnete pro variantu Tiny Form Factor nebo Desktop s většími možnostmi rozšíření, získáte především kvalitní pracovní nástroj s integrovanou zvukovou kartou a patřičnou rozšiřitelností. Výkonné zařízení s USB 3.0, vPro technologií a podporou více monitorů, čemuž lze jenom stěží odolat.

Lenovo ThinkCentre M92p
Lenovo ThinkCentre M92p TFF

Přehled počítačů Lenovo ThinkCentre M92 aktuálně v prodeji.