Model Lenovo ThinkPad T450 sklízí obdiv především díky svým kompaktním rozměrům a předkládanému výkonu. Ideální varianta nejenom pro pracovní účely, ale také běžné domácí používání.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T450 aktuálně v prodeji.

Ultrabook ze staré školy, tak nějak by šlo označit model Lenovo ThinkPad T450. Ten je věrný kvalitám svých předchůdců a vychází z tradičního designu modelů ThinkPad. Na první pohled líbivý notebook, který nadchne nejenom detaily, ale i svou funkční výbavou pod elegantním šasi.

Preciznost, pevnost a styl

Lenovo ThinkPad T450 má velikost 14“, takže kompaktní rozměry 239 x 232 x 21 mm působí velice příjemným a skladným dojmem. Je pravdou, že při hmotnosti asi 1,81 kg tomu tak opravdu je. Tmavé zabarvení vnější části notebooku působí dobrým dojmem, ba dokonce luxusním, k čemuž přispívá i samotný povrch. Na to, že jde o model střední třídy přináší Lenovo ThinkPad T450 něco navíc.

Těšit se můžete na celkovou pevnost, bytelné panty pod displejem a příjemný povrch na omak, ať už uchopíte notebook zavřený nebo otevřený.

Z pohledu technického zpracování není nutné tomuto modelu cokoliv vytýkat.

Vyberte si displej podle svých požadavků

Lenovo ThinkPad T450 barevný

Notebook Lenovo ThinkPad T450 je spojen se dvěma typy rozlišení displeje. Tím nejběžnějším a cenově nejdostupnějším je samozřejmě rozlišení WXGA 1366 x 768 pixel. Náročnější uživatelé vsadí na rozlišení WXGA+, čili 1600 x 900 pixel.

Kvalitu displeje lze označit za standardní, to znamená, že vyhoví běžným požadavkům nejenom v interiéru, ale také v exteriéru. Ztrácet může snad jen na příliš ostrém slunci, protože není dosaženo dokonale rovnoměrného podsvícení displeje.

Pro běžnou práci jde však o ideální řešení, a to právě i s menším rozlišením, které je stále hodně populární vzhledem k velikosti notebooku.

V případě grafické karty se budete spoléhat na integrovaný grafický čip Intel HD Graphics 5500, což je s přihlédnutím k primární skupině uživatelů naprosto dostačující.

S připojením externích zařízení si nebudete lámat hlavu

Lenovo ThinkPad T450 klávesnice

Čtrnáctipalcové provedení notebooků je velice oblíbené, protože přináší kompaktnější velikost a zároveň je příslibem dostatečného počtu portů. A Lenovo ThinkPad T450 je toho jasným důkazem. Ostatně, následující výčet musí uspokojit každého uživatele.

Port VGA, mini DP, Smartcard Reader, RJ45, FPR, čtečka paměťových karet a kombinovaný port pro mikrofon a sluchátka. K dispozici vám ještě budou tři porty USB 3.0. Počítat každopádně můžete také s WLAN a Bluetooth 4.0.

Z klávesnice budete nadšeni

Neopomenutelnou součástí notebooku Lenovo ThinkPad T450 je i klávesnice. Ta se naštěstí oproti předchozím modelům příliš nezměnila, takže přináší stejný komfort při psaní, na jaký jsou uživatelé těchto modelových řad zvyklí. Příjemný zdvih a tichá odezva jsou samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, že notebook má velikost 14“, musíte počítat s tím, že klávesnice neobsahuje numerický blok. Vlivem toho však zbyl dostatek místa pro ostatní plnohodnotné klávesy, a ještě byly vhodně umístěny i další prvky, jako je například spouštěcí tlačítko nebo čtečka otisku prstů.

K ovládání využijete mimo jiné i TouchPad a TrackPoint s dvěma tlačítky.

Výkon notebooku Lenovo ThinkPad T450

Lenovo ThinkPad T450 otevřený

Tento notebook lze díky jeho výkonové křivce označit za univerzální. Dokazují to nejčastěji používané procesory Intel Core i5. Výjimkou však není ani slabší verze Intel Core i3 nebo naopak silnější provedení Intel Core i7.

Na výkon notebooku Lenovo ThinkPad T450 má bezpochyby vliv také velikost operační paměti. V tomto případě máte k dispozici dva sloty, do nichž lze umístit moduly s maximální kapacitou až 16 GB.

Notebook pro nenáročné

Lenovo ThinkPad T450 vyplňuje pomyslný prostor mezi levnými a zároveň dražšími notebooky. Taková zlatá střední třída, jíž samozřejmě odpovídá i celkové zpracování a výbava. Podstatné je, že tento model mnohé nezklame.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T450 aktuálně v prodeji.Lenovo ThinkPak T450 barevný Lenovo ThinkPad T450 naležato