Vsaďte na dlouhodobě prověřenou kvalitu notebooků od společnosti Lenovo. Vydejte se cestou modelu, u něhož byl proveden určitý re-design a zachováno příjemné uživatelské rozhraní. Je to Lenovo ThinkPad T540p razící heslo, v jednoduchosti je krása.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad T540 aktuálně v prodeji.

Na kancelářské notebooky nejsou klady až tak vysoké nároky z pohledu celkového výkonu. Takové moderní zařízení určené pro tento typ práce by mělo být kompaktní, bytelné, elegantní a spolehlivé. To vše a mnohé navíc splňuje model Lenovo ThinkPad T540p.

Thinkpad T540

Po letmém pohledu si možná řeknete, že jde o další produkt tohoto světově uznávaného výrobce. Pravdu však máte jen do určité míry. Po uchopení notebooku do ruky si uvědomíte, že stará klasika byla nahrazena něčím novým a možná i lepším.

Základním konstrukčním prvkem je plast v kombinaci se skleněnými vlákny, což se podepisuje nejenom na celkové masivnosti, ale hlavně na vysoké stabilitě, pevnosti a odolnosti. Flexibilní materiál je jako stvořený pro každodenní cestování a přenášení. Celkový dojem umocňují ještě kovové panty.

Nová klávesnice rozhodně nezklame

Kdybyste porovnali model Lenovo ThinkPad T540p například s pracovními notebooky řad W, všimnete si jednoho podstatného rozdílu. V tomto případě získáváte jinou a hlavně plnohodnotnou klávesnici s numerickou částí. Trochu jiný tvar tlačítek je příjemný na dotek. Klávesnice přináší odpovídající zpětnou odezvu, takže pro pravidelné a zdlouhavé psaní je vskutku ideální.

Funkční tlačítka pro TrackPoint jsou šibalky zakomponována do TouchPadu. Nežli si na to zvyknete, může se stát, že při pohybu na ploše ve vyšších místech budete ovládat zcela jiný prvek notebooku. Jde ale skutečně jenom o zvyk.

Lehká, ale dostatečná výbava konektorů

Thinkpad T540 klávesnice

V okamžiku, kdy uchopíte Lenovo ThinkPad T540p a otočíte jej nad hlavou ze všech stran, zjistíte, že počet portů je tak akorát. Kromě LAN umístěného vzadu jsou pro připojení nejrůznějšího příslušenství vyčleněny oba boky. Vlevo je to VGA, USB 2.0, USB 3.0, mini Display Port, audio, ExpressCard a čtečka paměťových karet. Vpravo kromě optické mechaniky ještě jedna kombinace USB 2.0 a USB 3.0.

Notebook s maximálním otevřením displeje

Lenovo ThinkPad T540p nezaostává ani z hlediska zobrazovací plochy. S vyvinutím nepatrné síly otevřete displej, který lze vyklopit až o 180 stupňů, což může být pro někoho užitečnou vlastností. Ač se tento model vyrábí v rozdílných verzích rozlišení, je díky jeho primární použitelnosti oblíbená varianta HD, tedy 1366x768 px. To je pro 15,6“ veliký notebook naprosto ideální.

I přes nenáročný kancelářský provoz se domůžete grafické karty GeForce FT 730M o kapacitě 1 GB.

Výkon – za málo muziky, hodně peněz

Thinkpad T540 otevřený

Tímto podtitulkem lze charakterizovat výkonou výbavu notebooku Lenovo ThinkPad T540p. Vliv na to má určitě procesor Intel Core i3 až Intel Core i7, jež přináší poměrně velký výběr frekvencí v závislosti na tom, k jakému účelu zařízení primárně užijete.

Maximální operační paměť dosahuje kapacity až 16 GB. V případě diskového prostoru se lze spolehnout na HDD až 1 TB nebo SSD až 512 GB. Nechybí samozřejmě technologie, jakými jsou bezdrátové připojení k internetu a Bluetooth.

Komplexní funkce odpovídající pracovní stanici

Pořiďte si klasický kancelářský notebook, který se pyšní některými prvky aplikovatelnými u mobilních pracovních stanic. Dopřejte si čistokrevného pomocníka, u něhož oceníte vyšší stupeň bezpečnosti, delší výdrž v kombinaci s devíti-článkovou baterií a hlavně pohodlnou klávesnici.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad T540 aktuálně v prodeji.