Mobilní pracovní stanice připravená uspokojit náročné uživatele prahnoucí po kvalitním zpracování a vysokém výkonu. Model Lenovo ThinkPad W530 je nástupcem W520, oproti němuž přináší určitá vylepšení.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad W530 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad W530 lze zařadit do moderní éry pracovních notebooků. Od pověstných modelů s dob minulých se pyšní již propracovanějšími detaily, které mohou spoustu uživatelů velice mile překvapit.

Lenovo ThinkPad W530

Bude to určitě patřičná torzní tuhost a příjemné zpracování na omak. Vliv uhlíkových vláken v samotném šasi je opravdu velký. Pevné provedení zaručuje odpovídající stabilitu i při pravidelném každodenním přenášení. Nenarazíte ani na volné odklápění displeje, protože kovové panty udělají v tomto případě své.

Model Lenovo ThinkPad W530 se pyšní velikostí 245,1x372,8x31,8 mm při hmotnosti 2,7 Kg. Do tohoto robustního, avšak dosti kladného těla je zakomponováno vše, co k náročné práci budete potřebovat.

Jaký na vás čeká výpočetní výkon?

Jedním slovem „nadstandardní“. Lenovo ThinkPad W530 je již osazen řadou procesorů Intel Core i7, jež nesou označení 3320M až 3920XM, což je velice služný výkon v kombinaci s odpovídající operační pamětí. Ta dosahuje při plném obsazení portů DDR 3 s frekvencí 1 600 MHz až 32 GB.

Tento notebook se pyšní displejem o velikosti 15,6“. Využít lze tří odlišných verzí s rozlišením HD, HD+ a Full HD. Tomu bezpochyby sekunduje i grafická výbava. Přece jenom, Lenovo ThinkPad W530 je ideálním nástrojem pro zpracování nejrůznějšího multimediálního obsahu, což musí být podpořeno také patřičnou kartou. Je to NVIDIA Quadro K1000M nebo NVIDIA Quadro K2000M.

Co všechno připojíte k notebooku Lenovo ThinkPad W530?

Lenovo ThinkPad W530 klávesnice

Nyní, když už víte, jaký výkon na váš čeká v útrobách tohoto mobilního výrobku, je nejvyšší čas, zaměřit na to, co je vašemu oku a hmatu nejbližší. Jsou to samozřejmě porty umožňující připojení libovolných zařízení a počítačových komponent.

Na přední straně nečekejte nic více, než jen zámek displeje. Ani vzadu není nic výjimečného. Kromě napájení je to jeden port USB 2.0. Nejbohatší je z tohoto pohledu levá strana, kde je mini Display Port, dvě USB 3.0, jeden USB 2.0, VGA, Firewire a tlačítko pro bezdrátové připojení.

Opomíjet jistě nesmíme ani na pravou stranu, kde se vyjímá audio, optická mechanika DVD, LAN, čtečka paměťových karet a ExpressCard. Jak sami můžete správně tušit, nebude vám chybět pravděpodobně nic ve výkonu jakékoliv počítačové práce.

Komfortní uživatelské rozhraní

Lenovo ThinkPad W530 klávesnice

Lenovo ThinkPad W530 si vás podmaní nejenom výše zmíněným, ale také svou klávesnicí, po jejíchž bocích se linou dva dostatečně silné reproduktory s příjemným zvukovým projevem. Klávesnice sice není vybavena numerickou částí, o to komfortnější a pohodlnější je psaní. Klávesy citlivé tak akorát vám umožní rychlé psaní.

Naprostou klasikou v podání modelových řad značky Lenovo je také TrackPoint v červených barvách a TouchPad s ovládajícími tlačítky. Nejde sice o závratně velkou plochu, ale o to snazší a zajímavější je posun po jejím povrchu.

Na co bychom neměli zapomenout?

I když jsme toho zmínili již dost o notebooku Lenovo ThinkPad W530, přesto je tu ještě pár maličkostí, které vám možná pomohou při výběru mobilního pomocníka.

Je to třeba disková kapacita. Z výroby jsou osazovány HDD o velikosti až 500 GB s otáčkami 7 200 ot./min. Domoci se však můžete i SSD verzí, u nichž docílíte místa až 256 GB.

K dispozici jsou tři typy baterií. Vedle šesti-článkových je tu ještě ta devíti-článková, u níž však počítejte s nárůstem celkové hmotnosti. Oproti svému předchůdci W520 má model W530 spotřebu o několik watt nižší, asi 132 W, což se samozřejmě podepisuje na delší životnosti.

Technologii Bluetooth, Wifi nebo praktickou webkameru bereme v současné době již za běžný standard.

Pro koho je Lenovo ThinkPad W530 vhodné?

Jestliže váš starý notebook již nestíhá požadavky současné doby, je nejvyšší čas na rozumný upgrade. Tím se může stát právě Lenovo ThinkPad W530, u něhož je z pohledu výkonu kde brát. Mimo to si pořídíte elegantního pomocníka na cesty s velice komfortním ovládáním.

Přehled notebooků Lenovo Thinkpad W530 aktuálně v prodeji.