Notebook, který se nebojí práce a uspokojí i grafiky. Dostatečný výkon, vynikající klávesnice a jednoduchý vzhled. To je notebook Lenovo ThinkPad W540, jež vám nyní představíme trochu blíže.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad W540 aktuálně v prodeji.

O kvalitně zpracovaný, a ještě výkonný mobilní workstation za dobré peníze lze v dnešní době zakopnout jenom stěží. Výjimkou je však Lenovo ThinkPad W540, u něhož si přijde na své opravdu kdokoliv. Mobilní pracovní stanice, která toho hodně nabízí i na současnou dobu.

Precizní provedení

Lenovo ThinkPad W540

Lenovo ThinkPad W540 se nikterak neliší od svých předchůdců, minimálně pokud jde o typický „ThinkPad“ vzhled. Ten je zkrátka léty prověřený a bezkonkurenční. Stylový, jednoduchý a zároveň reprezentativní.

Model Lenovo ThinkPad W540 se nejčastěji prodává ve verzi 15,6“, popřípadě 15,3“, o níž se zmíníme až později. Počítat proto můžete s rozměry cca 377 x 248 x 27,9 mm a váhou kolem 2,53 – 2,7 kg podle toho, zda zvolíte šesti článkovou nebo devíti článkovou baterii.

Po uchopení působí notebook velice bytelným dojmem. K tomu přispívá i tvrzený výrobní materiál grafitové barvy. Část s displejem je elegantně tenká a zároveň dostatečně pevná. Na to, že jde o mobilní pracovní stanici, nepůsobí Lenovo ThinkPad W540 nijak přehnaně robustně.

S volnými porty nebudete mít problém

Lenovo ThinkPad W540 popis

Vzhledem k tomu, že tento notebook prezentuje primárně pracovní nástroj, odpovídá tomu i potřebná výbava portů. Ať už se podíváte na jakoukoliv stranu Lenova, nebude vám chybět žádný důležitý port. Spolehnout se můžete na VGA, ExpressCard, kombinovaný konektor pro sluchátka a mikrofon, RJ45 a čtečku paměťových karet. Pokud jde o porty USB, jsou to dva USB 2.0 a dva USB 3.0.

Naprostou samozřejmostí je ještě napájecí konektor, zámek a Thunderbolt.

Otevřete Lenovo ThinkPad W540, čeká vás překvapení

Po otevření notebooku vás potěší dvě zásadní věci. Tou první bude pravděpodobně displej, který s úhlopříčkou 15,6“ nabízí rozlišení Full HD 1920 x 1024 pixel. Vyráběny byly dokonce i modely s úhlopříčkou 15,3“ a s rozlišením 3K čili 2880 x 1620 pixel pro náročné zákazníky. Příjemné je barevné podání, kontrast, ale také dostatečné osvětlení na slunci. A pokud vám to bude málo, jednoduše si připojíte větší monitor.

Další nadšení bude především z klávesnice. Ta nese typické rozložení kláves pro tyto modelové řady. To znamená velice jemný povrch, příjemná odezva po stisknutí, včetně praktického podsvícení. Psaní na notebooku Lenovo ThinkPad W540 si oblíbí naprosto každý. Přispívá k tomu i plnohodnotný numerický blok, TrackPoint a patřičně velký TouchPad.

Výkon hodný označení mobilní pracovní stanice

Lenovo ThinkPad W540 klávesnice

Tento notebook si pořídíte primárně pro práci, a to i náročnějšího rázu, proto vás určitě bude zajímat, čím si vysloužil označení mobilní Workstation? Cekem jednoduše. Jeho základem jsou procesory Intel Core i7 v řadě od 4600M až do 4930MX. Takže frekvence až 3 GHz s 8MB L3 cache nebude jistě k zahození.

Do výkonu se promítá i dostatek operační paměti RAM, nejčastěji v kapacitě 8 GB a 1 6GB. Maximálně to může být až 32 GB DD3 s frekvencí 1 600 MHz. A v neposlední řadě je to také grafická výbava, jíž tvoří obvykle karta nVIDIA Quadro QK2100M s kapacitou 2 GB. To je spojení, jemuž lze jenom stěží odolat.

Pro úplnost ještě doplníme, že notebook Lenovo ThinkPad W540 může být vybaven jak klasickými pevnými disky o velikosti 320 GB až 1 TB, tak jsou z výroby aplikovány i SSD disky o velikosti 128 – 256 GB.

Vynikající pracovní nástroj

Při shrnutí všech výše uvedených parametrů lze konstatovat, že Lenovo ThinkPad W540 je opravdu pracovním pomocníkem, kterému mimochodem nechybí ani HD webová kamera, Wifi, optická mechanika a příjemná zvuková výbava s dostatečnou hlasitostí. Možná i vám se tento model hodí pro každodenní práci?

Přehled modelů Lenovo ThinkPad W540 aktuálně v prodeji.Lenovo ThinkPak W540 klávesnice Lenovo ThinkPad W540 otevřený