Výjimečný, lehký a výkonný. To je notebook Lenovo ThinkPad X1, který je dostupný nejenom ve své oblíbené verzi Carbon, ale také v té populární Yoga. Model určený hlavně pro náročné zákazníky, jež moc dobře vědí, co chtějí.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X1 aktuálně v prodeji.

Vývoj notebooků Lenovo ThinkPad X1 je dlouhodobého rázu a dnes se na trhu můžete setkat v podstatě už se šestou generací. Ta primárně cílí na profesionální použití. Od toho se odvíjí všechny části těchto modelů, od samotného fyzického zpracování až po aplikovaný výkon.

Rozdíl mezi provedením Carbon a Yoga

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Velice často můžete ve spojení s notebookem Lenovo ThinkPad X1 narazit na dvojí označení. Standardně je to klasická verze Carbon, jež je mnohými odborníky označována, jako sen každého IT specialisty. To ostatně vypovídá o možnostech a výkonu této řady.

Modely Yoga vychází v podstatě ze stejného designu, jako verze Carbon, a to i co se týče výkonu. Nejviditelnější odlišnost je v tom, že Carbon má vyklápěcí displej v rozmezí až 180°, kdežto Yoga až 360°. To znamená, že z takového notebooku si během krátkého okamžiku vytvoříte tablet. U notebooku dojde automaticky k překlopení zobrazení na displeji. Součástí verze Yoga je i speciální pero. To lze využít na dotykovém displeji.

Špičkové provedení, jemuž není co vytnout

Lenovo ThinkPad X1 je zárukou kvality, která se vám dostane už v rámci samotné konstrukce notebooku. Velice kompaktní rozměry jsou toho jasným důkazem 323 x 217 x 15,95 mm. Nízká hmotnost 1,13 kg jen podtrhuje vzhled typický pro ultrabooky. Takto vypadá například poslední generace.

Kvalitu displeje lze označit za standardní, to znamená, že vyhoví běžným požadavkům nejenom v interiéru, ale také v exteriéru. Ztrácet může snad jen na příliš ostrém slunci, protože není dosaženo dokonale rovnoměrného podsvícení displeje.

Šasi z prvotřídních materiálů a důraz kladený na ty nejmenší detaily. Ano, právě za tohle si u Lenova připlatíte a opravdu to získáte. Pevná konstrukce, velikost 14“ a dokonalé panty, což platí dvojnásob především u provedení Yoga.

Funkčnost klávesnice na vysoké úrovni

Lenovo ThinkPad X1 otevřený

U obou modelů se dočkáte prvotřídního zpracování klávesnice. Její funkčnost včetně TrackPointu a TouchPadu jsou na výbornou. Co jiného ostatně očekávat od notebooku této třídy? Plnohodnotné rozložení kláves bez numerického bloku odpovídá rozměrům 14“. Lehký a přesný stisk kláves je doplněn o praktické podsvícení a jemnou odezvu.

Displej – přednost číslo jedna

V případě modelu Lenovo ThinkPad X1 si samozřejmě můžete vybírat, jaké variantě dáte zelenou. Cenově nejdostupnější je každopádně rozlišení Full HD 1920 x 1080 pixel. Výjimkou však není ani WQHD a HDR QWHD s rozlišením 2560 x 1440 pixel.

Součástí novější generací tohoto notebooku jsou integrované grafické karty Intel HD Graphics 620. Displej s vynikajícím kontrastem a pozorovacími úhly lze hodnotit na výbornou. Věrohodné barvy, bohatá konfigurace zobrazení a nadstandardní svítivost jsou velice příjemným bonusem. V případě modelu Yoga ještě s dotykovým displejem.

Výkon k nezaplacení

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Lenovo ThinkPad X1 ve verzi Carbon či Yoga si nepořídíte jenom kvůli špičkovému vzhledu a zpracování, ale také kvůli samotnému výkonu. Ten je zajišťován procesory Intel Core i7 příslušného provedení podle toho, o jakou generaci notebooku jde. Domoci se zároveň můžete operační paměti až 16 GB. U těch nejnovějších verzí jde o operační paměť LPDD3 na frekvenci 2 133 MHz, a to už je při zpracování náročnější výpočetních operací opravdu znát.

Lenovo ThinkPad X1 – notebook, u které vám nic nechybí

Profesionální funkční design, zvuk s technologií Dolby Audio Premium, rychlé nabíjení baterie, novodobé technologie a vynikající výdrž, včetně diskové kapacity 128 GB až 1 TB v provedení SSD. To je vizitka prestiže a neomezených možností, jež sebou Lenovo ThinkPad X1 rozhodně přináší.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X1 aktuálně v prodeji.


Lenovo ThinkPak X1 otevřený
Lenovo ThinkPad X1