Malý přenosný notebook s dlouhou životností, působivým displejem a nízkou hlučností. To je model Lenovo ThinkPad X230, který je od svého vzniku připraven uspokojit především firemní klientelu, jíž má co nabídnout.

Přehled modelů Lenovo Thinkpad X230 aktuálně v prodeji.

Je tomu již několik let, co byl na trh uveden malý přenosný notebook Lenovo ThinkPad X230 se svojí úhlopříčkou 12,5“. Produkt vybavený čipovou sadou Ivy Bridge, který od samotného počátku poutá pozornost hlavně těch, jež vyžadují malý pracovní nástroj na cesty. A nutno podotknout, že toho bylo dosaženo v plné míře, navíc s komfortním uživatelským rozhraním.

Působivý obal z hořčíkové slitiny

Lenovo ThinkPad X230

Lenovo ThinkPad X230 je reprezentativním notebookem, což dokazují jeho černé matné křivky. Ty vznikly za pomoci hořčíkových slitin, jejichž typické vlastnosti se promítají hlavně do celkové odolnosti šasi. Pevné panty, žádné vyklání a poměrně snadná údržba povrchu.

Pro otevírání displeje si připravte obě ruce, protože celková bytelnost notebooku je skutečně stoprocentní. O snadné přenositelnosti vypovídají rozměry 305x206,5x19 mm při hmotnosti 1,34 Kg. Lenovo ThinkPad X230 pohodlně strčíte do tašky či brašny a můžete vyrazit.

Konektiva v žádném případě nezaostává

Notebook je navržen tak, aby vám při cestování nic nechybělo. Menší velikost sice napovídá omezenější množství portů, ty však nijak nezaostávají za předchozími modelovými řadami. Po bocích máte snadno dosažitelné konektory, které jsou v dnešní době zapotřebí.

Typicky jsou to dva porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, ExpressCard, VGA, mini Display Port, čtečka paměťových karet, LAN, audio a přepínač pro bezdrátové sítě. K nim nezapomeňte připočíst ještě Bluetooth. Vzadu se nachází napájení a přední část je bez jediného prvku.

Lenovo ThinkPad X230 je samozřejmě zpětně kompatibilní se všemi dokovacími stanicemi.

Přesné psaní usnadní jakoukoliv práci

Na notebooku oceníte nejenom jeho kompaktní design, ale také ono zmiňované uživatelské rozhraní. To tvoří především klávesnice, jejímuž rozložení nelze cokoliv vytknout. Ploché a rovnoměrné klávesy mají měkký zdvih a přináší tichou odezvu. Vaše psaní bude čisté, efektivní a přesné. K tomu si připočtěte ještě praktické podsvícení.

Ovládání myši umožňují dva klasické prvky. Jedním z nich je TouchPad o velikosti 75x45 mm, jež funguje velice dobře a je zdrojem příjemné hmatové odezvy. Opomíjeno samozřejmě není ani na pověstný TrackPoint, u něhož se nemění nic zásadního.

Pohled na matný IPS displej

Lenovo ThinkPad X230 otevřený

Lenovo ThinkPad X230 disponuje 12,5“ velkým displejem, který přináší rozlišení 1366x768 px. Díky dostatečně silnému jasu lze notebook bez sebemenšího problému použít i ve venkovním prostředí. Do značné míry tomu přispívají široké pozorovací úhly. V tomto směru lze výstup z obrazovky označit na nadstandardní. IPS provedení má zkrátka navrch.

V souvislosti s grafickou lze zmínit ještě integrovanou kartu Intel HD Graphics.

Malý, ale přesto výkonný

Každého uživatele výpočetní techniky samozřejmě zajímají všechny uvedené informace, ale nejčastěji prahne po výkonu a údajích spojených s ním. Lenovo ThinkPad X230 se jistě nemá za co stydět. Používány jsou procesory Intel Core i5 nebo Intel Core i7 s frekvencí až 2,9 GHz.

Uvnitř notebooku se nachází dva sloty DDR3 pro operační paměť, pracující na frekvenci 1 600 MHz. Budete-li chtít využít maximální potenciál tohoto zařízení, bude vám umožněno vložit až 16 GB paměti. Také diskový prostor odpovídá velikosti notebooku. V HDD verzi je to až 500 GB, u SSD varianty až 256 GB.

Užívejte si dlouhou výdrž provozu

Pakliže budete uvažovat o notebooku s novou baterií, můžete se dostat na poměrně zajímavé hodnoty. Lenovo ThinkPad X230 je osazováno čtyř-článkovou, šesti-článkovou nebo devíti-článkovou baterií. A právě největší kapacita je schopna zajistit provoz na dobu až 14,8 hodin. Během celého pracovního dne se nemusíte jakkoliv omezovat.

Lenovo ThinkPad X230 je dobrou volbou

Uvažujete-li o malém pomocníkovi na cesty, rozhodně do svého výběru zahrňte tento model, jemuž nelze vytknout žádné výraznější slabiny, ba naopak. Lenovo ThinkPad X230 má co nabídnout z pohledu designu, výkonu i pohodlného užívání.

Přehled modelů Lenovo Thinkpad X230 aktuálně v prodeji.