Malý, cenově dostupný a zmodernizovaný notebook o velikosti 12,5“. To je cestovní zařízení Lenovo ThinkPad X240, s nímž získáte kvalitní pracovní nástroj s potřebným výkonem a v daleko hezčím kabátku.

Přehled modelů Lenovo Thinkpad X240 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad X240 je přímým nástupcem modelu X230. Oproti svému předchůdci však příjemně zhubl, a to o šest milimetrů na výšku. Nový moderní vzhled se zachováním typického koncept značky Lenovo působí velice elegantním dojmem. Rozměry 305,5x208,5x25,1 mm s hmotností kolem 1,5 Kg to jen potvrzují.

Lenovo ThinkPad X240 otevřený

Ať už mohl mít produkt X230 jakékoliv slabiny, jeho nástupce Lenovo ThinkPad X240 je všechny zakrývá a vykazuje pevné šasi bez jakýchkoliv průhybů a zbytečného vrzání. I v tomto případě padla volba na originální černé zabarvení se sametovým povrchem v kombinaci s tmavšími kovovými panty u displeje.

A jak je na tom notebook z pohledu portů?

Na cesty se vším všudy

Lenovo ThinkPad X240 přichází s omlazeným designem, jež má za následek i trochu odlišné rozdělení konektorů. U této varianty narazíte na holou přední a zadní část. Vše je směřováno do boků notebooku, což přináší praktický užitek.

Vedle audia se tyčí USB 3.0 s možností dobíjení, slot na SIM karty, čtečka paměťových karet a LAN. Opakem toho je VGA, port USB 3.0, čtečka karet Smart Card a mini Display Port. To je pro každodenní práci na cestách poměrně slušná výbava, k níž si musíte připočíst ještě Bluetooth a WLAN.

Bezpečnost na prvním místě

Lenovo ThinkPad X240 samozřejmě neopomíjí ani na potřebné bezpečnostní prvky. V tomto směru je to Trusted Platform Module 1.2, fyzický zámek Kensington Lock a bezpečností HDD funkce. Využít lze i spoustu dalších možností, jak dálkově udržovat nebo zajistit počítač před odcizením.

Nástroj stvořený pro spisovatele

Lenovo ThinkPad X240 klávesnice

K velkým přednostem Lenovo ThinkPad X240 patří podobně jako u jeho předchůdce X230 klávesnice. I přes velikost 12,5“ máte dostupné prakticky rozmístěné klávesy, jež vám umožní při psaní vyslechnout zvukovou zpětnou vazbu. Pohodlné zázemí pro pisálky, kteří se práci mohou věnovat také v nočních hodinách. Nechybí totiž podsvícení kláves.

Přímo uprostřed se nachází TrackPoint, jehož ovládací prvky jsou situovány ve vrchní části TouchPadu. Ten je naštěstí dostatečně rozměrný, takže nedochází ke zbytečnému přejíždění do nežádoucích míst. Plocha má velikost 87x73 mm. Využívání multitaskingu přináší potřebný komfort, na nějž má vliv i samotná citlivost.

Poznejte přednosti IPS displeje

Lenovo ThinkPad X240 zezadu

Výčtem kladů notebooku Lenovo ThinkPad X240 rozhodně nekončíme. Na přetřes přichází další důležitá součást pracovní plochy, kterou je displej. O jeho velikosti 12,5“ jsme se již zmínili, nyní je vhodné sdělit, že nabízí příjemné rozlišení 1366x768 px. Průměrné barevné podání je kompenzováno poměrně širokým nastavením jasu, což oceníte hlavně při koukání na slunci. Zajímavé jsou pozorovací úhly, díky nimž může na notebook hledět několik lidí naráz z různých stran. Na vrchní straně displeje se tyčí webová kamera.

Společnost Lenovo tento model vyrábělo také v provedení bez IPS nebo ve Full HD rozlišení. Díky nenáročnému kancelářskému provozu není vyžadováno nic více, než jen integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4400.

Užívejte si plynulého chodu Lenovo ThinkPad X240

Modernizace oproti předchůdci X230 se netýkala pouze vzhledu, ale i výkonu. O něj se může starat jeden z procesorů z řad Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Nejvýkonnější varianta v kombinaci s maximálně 8GB operační paměti dokáže zvládat spoustu výpočetních operací.

Za zmínku stojí i disková kapacita dosahující velikosti až 1 TB.

Ultrabook pro každodenní práci

Poznejte přednosti notebooku Lenovo ThinkPad X240 na vlastní kůži. Dopřejte si dlouhé životnosti a správného hospodaření při provozu na baterii. Užívejte si širokých pozorovacích úhlů, business provedení a celkové elegance zpracování. To je nabídka, jež osloví nejenom firemní segment, ale také domácí prostředí.

Lenovo ThinkPad X240

Přehled modelů Lenovo Thinkpad X240 aktuálně v prodeji.