Malý notebook Lenovo ThinkPad X250 s úhlopříčkou 12,5“ představuje profesionální řešení pro businessmany a lidi, jež vyžadují při cestování kvalitní pracovní nástroj. Pojďte se s tímto notebookem seznámit trochu blíže.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X250 aktuálně v prodeji.

Malý, ale šikovný. To je výstižné a hodně přesné označení notebooku Lenovo ThinkPad X250. Ten je primárně zaměřen na cestování, což dokazují jeho rozměry 305 x 208 x 20 mm a hmotnost asi 1,31 kg. Tento model dělá čest svému jménu a lze jej díky jeho kvalitnímu zpracování zařadit do business třídy.

O tom se mimochodem přesvědčíte okamžitě poté, co jej uchopíte do ruky. Pevné zpracování, žádné vrzání, a dokonce ani ohýbající se uši displeje, jak je tomu u některých menších modelů zvykem. Je poznat, že výrobce si dal na tomto nástupci X220 a X230 pořádně záležet.

Tmavě šedé šasi, tvrdý a odolný materiál příjemný na opak, zaoblené rohy, možnost vyklopit displej až o 180° a celková elegance. To je nejenom precizně zhotovený pracovní nástroj na cesty, ale také reprezentativní společník na jakoukoliv schůzku.

Výbava odpovídající velikosti

Lenovo ThinkPad X250

První, čemu budete po letmém prohlédnutí notebooku Lenovo ThinkPad X250 věnovat bližší pozornost budou pravděpodobně konektory po obvodu. Každého totiž bude zajímat to, kolik externích zařízení může připojit.

A nutno podotknout, že na výslednou velikost je to příjemná výbava. Mini DP, VGA, Smartcard Reader, RJ45, FPR, čtečka paměťových karet, ale také společný konektor pro sluchátka a mikrofon. K dispozici vám budou dva porty USB 3.0, což by mělo být dostačující.

Z pohledu bezdrátové konektivity se můžete spolehnout na wifi a Bluetooth 4.0.

Jak to vypadá s klávesnicí?

Lenovo ThinkPad X250 otevřený

Notebook Lenovo ThinkPad X250 má menší rozměry, takže většinu zájemců o tento model bude určitě zajímat to, zda nedošlo ke zmenšení klávesnice. V tomto směru vás potěšíme. Hlavní klávesy si zachovaly svou šířku, pouze některé klávesy pro znaménka, popřípadě ty funkční se o něco málo zúžily. Na psaní to však nemá absolutně žádný vliv.

Ba naopak, vyšší zdvih a tichá odezva jsou příslibem toho, že i na cestách budete moci psát dlouhé texty bez sebemenšího problému. Nechybí samozřejmě ani podsvícení kláves, TrackPoint se dvěma ovládacími prvky a TouchPad. V tomto směru lze vypíchnout přesnost a velice příjemný povrch při ovládání.

Displej a grafická výbava

Lenovo ThinkPad X250 je vybaven 12,5“ velkým displejem. Použitá technologie je LED a předkládané rozlišení 1366 x 768 pixel. Vyrobené však byly i modely s Full HD s rozlišením 1920 x 1080 pixel, včetně dotykového displeje. Pokud jde o bližší technické parametry, dosaženo je světlosti 400 cd/m2, pozorovacích úhlů 160°, ať už horizontálně nebo vertikálně a kontrastu 700:1. Pro běžnou práci na cestách naprosto dostačující.

Součástí displeje je samozřejmě i 720p webová kamera. Vzhledem k tomu, že Lenovo ThinkPad X250 primárně neslouží pro grafické práce, je aplikována grafická karta Intel HD Graphics 5500.

Výkon malého pomocníka na cesty

Lenovo ThinkPad X250 zezadu

Lenovo ThinkPad X250 je nejčastěji využíván s procesorem Intel Core i5 na frekvenci 2,7 – 2,9 GHz. Výjimkou však není asi nejsilnější verze Intel Core i7. Pro běžnou kancelářskou práci naprosto dostatečný výkon, který je navíc podpořen i adekvátní velikostí operační paměti. Ta může dosahovat kapacity až 8 GB.

Ani z pohledu úložného místa nebudete strádat. Upotřebit lze obvykle disky 500 GB nebo 1 TB, popřípadě dáte přednost rychlejší SDD variantě s kapacitou 128 GB až 512 GB.

Mobilní ThinkPad na výbornou

Notebook Lenovo ThinkPad X250 stojí za zvážení, pokud vyžadujete skladný pracovní nástroj na cesty s nízkou hmotností a dostatečnou výdrží. Ta se u nové baterie může pohybovat až kolem 10 hodin provozu, což na celý pracovní den určitě stačí. Omezovat vás nebude provozní hluk, protože chlazení je tiché a díky dvěma reproduktorům si lze dopřát i nenáročná multimédia. Lenovo ThinkPad X250 představuje univerzální „řešení do kapsy“.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad X250 aktuálně v prodeji.Lenovo ThinkPak X250 otevřený Lenovo ThinkPad X250