Společnost Dell se zaměřuje kromě produkce běžných uživatelských notebooků také na výrobu profesionální pracovní techniky. Model Latitude D830 je právě jedním z vážných adeptů na nejpovedenější řady. Bez větších okolků jej označit za výkonného a kvalitně zpracovaného pomocníka.

Přehled modelů Dell Latitude D830 aktuálně v prodeji.

Moderní business vzhled

Dell Latitude D830 zepředu

Oční kontakt vyvolá v každém majiteli především pocit luxusu a designového skvostu. Nachází se totiž mezi námi velké množství uživatelů, kteří dávají raději přednost šedému vzhledu před typicky černými a jednotvárnými modely. Díky světlejším barvám vyniknou jednotlivé konstrukční prvky, záhyby a detaily. Stejně pozitivní pocit lze zaznamenat i při uchopení tohoto přístroje. Vnější plasty jsou totiž vybaveny hořčíkem, který dává notebooku onu proslulou pevnost a přesné lícování.

Po několika vteřinách se může leckdo pozastavit nad trochu vyšší hmotností, která se pohybuje kolem 2,7 kg. Vzhledem k tomu, že je model Latitude D830 vybaven displejem o velikosti 15,4“palce, je mu tento drobný nedostatek ihned odpuštěn. Celkové rozměry se totiž žádným výrazným způsobem nevymykají typickým hodnotám. Po několika otočení v ruce zjistíte, že většina portů je situována do tří bočních částí, kromě předku. Nechybí VGA konektory, audio vstupy a výstupy nebo síťové rozhraní. Jedinou výtku lze udělit omezenému počtu USB portů, které tvoří pouze tři připojení. Některým náročným uživatelům se to může zdát málo, pro jiné cestovatele to může být dostatečné.

První otevření notebooku

Klávesnice u Dell Latitude D830

Po otevření velice pevného plastu a za přispění silného tlaku obou úchytek displeje se naskýtá příjemný a pestrý pohled na pracovní prostředí. Většina vnitřních plastů již není opatřena hořčíkem, tudíž mohou některé oblasti působit měkčím dojmem. Celému středu dominuje tmavá klávesnice, která je obehnána šedým pruhem, jenž je zakončen v prostorách Touchpadu. Ten je mimo jiné obdařen velice jemným a kluzkým povrchem, takže práce pomocí něho je opravdu rychlá, přesná a pohodlná. K dispozici je dostatek okolních a funkčních tlačítek. Samotná klávesnice má propracované uspořádání, které se kladným způsobem projeví při rychlejším psaní. Zdvih tlačítek a jejich povrch odpovídá běžnému standardu a nabízí dostatečný komfort. Reproduktory jsou umístěny po stranách klávesnice.

Hlavním zobrazovacím prvkem je 15,4“ palce úhlopříčně široký matný displej, který v několika verzích provedení nabízí rozlišení od 1280 x 800 pixel, až po 1920 x 1200 pixel. Jas je dostatečný a vertikální pohled na obrazovku téměř dokonalý. O něco horší pohled může být z polohy horizontální, která již značným způsobem zhoršuje obraz v horní části. Jiné výtky však tomuto zobrazovacímu prvku udělit nelze.

Dell Latitude D830 - porty, 2 nad sebou

Praktický a multifunkční pomocník

Mezi nepraktičtější doplňky tohoto modelu a jistě i dalších notebooků řady Dell Latitude, patří dockovací stanice. Jedná se o stolní zařízení, které je vybaveno dostatečným počtem portů, konektorů, vstupů a výstupů. Prostřednictvím speciálního konektoru ve spodní části dojde k připojení a následnému propojení s tímto vybavením. Pro někoho možná zbytečně vyhlížející věc, která v sobě však skrývá spoustu praktických a neomezených vymožeností.

Je nepříjemné, když se vrátíte ze své obchodní schůzky či pracovní cesty a musíte všechna svá stolní zařízení včetně tiskárny, reproduktorů, ale i externí klávesnice, myši nebo monitoru neustále zapojovat k notebooku. Právě k tomuto účelu je vyráběna dockovací stanice PR01X, kde může být toto příslušenství neustále připojeno a Vy pouze zasadíte svůj výkonný Dell Latitude D830 do tohoto aparátu. Maximálně praktické a moderní řešení, které nabízí možnost rozšíření až o dalších 15 konektorů, které pokrývají LAN, SVIDEO, VGA, modem, sériový a paralelní port, PS2 nebo USB porty.

PR01X - dockovací stanice s podstavcem pro monitor pro Dell D830

Tento doplněk může být zasazen do stojanu na externí monitor. Díky této sestavě již budete disponovat naprosto profesionální, komfortní a zároveň mobilní pracovní stanicí. Využijte maximální potenciál tohoto produktu a spojte dobré s užitečným.

Dell Latitude D830 - výkon, cena, použití

Touchpadu u Dellu D830

Dell Latitude D830 je co se týče výkonu dostačujícím pracovním nástrojem, vše bezpochyby závisí na zvolené konfiguraci. Při náročných grafických operacích je využíván ventilátor, jehož zvukový projev se nachází v přiměřených normách. Při delším běhu může vytvářet jemné zahřívání horní části klávesnice, které však není jakkoliv omezující. S devíti článkovou baterií dokáže nabídnout až čtyři hodiny provozu, což je dostatečná pracovní doba pro realizaci všech potřebných úkonů.

Z přečtené recenze můžete poměrně lehce nabýt dojmu, že se Dell Latitude D830 pohybuje zhruba na hranici manažerských a business strojů. Díky propracovanosti a všem prvotřídním detailům jednotlivých částí, které tvoří pohodlná klávesnice nebo vetší rozlišení displeje, lze s jistotou tvrdit, že tento model dokáže bez sebemenších problémů nahradit i stolní počítačové stanice. Moderní a svěží design utváří příjemný a profesionální vzhled, který je doplněn i o spoustu dalších konstrukčních faktorů, které se vyrovnají jiným a náročnějším notebookům ostatních značek. Drobné neřesti jsou z tohoto praktického pohledu nadobro odpuštěny.

Přehled modelů Dell Latitude D830 aktuálně v prodeji.