Dell Optiplex 745 je často opěvována jako luxusní a designově propracovaná varianta. Stojí ale tento kus výpočetní techniky opravdu za to?

Přehled modelů Dell Optiplex 745 aktuálně v prodeji.

Moderní vzhled Dellu se zkrátka nezapře

Dell Optiplex 745 s monitorem

Ten kdo dbá při volbě své budoucí počítačové techniky kromě technických parametrů i na vhled, bude z produktu Dell Optiplex 745 jistě nadšen. Společnosti Dell se podařil před mnoha lety vývojem tohoto zařízení nevídaný počin, jehož výsledkem byl právě unikátní a líbivý design této modelové řady. Tento fakt velice zdárně napomáhal hlavnímu uplatnění počítačů, které primárně představoval především kancelářský prostor. S výše zmíněnou technikou se jistě nemusíte stydět za jakékoliv vystavování stroje přímo na pracovním stole.

Dell Optiplex 745 zezadu

Tomuto argumentu nadbíhají i jednotlivé rozměrové verze Dellu, které jsou hned čtyři. Celá série začíná největší variantou v podobě Minitower, dále následuje menší Desktop a sourozenecké duo Small Form a Ultra Small Form Factor, které se již pyšní parametry miniaturních počítačů. Ať již zvolíte kteroukoliv verzi, vždy dostanete poměrně obdobný a moderní vzhled venkovního krytu. Precizně vylisovaná přední část, která dle velikosti disponuje několika volnými sloty pro další zařízení, velkým logem značky Dell a USB porty. Všechny velikostní varianty mají černý obvod a šedé boky, které jsou samozřejmě odnímatelné. Jak už bývá u tohoto výrobce zvykem, k jakémukoliv úkonu nepotřebujete jediný kus nástroje nebo nářadí. Všechny části jsou spojeny pomocí speciálního ,,beztoolového“ mechanizmu.

Čím zákazníka zaujme Dell Optiplex 745?

Dell Optiplex 745 otevřený

Pomineme-li bezkonkurenční design mezi stolními počítači, je to jistě ona zmíněná možnost úprav, vylepšení nebo modernizace bez použití patřičných nástrojů. Pouhým jedním cvaknutím se můžete ocitnout v útrobách Dell Optiplex 745 a prostřednictvím dalších rychloupínacích mechanizmů můžete měnit jednotlivé části zařízení – disky, grafické karty, optické mechaniky a další. V závislosti na velikosti modelu Vám bude předložena i patřičná sorta konektorů a vstupů, které samozřejmě vždy tvoří dostatečné množství potřebných USB portů, VGA, LAN, DVI, Audio nebo paralelní konektor.

O samotný běh Dell Optiplex 745 se může starat jeden z těchto procesorů – Intel Celeron D, Intel Pentium 4, Intel Pentium D nebo nejvýkonnější a využívanější Intel Core 2 Duo. Ve spojení s dostatečně rychlou operační pamětí DDR2 se jedná o více než běžný a nenápadný kancelářský počítač. O tom může vypovídat i výměna primární grafické karty Q965 za mnohem výkonnější ATi Radeon X3100, která se již může prezentovat zvládnutím náročnějších grafických operací.

Spotřeba a uživatelský komfort na prvním místě

Dell Optiplex 745

Všechny modelové řady Optiplex jsou vyráběny tak, aby jejich spotřeba elektrické energie byla co možná nejmenší. Ve spojení s maximálně komfortním a rychlým upgradem nebo opravou těchto počítačů se stává Dell Optiplex 745 naprosto jasnou volbou a cestou do jakýchkoliv pracovních nebo kancelářských prostor. Pokud na tomto zařízení bude provozována především administrativní činnost a v omezené míře i multimediální procesy, je naprosto dostačující alternativou i pro domácí použití. Samotná značka výrobce a této modelové řady je již zárukou sama o sobě. Bezproblémové a do posledního detailu propracované zařízení je možné spojit s vhodně velikým LCD monitorem a pracovní stanice je rázem na světě. Důvěřujte kvalitě, pevnosti a maximálně vyladěným konfiguracím značky Dell.

Přehled modelů Dell Optiplex 745 aktuálně v prodeji.