Toužíte-li vyplnit své prázdné pracovní místo novou a výkonnou technikou, je Dell Optiplex 755 tou správnou volbou. Minimalistické a praktické řešení, které se chlubí nízkou energetickou náročností. Spojení dostatečného výkonu a moderního designu.

Přehled modelů Dell Optiplex 755 aktuálně v prodeji.

Vzhled, za který se nemusíte stydět

Dell Optiplex 755 s monitorem

Silná éra notebooků jde ruku v ruce se stolními počítači, které jsou využívány především do kancelářských prostor nebo jako pevná výpočetní technika do domácího prostředí. Pro obě tyto oblasti využití přišla společnost Dell s velice zajímavým modelem, který nese označení Optiplex 755. Černo-stříbrný skvost, který má zajímavý a nadčasový design, jenž není třeba jakýmkoliv způsobem schovávat pod stůl. Spojení plastu a plechu je naprosto dokonalé a praktické.

Kvůli pokrytí co nejširšího pásma uživatelů je model vyráběn hned ve čtyřech velikostních provedení. Tím největším je samozřejmě Mini-Tower, dále je to Desktop, Small Form Factor a nakonec nejmenší jedinec v podání Ultra Small Form Factor. Všechny čtyři spojuje především velice podobný design. Vrchní a spodní část v šedivé barvě s nápisem Dell a černý prostřední lem, ve kterém jsou umístěny jednotlivé mechaniky, porty a spouštěcí tlačítka.

Co lze očekávat od Optiplex 755?

Dell Optiplex 755 zezadu

Jednoduchost, praktičnost a žádné nářadí. To jsou tři základní vlastnosti, které Dell Optiplex 755 nabízí. Ze zcela logického hlediska je běžné, že nejdůležitější části počítače v podobě optické mechaniky, případně disketové mechaniky, dvou USB portů, audio konektorů a zapínacího tlačítka se nachází v přední části celé konstrukce. Tři menší modely je možné nejen pokládat, ale také stavět, k čemuž slouží na jedné straně odpovídající výstupky a nožičky. Všechny ostatní porty jsou situovány hlavně v zadní části této pracovní stanice. Vzhledem k tomu, že jde o stolní počítač, je tento způsob rozložení zcela zřejmý. Podle zvoleného modelu Optiplex 755 se Vám může dostat sériového a paralelního portu, VGA, Audio, LAN a velkého počtu USB vstupů, které se pohybují kolem čísla osm. Výjimkou nejsou ani rozšiřující sloty PCI a PCI Express.

Při běžné údržbě, modernizaci nebo výměně jednotlivých součástek narazíte na jednu nepřekonatelnou mechanickou vlastnost, kterou je snadné otevírání krytu počítače, bez použití jakékoliv techniky v podobě šroubováku a dalšího nářadí. To samé se týká i výměny komponent, disků nebo mechanik. Všechny procesy lze provádět maximálně operativně a rychle. Možná i díky tomu je Dell Optiplex 755 tak vyhledávaným produktem do kancelářských prostor.

Úspora energie a další zajímavé vymoženosti

Dell Optiplex 755

Celou tuto modelovou řadu je možné spatřit s jedním zásadním označením, kterým je výraz ,,Energy Efficiency“, jenž symbolizuje velice malá nároky na elektrickou energii. Tomuto faktu jsou bezpochyby přizpůsobeny všechny komponenty uvnitř počítače. Již při samotném navrhování těchto počítačových sestav je na tuto vlastnost kladen veliký důraz.

O samotné procesorové a paměťové výbavě se nemá cenu v jakémkoliv případě zmiňovat, jelikož Dell Optiplex 755 je kromě několika konstrukčních verzí produkován v rozdílných výkonových variantách, které může zákazník volit dle svých potřeb. Základní součástí všech prototypů je však procesor Intel vPRO, který nabízí zajímavé hardwarové zabezpečení počítače, administrativní jednoduchost a také konfiguraci zařízení na dálku.

Dell Optiplex 755 není pouze vhodným pomocníkem do kanceláře, ale také dobrým partnerem v případě domácích aplikací. Jeho předností je především dokonalé a pevné zpracování a maximální jednoduchost s možností dalšího rozšíření.

Přehled modelů Dell Optiplex 755 aktuálně v prodeji.