Stolní počítače v podání společnosti Dell jsou velice oblíbeným artiklem jakékoliv business třídy, ale také domácího prostředí. Model Dell Optiplex 760 je jedním z možných adeptů pro zpracování Vašich běžných požadavků.

Přehled modelů Dell Optiplex 760 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 760 s monitorem

Tento propracovaný výrobek přichází po předešlých modelech s několika moderními a přínosnými specialitami, které se týkají v podstatě všech oblastí samotného zařízení. V první řadě je to opět skvělý a komplexní design, který sází především na svoji praktičnost, jednoduchost a úsporná řešení. Ty jsou předností hlavně u nejmenší verze Small Form Factor, která je posléze následována dalšími čtyřmi rozměrově odlišnými variantami. Jedinečnost Dell Optiplex 760 je v tomto podání viditelná hlavně v přední části počítače, která je maximálním možným způsobem připravena pro efektivní využívání. Jednoduchá Slim optická mechanika je doplněna dvěma porty USB a audio výstupy, které v těchto místech ocení nejeden zákazník. I u ostatních velikostních modelů je zvýšení modelové řady znatelné především na propracovanějším a příjemnějším vzhledu.

Celá konstrukce je samozřejmě opět tvořena plastovými díly, které obepínají obvodovou část Dell Optitplex 760 a kovovými částmi, jenž tvoří horní a spodní víko tohoto zařízení. Vzhledem k velice praktickým prvkům je možné počítač využívat jako desktop nebo tower. Vše závisí na potřebách samotného klienta a na množství volného prostoru pro daný model. I možnosti připojení nezaostávají za svými předchůdci. Kromě již zmíněných vstupních konektorů na předním panelu, lze počítat i s velice bohatou výbavou v zadní části Dell Optiplex 760. Téměř u všech variant je to sériový a paralelní port, PS/2, LAN, eSATA, šest USB portů, VGA, DVI nebo audio. Zkrátka vše, nač si během svého pracovního procesu vzpomenete.

Dell Optiplex 760 přináší nové vnitřní vybavení

Dell Optiplex 760 Ultra Small Form Factor

Tento titulek je velice výstižný, protože modelová řada Dell Optiplex 760 se pyšní procesory Intel Core 2 Duo, případně Intel Quad. Nejčastěji se můžete setkat s typem sběrnice, které pracují na frekvencích 800 MHz, 1066 Mhz nebo 1333 Mhz. V případě operačních pamětí jsou to moduly DDR2 a DDR4, které jsou poměrně slušně rozšiřitelné. Pouze varianta Ultra Small Form Factor obsahuje vzhledem ke své velikosti dva paměťové sloty, jejichž maximální kapacita hraničí s hodnotou 4GB. I z pohledu grafického výkonu se můžete těšit na příjemné zlepšení v podání dostatečně výkonné integrované grafické karty Intel GMA 4500, ATI Radeon HD3450 nebo ATI Radeon HD3470.

Svoji nezaměnitelnou funkcionalitu si zachoval i velice praktický způsob údržby a výměny jednotlivých komponent, který je samozřejmě realizovatelný bez jakýchkoliv nástrojů. Pouze v případě menších verzí lze očekávat horší výměnu určitých částí počítače, které jsou schovány pod dalšími komponentami. Jedná se především o paměťové moduly. I v této situaci však tento proces můžete provést bez jediného náčiní.

Pro koho je Dell Optitplex 760 určen?

Z výše popsaných informací můžete velice snadno vypozorovat, že u této modelové řady došlo k nepatrnému, ale velice příjemné modernizování samotného designu, který je bezpochyby následován příjemnou výkonnostní výbavou. V závislosti na svých potřebách totiž můžete vybírat ze zajímavého výčtu procesorů, velikostí pamětí, disků a především minimálně ze dvou velice osvědčených grafických karet. Dell Optiplex 760 je tedy možné použít nejen pro své obyčejné kancelářské aplikace nebo surfování na internetu, ale taktéž pro náročnější softwary a základní multimédia. V závislosti na zvoleném modelu můžete počítat i s efektivním využitím svého pracovního prostoru.

Přehled modelů Dell Optiplex 760 aktuálně v prodeji.