Moderní výpočetní sestava, originální vzhled, prověřená spolehlivost a patřičný výkon. To je stručná charakteristika stolního počítače Dell Optiplex XE2, který své služby nabídne především v rámci pracovních záležitostí.

Přehled modelů Dell Optiplex XE2 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex XE2 je typickým počítačem vhodným do firemního prostředí. Výjimkou samozřejmě nejsou ani domácnosti, kde je kladen jistý důraz na odpovídající výkon vhodný pro běžné kancelářské práce. A nutno podotknout, že tento model toho nabízí více než dost.

Luxusní design a vysoká odolnost

Tím prvním, čím vás zaujme stolní počítač bude bezpochyby vzhled. Celé černé šasi působí velice elegantním dojmem. Kombinace plastu a oceli vzbuzuje dojem prestiže, na čemž se mimo jiné podepisuje také přední mřížkování. Čelní panel je ostatně nejdominantnější a jeho nepřehlédnutelným prvkem je stříbrný nápis Dell.

Šasi mimochodem působí i na omak velice bytelně a pevně tak, jak na to jsme u počítačů této značky zvyklí.

Minitower nebo Small Form Factor?

Dell Optiplex XE2

Dell Optiplex XE2 můžete jako většinu stolních počítačů Dell zakoupit minimálně ve dvou variantách vyhotovení. Záleží pouze na tom, zda vyžadujete větší možnosti rozšíření či nikoliv. Pokud jde o výkon, toho se vám dostane u obou verzí stejně.

Nejoblíbenější je kompaktní zpracování Small Form Factor označované jako SFF. Napovídají tomu rozměry 31,2 x 29 x 9,3 cm a hmotnost 6 kg. Malý počítač Dell Optiplex XE2 je možné umístit libovolně, ať už na ležato, tak na stojato. Tento nenápadný doplněk pracovního stolu obsahuje v přední části jeden slot 3,5“ a jeden slot 5,25“, včetně čtyř USB a audio konektorů.

Minitower je samozřejmě rozměrnějším řešením s velikostí 41,7 x 36 x 17,5 cm a hmotností 9,4 kg. Oproti verzi Small Form Factor má pouze dvojnásobný počet slotů pro 3,5“ a 5,25“ mechaniky. Vše ostatní je totožné.

Mnohem větší rozdíly naleznete spíše v útrobách počítačů. Počet slotů SFF je 1x PCIe x16 a 1x PCIe x4. U MT je to 1x PCIe x16, 1x PCIe x16 wired x4, 1x PCIe x1 a 1x PCI, včetně dvou interních USB 2.0 portů.

Konektorová výbava Dell Optiplex XE2

Dell Optiplex XE2 otevřený

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z uvedených modelů, stolní počítač Dell Optiplex vás nezklame ani dostatečným počtem konektorů v zadní části. Díky tomu budete moci připojit v podstatě jakékoliv další periferie od monitoru, přes klávesnici, myš, až po skenery, tiskárny a jiná zařízení.

Postará se o to šest USB portů v provedení USB 2.0 a USB 3.0. Chybět nebude PS/2, VGA, DisplayPort, sériový port, LAN, ale také line-in a line-out.

Hlavní přednost Dell Optiplex XE2

Dell Optiplex XE2 MT a SFF

Jak asi každý čtenář tohoto článku správně tuší, je to výkon, který je tomuto modelu zcela vlastní. Právě použití výkonných procesorů Intel Core čtvrté generace dělá z tohoto stolního počítače poměrně mocný nástroj při zpracování nejrůznějších výpočetních úloh.

Abychom ve výčtu hlavních parametrů Dell Optiplex XE2 byli opravdu důslední, je zapotřebí zmínit čipovou sadu Intel Q87 Express Chipset, procesory Intel Core i3 až Intel Core i7, integrovanou grafickou kartu HD Graphics 4600 a čtyři paměťové sloty DDR3. Ty jsou schopny pojmout až 32 GB. Tohle všechno dohromady tvoří velice zajímavý celek, jež si poradí s každodenními pracovními úkoly. Ať už těmi běžnými, tak těmi náročnějšími.

Co se týče uložiště, Dell Optiplex XE2 podporuje disky do kapacity až 2TB, a to včetně možnosti použití SSD disků.

Praktický pomocník do kanceláře

Tento model stolního počítače je spojen s vynikajícími možnostmi správy, vysokým zabezpečením a jistou flexibilitou, ať už jde o výkon nebo provedení šasi. Hardwarová i softwarová obsluha Dell Optiplex XE2 je řešena na výbornou. Model je i po určité době od svého uvedení na trh stále výkonným počítačem, který má co nabídnout.

Přehled modelů Dell Optiplex XE2 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex XE2 Dell Optiplex XE2 otevřený