Někteří uživatelé mezi námi disponují mnohem většími nároky, než je běžná kancelářská práce a brouzdání po internetu. Právě pro tuto specifikou skupinu lidí byl vytvořen mocný grafický stroj v podobě Dell Precision 690.

Přehled modelů Dell Precision 690 aktuálně v prodeji.

Kosmický design, jak se patří

Dell Precision 690 zazadu

Modelový kousek s označením Dell Precision 690 je považován za poměrně výkonný a technologicky velice bohatý stroj, který plní úkoly náročných uživatelů. Jeho charakteristickým vlastnostem však odpovídá i zajímavé pojetí svěžího a nadčasového designu. Všechny čtyři strany světle šedého plastu vyúsťují do přední masky, která je spojením černé a šedé barvy. Velice robustní konstrukce, na které se podepsala ruka nejednoho nápaditého designéra. Velké rozměry zařízení 22 x 56 x 56 cm a váha kolem 26 kg předurčují jeho uložení ve stoje. Jsou tomu přizpůsobeny nejen upevňovací nožičky pro položení na zem, ale také pevná ocelová vnitřní výztuha, která dělá z počítače nedobytnou pevnost.

Díky vysokým rozměrům má uživatel možnost zakomponovat do přední části další zařízení, v podobě optických mechanik nebo disketových prvků. Nechybí samozřejmě ani bleskový přístup ke dvěma USB portům nebo FireWire konektoru. O činnosti tohoto giganta jste informováni prostřednictvím několika světelných diod, hned pod audio výstupy v přední části.

Vydejme se na cestu průzkumu prvotřídní techniky

Dell Precision 690

Po tomto očekávaném momentu jistě prahne velké množství výkonnostních nadšenců. Za pomoci jednoduchého ovládacího prvku se ocitáme přímo před vnitřním uspořádáním Dell Precision 690. Díky osvědčenému mechanizmu bez použití jakýchkoliv šroubů nebo matiček, je tento proces velice rychlý a maximálně praktický. Silná ocelová konstrukce budí dojem pevnosti a také profesionálního zpracování. Celý vnitřek je rozdělen do tří základních částí, z nichž každá je předurčena pro vkládání různých komponent a dalšího příslušenství. V podstatě ihned si lze povšimnou několika slotů pro pevné disky nebo optické mechaniky. Až 8 slotů pro paměťové karty pracující na frekvenci 667MHz jsou předzvěstí něčeho velkého a mocného. Bohatou zásobu možností rozšiřitelnosti lze očekávat i díky několika PCI Express X8, PCI Express X16, PCI a PCI X slotům.

Hlavní předností Dell Precision 690 jsou bezpochyby procesory Intel Xeon série 5100, které jsou osazeny velkými, účinnými a tichými ventilátory. Do výkonného zařízení je možné usadit libovolné grafické karty současné doby, které se zároveň postarají o nadměrný grafický výkon. Díky tomu také monstrózní stroj přinesl velice kladné a zajímavé výsledky v běžných testech na celkový použitelný výkon počítače.

Najde si Dell Precision 690 své místo?

Dell Precision 690 s monitory

Dell Precision 690 je silným konkurentem dnešní moderní techniky, která sice může být o několik kroků napřed, avšak za podstatně vyšších finančních výdajů. Tento repasovaný model se snaží nabídnou dostatek výkonu a stability i běžným uživatelům, kteří do nové počítačové sestavy nechtějí investovat tolik peněz. Díky zmíněným technickým parametrům a vlastnostem, lze s jistotou říci, že Dell zvládne pracovat s náročným digitálním obsahem či navrhovacími a kreslícími aplikacemi. Bez jakýchkoliv okolků se nezalekne ani profesionálního zpracování video záznamů a jiných multimédií.

Dell Precision 690 s monitorem

Dopřejte si osvědčenou a léty prověřenou počítačovou sestavou, kterou Dell Precision 690 bezpochyby je. Vsaďte na levný, ale dostatečný výkon, který navíc nabízí další bohaté možnosti rozšiřitelnosti.

Přehled modelů Dell Precision 690 aktuálně v prodeji.